-

smieciu

Marian Banaś

Gdy wbiłem to hasło w google wyskoczyło mi 6 stron. Raptem. Z czego prawie wszystkie informacje dotyczyły ostatniej afery. Także można powiedzieć że w googlach nie ma o nim nic. Tzn. w tych wynikach, które google łaskawie zechce ci pokazać, ponieważ gdy wybierzemy opcję:  powtórzyć wyszukiwanie z uwzględnieniem pominiętych wyników to pokazuje się ich więcej, coś więc jednak jest. Mimo wszystko ciekawe jak sobie tam algorytm google wybiera to co ma nam pokazać. Zaintrygowało mnie np. że na tych 6 stronach nie było naszychblogów.pl. Wprawdzie dawno tam nie zaglądałem ale byłem przekonany że ktoś coś tam napisze o Banasiu. I faktycznie. Jest np. tekst krzystofjaw o tej aferze. Google jednak nie raczyło go wywołać. Pomyślałem że może dlatego że pełna forma „Marian Banaś” występuje tam tylko w cytacie z portalu wpolityce.pl. Tylko że niestety google w tych 6 stronach także nie podało źródła cytatu, na wpolityce.pl, więc można powiedzieć, odrzuciło kompletnie jeden z oryginalnych tekstów. To taka pierwsza ciekawostka - google korzysta już jawnie ze znanego sloganu: czego nie ma w googlach to nie istnieje.

Dlatego też właściwie ciężko stwierdzić o co chodzi a już na pewno posługując się googlem. Posługując się innymi metodami w sumie również. Nikt nie puszcza pary z gęby! A przecież sprawa jest naprawdę ciekawa. Ledwo co wybrany przez opcję rządową prezes NIK staje się bohaterem afery. Teoretycznie nie byłoby to nadzwyczajne gdyż TVNowską zabawę w tym stylu przerabialiśmy choćby ostatnio w sprawie Kuchcińskiego. W przypadku Banasia scenariusz pewnie miał być podobny ale coś, póki co, nie zagrało i to poważnie.

Na początek nie zagrały dość lipne zarzuty wobec Banasia. Nawet czytając tvnowski konkret24 widać że afera budowana jest na siłę. Te zarzuty są na poziomie tych wobec Kuchcińskiego. Zwyczajnie za słabe na aferę wymagającą dymisji. Cóż takiego było strasznego w tych lotach, cóż jest namacalnego w spekulacjach dotyczących np. kamienicy Banasia? Nawet jeśli obecny prezez NIK zastosował jakieś typowe optymalizacje podatkowe to nie zrobił niczego czego nie robią codziennie miliony Polaków (do czego zmusza ich Państwo) ani też kwoty pieniężne nie robią żadnego wrażenia.

Oczywiste jest więc że chodzi o pretekst. Tego typu fakty nie byłyby poważne, tak samo jak w przypadku Kuchcińskiego, gdynie to że tą narrację przyjmuje rząd. A to już jest poważne. Dlaczego rząd, z tak silnym podobno zapleczem parlamentarnym (i narodowym) reaguje tak posłusznie na tego typu prowokacje? Dlaczego staje w jednym szeregu z opozycją? Czyją stronę reprezentuje rząd?

Już sprawa Kuchcińskiego była dziwna. Nadal nie wiemy o co poszło naprawdę, bo przecież nie o te głupie loty. Jeśli jