-

smieciu

Czy historia Kukiza nauczy czegoś kogoś (pisowca)?

Naprawdę ciekawe jest obserwowanie podejścia ludzi a zwłaszcza pisowców do Kukiza i jego działań. Ile człowiek się naczytał ośmieszających go tekstów, o układzie śląskim czy wrocławskim, generalnie o Układzie, który go wylansował. No i o tych głosach, które odebrał PiSowi. Np. w 2015r...

Jedną z historii, którą lepiej pamiętam i którą zresztą opisałem po swojemu dotyczyła pewnego dnia, kiedy nagle wszystkie prawicowe media doniosły jak to Kukiz ściskał się z Petru dogadawszy się uprzednio by uwalić jakieś głosowanie, korzystając z rzadkiej okazji braku pisowskiej większości. Cóż to za afera była, na niezależnej, wpolityce itp. Pisano to samo tak samo. I kto dochodził do tego że Kukiz z Petru wcale się nie ściskał, że Kukiz jedynie niechętnie podał rękę Petru (tak straszne to było że musiałem wkleić zdjęcie jak J. Kaczyński podaje rękę Tuskowi, zdjęcie z czasów po Smoleńsku), że głosowanie było całkowice drugorzędne i o niczym nie decydowało. I tak Kukiz dla każdego prawicowca zrównał się z Petru i spółką. Jego zadaniem było tak jak dzisiaj Konfederacji osłabianie PiSu, podbieranie wyborców... Jaki by wtedy PiSowiec pomyślał że może w całej tej historii swoje paluszki maczał starszy Morawiecki, głosujący na dwie ręce. Kornel, który wszystkim ogłosił że jego syn (wtedy tylko wicepremier) przerasta cały ten PiS o głowę a do którego nawet nie należy. Ani ojciec ani syn. Nie wiem czy do kogoś trafiła wtedy moja teoria że rzeczywistym szefem PiS jest właśnie Mateusz a jego ojciec po prostu zwiększa mu bazę w sejmie. Pomaga rozbijając ugrupowanie Kukiza (na spółę z mediami) działając na rzecz syna. O którym w przeciwieństwie pisowskiego ludu wiedział, że zostanie premierem usuwając niemotowaną Szydło, odstawioną i ośmieszoną obecnie przez PiS definitywnie. Mateusz bowiem ma to co coś czego nie ma żaden członek tej partii.

W takim miniej więcej stylu powstawały legendy o Kukizie. A jak było naprawdę? Myślę że warto przypomnieć gdyż ludzie a w szczególności wyborcy, mają bardzo krótką pamięć. Cofnijmy się wobec tego do tych ciemnych czasów rządów Kopacz, kiedy powoli zbliżały się wybory prezydenckie. Jak wyglądała wtedy sytuacja. Prosto. Bul miał zwyczajowe poparcie polskiego ludu dla prezydenta RP, które spokojnie wystarczało by wygrać wybory. W prawicowej części sieci można było poczytać mnóstwo tekstów jak to się skończy. Czyli tak jak zwykle. Układ ma wszystko w garści. W ostateczności przcież jest PKW, której osobiście sam prezes zarzucił oszustwa przy wyborach samorządowych. Dodatkowo była jeszcze jedna bardzo ważna wtedy sprawa, o której dzisiaj PiS już zupełnie zapomniał: Smoleńsk. Który bardzo silnie spolaryzował społeczeństwo. PiSowiec dla wielkich mas był po prostu nawiedzonym ciemniakiem, katolem, zwolennikiem idiotycznych teorii spiskowych. Smoleńsk był sprawą, która jednoznacznie ustawiała wyborcę przy urnie. Masy ludzi po prostu nie były w stanie oddać głosu na PiS. Na nieznanego jakiegoś Dudę z PiSu ze swoim uśmieszkiem. Sytuacja wydawała się być beznadziejna.

Ale wtedy. Wtedy pojawił się On. Kuba Wojewódzki. Tak właśnie. Człowiek Systemu specjalista od ośmieszania pisowskiego ciemnogrodu. Ten cały Kuba polubił Kukiza i... czy ktoś może sobie to wyobrazić?, jasno stwierdził że głosowanie na Bula jest obciachem. Bo jakoś tak się złożyło że Bul walił obciach za obciachem, które (o zgrozo!) były opisywane przez media. A wtedy media były tylko jedne. Tym sposobem stał się cud, o który PiSowcy tylko mogli się modlić: pojawił się człowiek, Kukiz, który był w stanie zgromadzić tego wyborcę, któremu PO już obrzydło ale który nie byłby w stanie, na wskutek wieloletniej propagandy, zagłosować na PiS czyli Dudę.

Potem poszło już z górki. Kukiz zrobił swoje, Bul dostał mniej głosów niż Duda w pierwszej turze. Wyrwa psychologiczna została zrobiona. Dalsze działanie mediów oraz Kukiza, którego neutralne działania można było odebrać jako poparcie dla Dudy wydały owoce. W końcu to wybór Bula został zadeklarowany obciachiem a Duda wyglądał nowocześnie i sympatycznie.

Podczas wyborów parlamentarnych historia się powtórzyła. Ugrupowanie Kukiza znów podebrało sporo wyborców, którzy nie byliby w stanie zagłosować na PiSowską ciemnotę a nie chcieli głosować na złodziejskie PO czy starych komuchów z SLD.

Kukiz odegrał decydującą rolę w zwycięstwie PiSu. Odbierając głosy PO, przyczyniając się do wyrzucenia SLD z polityki.

Jak się za to odwdzięczyli PiSowcy? W najnaturalniejszy sposób. Ośmieszając idee JOWów, uznając go za człowieka Układu. Wroga, bo nie popierał głupich pisowskich ustaw w parlamencie. Chociaż akurat poparł walkę PiSu o sądy, którą udupił... Duda. No ale cóż Duda jest z PiSu a Kukiz nie.

Dalsze losy ugrupowania Kukiza były raczej smutne. Trzeba przyznać że Kukiz niezłych dziwologów zebrał do siebie. Być może najmądrzejszy z nich, Wójcikowski zginął w dziwnym wypadku samochodowym. Cóż to by się działo, jakie by były oskarżenia o działanie Układu gdyby tak zginął PiSowiec. No ale zginął Kukizowiec. Człowiek Systemu. Tak? Potem starszy Morawiecki zrobił swoje. Potem wielu Kukizowców odpadało z własnej inicjatywy. Taką to karierę zrobiło to demoniczne ugrupowanie, od czasu do czasu wielki wróg PiS, pomysł Systemu na zabranie PiSowi głosów. Ciekawe czy dzisiaj ci wszyscy, którzy snuli te teorię wyślą do Systemu kartki z podziękowaniami za to że usunął swoje podstępne narzędzie ze sceny politycznej? Wpychając Kukiza w samobójcze partnerstwo z PSLem.

Ciekawe też czy PiSowcy znają prostą zasadę z kryminalistyki. Winny jest ten kto zyskał. Czy wyborcy PiS zastanowili się czasem przez chwilę nad tym że to PiS jest największym wygranym? Zastanowili się jak to się dzieje że te wszystkie systemowe kreacje: Petru czy Kukiz tak łatwo się rozpadły? Jak to jest? System tyle wysiłku włożył w Kukiza czy Petru a wyszło z tego kompletne barachło, nic nie warte?

Czy też może.... Czy może... No tak, czy może ze wszelkimi zasadami rozsądku, logiki z jaką potoczyły się wydarzenia nie należałoby uznać że to PiS był od początku namaszczony przez System? Dlaczego ci wszyscy PiSowcy mają tyle problemów z Kukizem, który przeleciał przez scenę polityczną jak meteor a nie mają problemów z PiSem, który trwa? Dlaczego PiSowcy wierzą w demoniczność działania Systemu jednocześnie naśmiewając się z jego żałosnych tworów, które padają pod własnym ciężarem głupoty? Czy na tym polega siła Układu? Czy tylko na to było go stać?

Co było rzeczywistym zadaniem Kukiza 4 lata temu? Co było zadaniem Kopacz? Zadaniem wrzut medialnych o Bulu, zadaniem Taśm?

Dlaczego Układ tyle się natrudził tworząc Kukiza a teraz tak łatwo doprowadza go do ostatecznej kompromitacji?

Czy naprawdę takie śmieszne jest że Kukiz brata się z PSL? A może to że ludzie to widzą i na tym kończy się całą ich refleksja. Że wystarcza im do szczęścia koniec kariery tego złego Kukiza.

 

 

PS.

Odnośnie wpisu przemsy. Skóra to faktycznie ckliwy kawałek. Mnie zawsze dziwi że ktoś tam (nie tylko w Polsce) wybiera takie utwory do promocji świetnych płyt. A taka jest płyta Aya RL. Która jest naprawdę wyjątkowa muzycznie, technicznie. Kukiz odwalił tam kawał dobrej roboty. Odnośnie zaś „ZCHN zbliża się” - samo sedno sprawy. Elektoratu, którym miał zająć się Kukiz. O którym PiSowcy wierzą że jest ich...tagi:

smieciu
9 sierpnia 2019 13:10
44     1583    2 zaloguj sie by polubić
komentarze:
przemsa @smieciu
9 sierpnia 2019 13:25

Co z tego, że płyta Aya RL jest muzyczne dobra, skoro i tak jedynym kawałkiem powszechnie kojarzonym z tym zespołem jest właśnie Skóra? 

Co do samego Kukiza, to jest on kompletnie niewiarygodny. Trzeba mieć kuku na muniu by wierzyć, że jakiś muzyk, które lata największej kariery z zespołem Piersi ma już dawno za sobą, nagle sam od siebie odnajduje się jako polityk i psiejsko-czarodziejsko machając ogonkiem wyczarowuje pieniądze i uwagę głównych mediów. Jeżeli natomiast chodzi o jego udział w wyborach prezydenckich, to z roli wywiązał się wyśmienicie przedłużając nadzieję Komorowskiego na wygraną w drugiej turze. Bo to, że odebrał głosy Dudzie uniemożliwiając jego wygraną w pierwszej jest oczywiste. 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @smieciu
9 sierpnia 2019 13:27

Wiesz co, w mojej ocenie politycy partii Kukiz 15 zachowywali się skandalicznie i ja to sam odczułem na własnej skórze, nomen omen

zaloguj się by móc komentować

beczka @smieciu
9 sierpnia 2019 13:29

To jest słabe. To jest tak słabe...tak nędzne... Ten tytuł, argumenty, konkluzja.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @gabriel-maciejewski 9 sierpnia 2019 13:27
9 sierpnia 2019 13:30

Ja ich nie bronię w tym tekście. Mnie zawsze też zastanawiało skąd ich Kukiz wytrzasnął. Zdolnych do kompromitacji jeden po drugim.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 9 sierpnia 2019 13:25
9 sierpnia 2019 13:32

Bo to, że odebrał głosy Dudzie uniemożliwiając jego wygraną w pierwszej jest oczywiste. 

No właśnie. Ale skoro Kukiz jest kreacją Systemu to znaczy że Duda też w takim układzie. Sorki, może dla wielu to jest jasne ale ja ciągle odnoszę wrażenie że nie i stąd moje teksty.

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu
9 sierpnia 2019 13:36

Acha, czyli to Wojewódzki i system obalili Komorowskiego po to żeby przyszedł Duda z PiSem, którzy obcieli dotacje budżetowe TVNowi, Gazowni i wywalili na bruk Lisa i resztę wierchuszki medialnej TVP. Bo system lubi sobie robić pod górkę zamiast lecieć na drzwiach od stodoły jak to mówił drogi Bronisław. Może i tak ale mnie to nie przekonuje. Wielki płatnik też wolał lecieć na zabieg do Wiednia niż dalej robić biznesy z ferajną?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 13:32
9 sierpnia 2019 13:37

Szczerze, to męczy mnie już to ciągle gadanie o systemie i jego kreacjach. Jest takie enigmatyczne, ogólne i dające poczucie niczym konkretnym nieuzasadnionej wyższości nad profanami.  Ale tak, owszem, Duda jest oczywiście kreacją pewnego systemu, jednak jest to system będący w opozycji do tego, który wystrugał Kukiza. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 9 sierpnia 2019 13:32
9 sierpnia 2019 13:41

Po Smoleńsku nikomu włos z głowy nie spadł to po co system zmienił cały układ? Bo już było za łatwo kasę kroić i się znudził? Bo Vincent był za słaby w przewalaniu?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @onyx 9 sierpnia 2019 13:36
9 sierpnia 2019 13:51

TVN, Gazownia itd. To tylko narzędzia.

To tak jak mówić że Masoni nie odegrali większej roli w Rewolucji Francuskiej bo potem część z nich dostało się pod nóż gilotyny.

Tu działają większe siły. A już mówienie że System zrobił sobie pod górkę? Dlaczego? Dlaczego wy się skupiacie na tych paru mordach jak Schetyna czy Petru. Czy Lis. Wierzycie że to oni rządzą? Wyznaczają cele? Jeśli nie to przecież nic nie znaczy że ich odstawiono na bok. Przecież to tysiące razy było przerabiane w historii. Wallenstein (akurat czytałem ostatnio coryllusa o Czechach, więc mi przyszedł do głowy) też został zaciućkany gdy był już zbędny.

Napiszę poraz setny. Rolą PiSu jest ogólnikowo wprowadzenie marksizmu. Wykoszenie wszystkich (niezatwierdzonych) ludzi z kasą. Uzależnienie ich od państwa. Zrównanie ludu za jego błogosławienieństwem. Ma być tylko szaraczek cieszący się z 500+ i wierzący w państwo od którego będzie całkowicie zależny. Wierzący w elity. Np. sądownicze, unijne czy inne.

Ten człowieczek ma być pod absolutną kontrolą dzięki wycofaniu gotówki tak by każdy krok był pod kontrolą. Polska ma być zredukowana do jakiegoś landu, zarządzającego lokalną siłą roboczą, gdzie dyrektywy wydaje Unia, działająca na korzyść nieznanych elit posiadających banki i korporacje.

Pod tym tym względem PiS radzi sobie ZNAKOMICIE. Przecież popieracie go. Popieracie inicjatywy, które wprowadzane przez PO wywołałyby powszechne oburzenie. Co by się stało gdyby w Białymstoku strzelała PeOwska policja a minister gadał o bogoojczyźnianych prowokatorach? Czemu widzie wszystko poprzez pryzmat tych paru mord z TVN o których dobrze wiecie że są tylko opłacanymi marionetkami bez mocy decyzyjnej.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 13:51
9 sierpnia 2019 13:58

To ja też zapytam po raz setny: zakładając, że masz rację i ten cały PiS to nic więcej, jak tylko aktualnie promowane ramię światowej rewolucji socjalistycznej, co zrobić, by pozbawić PiS władzy i kto wtedy go zastąpi?

 

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu
9 sierpnia 2019 14:32

Kukiz spelnil swoja role wentyla w poprzednich wyborach i caly zgielk antyplatformerski przytulil i zneutralizowal. Ci, ktorzy na niego glosowali nie rozpoznali funkcji, ktora dzis zanikla i Ciastek jest nieptrzebny. Jako firmowy szczur znalaz okret, ale jego reputacja bedzie ciagnela go do dolu. Lepiej, ze jest w PSL niz w PiS. 

Pytanie - kto w tym sezonie bedzie wentylem? Mnie wychodzi, ze Konfederacja. 

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 9 sierpnia 2019 13:51
9 sierpnia 2019 14:42

Walenstein stal sie niebezpieczny, a nie zbedny. Zbednych zostawia sie w polu, zeby ich myszy zzarly. Na Wallensteina zorganizowano ekipe, ktora wdarla sie na zamek. 

Komus wszedl w droge i fest zaczal przeszkadzac. 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 9 sierpnia 2019 13:58
9 sierpnia 2019 14:45

Cóż można zrobić jeśli tylu ludzi wierzy w PiS? Niewiele. Przy czym najgorsze jest to że oni pierwsi mogą wystąpić przeciw jakiejś nowatorskiej inicjatywie. Przyłączyć się do niuchronnego ośmieszania przez media.

Ogólnie można zrobić tylko jedno. Zgrupować się w jakąś alternatywną społeczność. Wśród niej, nawet w systemie rozproszonym, próbować budować gospodarkę, edukować się (coryllus działa) itp. To jest do zrobienia ale musi też być dużo ludzi, którzy właśnie nie będą widzieć sensu w dalszym uczestnictwie w szopce wyborczej a jednocześnie pragnących postawić na własną inicjatywę, jakąś próbę organizacji społecznej po swojemu. Przekonanie do tego ludzi zaangażowanych. By ich zaangażowanie nie kończyło się przy urnie.

Dlatego taki wstręt budzi we mnie PiS gdyż jego działania uderzają w ten pomysł. Z jednej strony gopodarują (podobnie jak Konfederacja czy Kukiz) wyborców, by nie szukali alternatyw poza partyjną sterowaną sceną polityczną. A z drugiej niszcząc ludzi z jakąś tam kasą, z tym niedużym nadmiarem, który można by wykorzystać do budowy czegoś nowego. Znamienne są np. takie działania PiS jak mały ZUS dla niektórych. Mamy tu jak na dłoni do czego zamierza równać Morawiecki i jego mocodawcy: do nic nie znaczącego robolo-usługodawcy, gdyż tylko taki łapie się na ten ZUS. Przekraczasz ten próg, chcesz mieć normalne pieniądze? No to bach, sprowadzamy ciebie do zadanego poziomu.

Na tym ogólnie polega działanie banków (masz być zadłużony) czy rozbudowywanej biurokracji. W którym to kierunku PiS przecież idzie. W jakim kierunku ma w ogóle iść premier bankier?

 

Po prostu trzeba zacząć od zebrania chętnych do stworzenia niezależnej społeczeności. Niekoniecznie mieszkającej w jednym miejscu. Moim marzeniem byłoby zbudowanie jakichś gospodarczych więzi. W stylu kupujemy książki u coryllusa to on kupuje od nas towar do domu, wypoczywa może w naszym domku wypoczynkowym itp. Możnaby nawet swoją walutę wprowadzić. Tylko nie wiem jak długo by to pociągnęłoby zanim do naszej skóry nie dobrałby się aparat skarbowo-policyjny.

Bo właśnie o to chodzi. Żyjemy w państwie policyjnym. Nie mamy alternatywy. Woboru własnych zasad działania, idei których ma się strzymać nasza społeczność. Jakoś trzeba o to zawalczyć...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 14:45
9 sierpnia 2019 14:55

Aha. Czyli jak zawsze tylko życzeniowe, dramatyczne i dęte ple-ple. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 14:45
9 sierpnia 2019 14:55

Aha. Czyli jak zawsze tylko życzeniowe, dramatyczne i dęte ple-ple. 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 9 sierpnia 2019 13:51
9 sierpnia 2019 14:59

Ja rozumiem twoją hipotezę końcową tylko gryzą mi się stany pośrednie. Co takiego lepszego dla owego mitycznego systemu ma PiS czego nie miała PO/PSL? Biznesy szły jak z płatka, ludzie polubili ciepłą wodę i nikt na nikogo nie syczał. Wszystkie media zapodawały jeden rodzaj paszy i było git, komu to przeszkadzało? Co do teraz, to kto Ci zabrania cokolwiek organizować? Coryllus zaczą działać za poprzedniej ekipy i robi to samo za obecnej. W czym problem? Chcesz być antysystemem a martwi Cię mały ZUS?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 9 sierpnia 2019 14:55
9 sierpnia 2019 15:07

No cóż ważne jest żeby ktoś chciał coś zrobić, mieć jakieś swoje pomysły. Być może jednak musi być tak jak jest gdyż ludzie potrzebują by ktoś im całą rozpiskę zrobił, prawa jakie mają być, przydzielił role do wypełnienia. Słowem ludzie chcą by było jak właśnie jak jest. Tylko żeby ktoś skądś przyszedł i zarządził lepsze wykonanie.

Ja tego nie zrobię. Ani też mnie nie interesuje ten scenariusz. Ani też nie uważam że może być inny w takim układzie niż ten który jest realizowany na naszych oczach.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 15:07
9 sierpnia 2019 15:09

Ale przecież to właśnie Ty jesteś tym, który chce, żeby ktoś inny coś zrobił. 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @onyx 9 sierpnia 2019 14:59
9 sierpnia 2019 15:22

Nie do końca.

PiS przykładowo zaklepał naszą zależność od UE. Obecny rząd jakimś tam autorytetem jest. I ma jakieś media w garści. Oddziałuje na ludzi, na których nie mogła oddziałać PO z TVNem. No i teraz ci ludzie, w tej kwestii podatni by uznać także inne rozwiązania, dostali jasny przekaz. Polska jest w UE. Taka jest nasza przyszłość. Rozpisywana w gabinetach UE. Sprawiedliwość rozstrzygana przed TSUE. MUSIMY się dostosować, iść na jakieś kompromisy.

Generalnie PiS akceptuje ideologicznie całą strukturę państwa, a nawet obecną kastę sędziowską. Radykalne głosy, pomysły są zneutralizowane.

Weźmy też kwestię żydowską. Wyobrażacie sobie co byłoby gdyby Bul tańczył wokół stołu Trumpa? Gdyby Kopacz pokornie słuchała pani ambasador USA? Jak byłoby traktowane to 300mld itp? Rząd byłby zdrajcą sprzedającym nas Żydom. W obecnym układzie ten problem nie istnieje albo ludzie weń nie wierzą bo PiS nie mógłby tego zrobić. Ale przecież USA nie popuszcza.

Sprzedając nam wojskowy złom, który nie działa, budując bazę, która nie obroni. Co jest osobną istotną kwestią. Za PO nikt by nie wziął na serio walki z Rosją. Kto miałby się bić? Tusk, Bul? To była parodia o czym zresztą wspominam.

Teraz za to nie ma Tuska ani Bula ale jest dokładnie ta sama armia i służby specjalne co za tamtych dwóch a co nieudolnie próbował zmienić Macierewicz ale nie ma problemu.

Czy ktoś się tutaj zastanawia o co w ogóle w tym chodzi z skoro Polska armia wciąż jest kontrolowana przez wychowanków ruskich szkół?

Znalazłyby się inne rzeczy. Choćby ataki na Kościół. Za PO byłaby chryja. Może jakieś wielkie marsze poparcia. Dzisiaj? Rząd przecież jest katolicki. Przeciw komu się burzyć, organizować, jednoczyć? Ktoś nie lubi LGBT? Niech sobie nie lubi, rząd łaskawie pozwala, ale niech też na nadmierną łaskę nie liczy.

Chodzi o rzeczy w tym stylu. Neutralizacja. Ostatecznie zaklepanie czy też przyzwyczajenie do niektórych dogamtów mających obowiązywać w nowym społeczeństwie.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 9 sierpnia 2019 15:09
9 sierpnia 2019 15:31

Rzuciłem pomysł. Czego więcej byś chciał? Żebym kwestował po ludziach od domu do domu szukając poparcia?

Tak swoją drogą to ciekawi mnie jak ktoś sobie wyobraża tworzenie partii czy czegoś takiego. Partie powstają, Kukiz np. Ale czy ktoś chodzi i kwestuje? Nie. Mają na to sposób. Ja musiałbym życie poświęcić i może garstkę bym znalazł (widać zresztą jak mi idzie, plusa dostaję od święta). A inni mają to od ręki. Odrazu z zaufaniem ludu. Fajne czyż nie? Kto ma takie fajne zdolności w tej naszej demokracji? Kto wierzy że można zorganizować partię w naszej demokracji? Wyborca oczywiście. Ten który nie wierzy mi, za to chciałby żebym naprawdę nie wiem co zrobił.

Ostatecznie... nawet jeślibym to faktycznie zrobił, jakimś cudem przebiłbym się przen mur, poświęciwszy całe życie. To czemu miałbym zrobić cokolwiek dla ciebie przemsa? Dla kogokolwiek, który sobie leżał na kanapie oglądając TV?

Dziwi mnie że nikt nie myśli o takich rzeczach. Ale ... po co o tym myśleć. Przecież tam w PiSie chodzili, kwestowali, życie sobie zmarnowali przekonujac do swoich idei a teraz nie marzą o niczym innym tylko by tobie przemsa zrobić dobrze.

Taka wyborcza logika.

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 9 sierpnia 2019 15:31
9 sierpnia 2019 15:35

mozna sobie wyobrazic polityke bez systemu partyjnego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 15:31
9 sierpnia 2019 15:41

Ja niczego od Ciebie nie oczekuję. Stwierdzam tylko, że należysz do tych 99,9% bezkompromisowych kontestatorów zastanej rzeczywistości, którzy - gdy chodzi o postawienie dramatycznej, bezkompromisowej diagnozy i darcie szat - są zawsze głośni, zwarci i gotowi, ale do niczego poza tym. Nie stać nich nawet na zapropononie czegokolwiek odrobinę choć realniejszego niż kupka komunałów, banałów i ogólników. 

 

zaloguj się by móc komentować

tomciob @smieciu
9 sierpnia 2019 16:02

Witam

bardzo ciekawa i ponętna analiza z wisienką na torcie albo smakowitym grzybkiem w bigosie czy barszczu w postaci wyrzucenia SLD z polityki. Trochę się przy tym stwierdzeniu uśmiechnął się, ale tylko trochę.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 9 sierpnia 2019 15:41
9 sierpnia 2019 16:03

Przemsa, nie rozumiesz? Czego ty oczekujesz u licha? Czy ty w ogóle się zastanawiałeś nad tym problemem? Po co ktokolwiek właśnie ma coś robić skoro będą wychodzić ludzie tacy jak ty, którym nic się nie podoba. Sorki, ale to ty należysz do tych kontestatorów, to ty krytykujesz. Co ci się nie podoba w moim pomyśle? Że także ty będziesz musiał coś zrobić? Przyłożyć się do organizacji? Że nikt tego nie zrobi za ciebie?

Powiedz mi przemsa. Skoro ackeptujesz obecny system, gdzie twoja rola sprowadza się do wrzucenia kartki to na jakiej zasadzie oczekujesz że ktoś będzie robić na ciebie? Żeby było ci dobrze? Dlaczego ten ktoś nie ma po prostu robić tylko tyle by jemu było dobrze i by utrzymać się przy władzy jednocześnie? Np. posługując się tanią propagandą. Albo jeszcze prościej. Po prostu zlecając tym, którzy mają kasę by zajęli się wszystkim a samemu po prostu łatwo, tanio i przyjemnie zabawiając się w aktora tłumaczyć masom że jest ok?

Czym są dzisiaj partie jak nie właśnie tym? Bez pieniędzy, bez organizacji, bez programów, bez mediów, bez żadnego własnego dojścia do mas. Niczym innym. Niczym innym być nie mogą. Są logiczną ewolucją wypełniającą twoje potrzeby.Ty wypełniasz rolę którą one ci wskazują, partie wypełniają rolę, którą wskazują ci, którzy to organizują.

Skoro Nie chcesz organizować? Organizować będą inni. Nie po twojemu. Choć wielu ludzi tak naprawdę nie ma dużych wymagań. Co tylko ułatwia życie wszelkim partyjnym miernotom, karierowiczom, agentom, płatnym aktorom.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @tomciob 9 sierpnia 2019 16:02
9 sierpnia 2019 16:05

SLD to jak wiadomo bardziej samo się wyautowało. Chociaż jakąś rolę, niechcący, Kukiz mógł oczywiście odegrać. Idealnie elektoratu nie spozycjonujesz...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 16:03
9 sierpnia 2019 16:33

Oczekuję realizmu w ocenie sytuacji, a nie nadęto-pesymistycznych lamentów. Po prostu to już przerabiałem i dorosłem. 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 9 sierpnia 2019 16:33
9 sierpnia 2019 17:02

Wolisz tkwić w tym gównie bo to jest dla ciebie realizm? Np. promocja trzeciej płci przez UE? Co w tym gównie jest pozytywnego? Na jakiej zasadzie oczekujesz czegoś pozytywnego oglądając to co się dzieje?

No i najważniejsze: czego ty w ogóle oczekujesz poza zwycięstwem PiSu? Powiedz, przyda się za jakiś czas w rozmowie.

Sorki. Ale ja wolę organizować się nawet z naćpanymi hippisami niż tkwić w tym syfie. Może by nie było różowo ale przynajmniej nie wisiałoby nade mną 10 instytucji każących mi robić to co chcą i bulić tak jak chcą. Kontrolujących co robię, ile powinienem mieć dzieci a może nawet to co myślę a już z pewnościa to co piszę.

Ale co kto lubi. Jeśli większość ludzi pragnie tego wielkiego marksistowego równania do wyznaczonego poziomu. Cóż zrobisz. Nic. To nastąpi. To wychodzi poza politykę zresztą.

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 9 sierpnia 2019 17:02
9 sierpnia 2019 17:23

Może na początek zorganizuj kawę i pączki dla trzech znajomych, którzy tu zaglądają i zrób z tego tekst ze zdjęciem. Twarze mogą być zamazane. Jak nikogo nie znasz to zainteresuj kogoś portalem. O tym pisze Przemsa. Nie rozwalajmy w wirtualu UE i ZUSu za jednym zamachem ale zjedzmy po pączku w realu. Coryllus tak zaczął 10 lat temu i teraz zaprasza na pączki do najpiękniejszych dworków w Polsce. Bez urazy nie chodzi o Ciebie osobiście tylko o takie snucie bo nie jesteś tu pierwszy z pomysłami.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @smieciu
9 sierpnia 2019 17:27

Historia Kukiza który lansował zabetonowanie systemu dwupartyjnego, i ostatecznie polubił się z ZSLem, nie ma prawa aspirować do nauki czegokolwiek kogokolwiek.

Chyba że na zasadzie antywskaźnika... Rób wszystko odwrotnie. Tj. żyj za swoje, żyj uczciwie, a i tak nie obiecuj sobie (ani innym) za wiele.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @onyx 9 sierpnia 2019 17:23
9 sierpnia 2019 17:31

Dokładnie... Życie jest zbyt krótkie i piękne żeby marnować energię i zdrowie na coś co je ponad normę uprzykrza, i co na dodatek w  żaden sposób nie zależy od nas.

Zamienię zdanie kiedy Szkoła Nawigatorów będzie dysponować odpowiednią liczbą dywizji (każdego rodzaju sił zbrojnych)

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @smieciu
9 sierpnia 2019 18:09

Śmieciu, widzę, że ktoś dał ci plusika, więc jedną osobę już udało ci się przekonać. Teraz już tylko z górki, a za 4lata może dojdziesz do wyniku tak pogardzanej i wyszydzanej przez ciebie Pani Premier Szydło - 570tys. głosów. A z takim wynikiem już możesz zakładać partię.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 9 sierpnia 2019 17:02
9 sierpnia 2019 18:30

Dla mnie realizm to codzienne życiowe wybory, także polityczne, a nie kontestowanie rzeczywistości z pozycji zbuntowanego fantasty lat 13 i 3/4. 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Ann28 9 sierpnia 2019 18:09
9 sierpnia 2019 18:32

Mnie się niechcący kliknęło, serio :-D

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 9 sierpnia 2019 15:22
9 sierpnia 2019 18:37

Co do kwestii żydowskiej to rząd Kopacz latał do Izraela i tam śpiewali piosenki razem z ichnim rządem w ichnim Knesecie. Po kolejne chcieli opylić nawet lasy państwowe. Armii praktycznie nie było. Itp. Itd.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @smieciu
9 sierpnia 2019 20:53

Szanowny S, piszesz to co chodzi mi po głowie. Jednak nie wywnętrzam się, najpierw patrzę kim może być odbiorca. Po jakimś czasie widać że to głównie leming. Dla niego szkoda wysiłku. Poznać go najłatwiej  po tym że zwykle kończy pytaniem: jeśli nie X to kto? Za X możesz wstawić dowolne słowo: kaczor Donald, Ziutek, Adi, Olo czy ktokolwiek ze znanych... Nie zna ich oczywiście osobiście, Ciebie też nie, ale tamci są przewodnikami stada. Co go obchodzi dokąd wloką ,,swoje" stado? Ważne że Ty nie masz swojego stada, więc mu nie zaimponujesz. Dodatkowo instynkt stadny (albo ,,szef'') podpowiada mu że konkurencyjne stada trzeba eliminować.

Twój libertarianizm brzmi pięknie, mnie też podoba się, ale zapomnij o nim bo to 100% utopia. Może kiedyś napiszę Ci dlaczego... Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

darkforce @darkforce 9 sierpnia 2019 20:53
9 sierpnia 2019 20:57

,, jeśli nie X to kto?''- w domyśle widzi wyłącznie brak odpowiedzi.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @darkforce 9 sierpnia 2019 20:53
9 sierpnia 2019 21:49

Owszem leming ale co zrobisz? I tak będę pisać. Piszę nie tylko dlatego żeby przekonać tych lemingów. Piszę bo chcę pokazać że są tacy ludzie jak ja. Mnie cieszy gdy widzę podobną do mojej pisaninę w innych miejscach sieci. Widzę że są ludzie, którzy myślą podobnie. Że może jest nadzieja...

Wracając jednak do meritum sprawy to muszę kolejny raz napisać jak bardzo jestem zadziwiony że właśnie tu u coryllusa muszę pisać te teksty o PiSie. Wydawało mi się że po lekturze jego książek, tutejszych bardzo ciekawych wpisów choćby o II RP, o tym jacy ludzie jak kręcą III RP ludzie tu są inni. Ale nie. Oni po prostu wyłączają komputer albo zamykają książkę i w tym samym momencie wszystko z nich ulatuje.

Przykładowo ile się coryllus natrudzi pokazując rolę pieniądza, mediów, doktryny czy nawet kontroli nad tak wydawałoby się drugorzędną sprawą jak rynek sztuki. Pokazuje że ktoś pociąga za sznurki i nie są to ci ludzie znani nam jako premierzy czy nawet królowie. Pokazuje to oczywiste podskórne życie, które zawsze było, któremu zawsze wygodniej było działać z dalszego planu. I powiem szczerze że chyba całą tą robotę to G. Maciejewski w jakiś sposób może sobie w dupę wsadzić jeśli chodzi o PiSowca. Ten po prostu zobaczy tych kilka mord TV i nic więcej się nie liczy. Nie ważne skąd się wziął Morawiecki i co mówił na taśmach. Nie ważne były dziesiątki błędnych decyzji zwłaszcza personalnych J. Kaczyńskiego. Nie ważny jest brak pieniądzy. Nie ważne że żaden PiSowiec rządowy nie ma żadnych kontaktów, wiedzy, no kompletnie nic. Doprawdy nie mam pojęcia, zwłaszcza wobec nieustannych kompromitacji PiSu, na czym polega fascynacja tym ugrupowaniem.  Nie rozumiem krytyki z którą się tutaj spotykam mówiąc o faktach PODSTAWOWYCH. Czymś co myślałem dorosły człowiek powinien rozumieć sam z siebie, zwłaszcza tutaj zaglądający.

W jakimś sense fascynujące jest oglądać zjawisko tak dobrze opisane przez Orwella. Ów double thinking. Czyli fakty jedno ale jednocześnie ich usunięcie gdyż ich przyjęcie oznaczałoby zawalenie świata. Tyle przecież taki pisowiec zaangażował swoich myśli i przekonań by uznać że to wszystko głupoty?

I jescze jakieś zarzuty co do mnie...

Myślę sobie że pisowcy zasługują w sumie na ten PiS, na to co wkrótce się stanie. Na to gówno, którego smrodu póki co nawet się nie spodziewają. Męczy mnie jednak że inni, także ja będę musiał się z tym zmierzyć.

Jak więc to ująć? Ja nic nie robię więc źle a PiSowiec popierając najgorsze, w historii Polski, ugrupowanie (wkrótce wyjdzie prawda) robi dobrze? To jest ok?

Faktycznie. Tutaj dziala ten instynkt stadny. Potrzeba przewodnika. Logika do niczego przecież nie prowadzi! Argumenty itd. Zbędny trud.

Ostatecznie cóż. Skoro to nie działa to gówno musi się stać. Inaczej do ludzi nie dotrze. Myślę że i tak nie dotrze, tyle razy przerabiana jest przecież ta sama historia. Ale jakiś ostatni mocny akord musi nastąpić by wreszcie ten żenujący absurd i kompletna umysłowa pustka, ten prymitywny opór wobec faktów, opór wobec wiedzy miał jakieś swoje zakończenie.

Zakończenie lemingowe oczywiście. Lud pod przywództwem PiSu zrobi ten decydujący krok w przepaść.

 

I jeszcze się odniosę do mojego pomysłu, odpowiedzi na to co zrobić. Która  (bez żadnego wytłumaczenia oczywiście) spotkała się z taka krytyką. Proponuję krytkantom iść do Żydów i powiedzieć że przez te setki lat, robiąc dokładnie to co opisałem, robili źle. Że niepotrzebnie trzymali ze sobą. Niepotrzebnie działali rozproszeni obok oficjalnego społeczeństwa. Niepotrzebnie wierzyli w swoje zasady. To było głupie. Gdyby nie to już dawno przecież rządziliby światem a nie teraz wyciskali z Polski jakieś żałosne 300mld.

Gdyby ci krytykanci cofnęli się w czasie mogliby także odwiedzić polską szlachtę, która pod zaborami robiła dokładnie to samo. Edukowała się i wspierała obok istniejących struktur, póbując je jak tylko się ignorować.

No ale. Czy ktoś tu czyta książki coryllusa? A jeśli tak to po co?

zaloguj się by móc komentować

onyx @darkforce 9 sierpnia 2019 20:53
9 sierpnia 2019 22:09

"Twój libertarianizm brzmi pięknie, mnie też podoba się, ale zapomnij o nim bo to 100% utopia. Może kiedyś napiszę Ci dlaczego... Pozdrawiam."

Dawno dawno temu kiedy jeszcze nosiłem długie włosy znałem pewnych punkowców, którzy mieszkali w malowniczej wiosce niedaleko mojego miasteczka. Z nieznanych mi przyczyn któregoś dnia trójka z nich ogłosiła wszem i wobec, że od dzisiaj wszyscy mają ich nazywać Budrysami. Trzej Budrysi jak z wiersza A. Mickiewicza. Chłopaki nie takie rzeczy wymyślali więc było na początku trochę śmiechu a później wszyscy się do nazwy przyzwyczaili. Po jakimś czasie do drużyny dokoptował kolejny Budrys i panna budrysianna. Od tamtej pory się zradykalizowali i zmienili nazwę na Budrys Front. Zrobili sobie naszywki siną barwą malowane na których było logo, jakieś tajemne znaki i liczby a także data, która wg nich miała zwiastować koniec świata. Podczas biesiad, które w tym czasie były dosyć częste rozkładali na czynniki podbój świata wraz z przyległościami. Po jakimś czasie podczas kolejnej biesiady, pomiędzy jednym winkiem a drugim butaprenem ogłosili ni mniej ni więcej, że w dniu końca świata wszyscy popełnią samobójstwo. Byli przy tym na tyle przekonujący, że niektórzy im uwierzyli. Najbardziej dziewczyny rzecz jasna bo to do nich była skierowana cała narracja. Ów sądny dzień w końcu nadszedł, nic się nie wydarzyło i wszystko zakończyło się kupą śmiechu i kolejną biesiadą. Chłopaki cały czas prezentowali niechęć do systemu tak wielką że pslowiec Kukiz mógłby się od nich uczyć. Po jakimś czasie wszyscy rozjechali się na studia a później pracowali w jakichś korporacjach. Nigdy już się nie spotkaliśmy.

Druga historia dotyczy czasu obecnego. Jest na TT jeden gość, który za wszystkie złe i nie tylko rzeczy obwinia agenturę Moskowii. Znalazł on sposób aby obalić dyktat tej agentury. Sposób polega na tym by zagazowywać złoża węgla i w ten sposób pozyskiwać różne surowce w tym gaz i paliwo płynne. System cały opisał w broszurce i jest dostępny w necie. Przekazał pomysły także do polityków. Pomysł podobno nie jest aż tak drogi i mając trochę sprzętu można go zrealizować nawet na kawałku pola o ile są warunki. On tego z różnych przyczyn sam nigdy nie odpalił, temat jest tylko na papierze. Ale jak ktoś by naprawdę chciał obalić Moskowię to włala. I tak to się kręci wczoraj i dziś.

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @darkforce 9 sierpnia 2019 20:53
9 sierpnia 2019 23:08

Po co Pan robi jakąś tajemnicę z powszechnie dostępnej wiedzy że ludzie po prostu nie chcą libertarianizmu?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @onyx 9 sierpnia 2019 22:09
9 sierpnia 2019 23:12

Dobre

Sam na to dawno temu wpadłem... Dobrze że nie miałem takich możliwości żeby próbować to zrealizować... Bo z całą pewnością stanowiłbym dziś skromny wkład w ubogacenie gleby.

Co nie znaczy że tak nie trzeba. Trzeba, ale sprytnie. Najlepiej cudzymi rękoma

zaloguj się by móc komentować

darkforce @smieciu 9 sierpnia 2019 21:49
10 sierpnia 2019 21:06

Sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytania. Poczytaj lemingów: śmiać się czy płakać? Na pewno nie skomentuję. Jest taka fraszka: z mędrcem i z głupcem nie tocz zwady, żadnemu bowiem nie dasz rady.Więc proszę, pisz, ale miej dystans. nie odpowiadaj.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 9 sierpnia 2019 13:30
10 sierpnia 2019 21:31

a kto hodował Kukiza? obecnie też w hodowli trwa selekcja, kto dostąpi kasy i ...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 9 sierpnia 2019 13:32
10 sierpnia 2019 21:34

a co to ten układ? nowe bóstwo? założ partię, wyłóż kase i olej układ, no problem i jakie proste, no i zadaj sobie pytania: co to jest sejm i po co on jest? a Bronek jak Bronek ma i miał deficyty ale rozkazy na baczność przyjmował ..

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 9 sierpnia 2019 21:49
10 sierpnia 2019 21:38

a dlaczego PiS jest tym najgorszym ugrupowaniem politycznym? a jak widać to z Żydami nigdy nie miałeś do czynienia w życiu i nic o nich nie wiesz, ot co; a tak po prawdzie to ten lud ma w dupie i PiS i wszystko inne o czym prawisz

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować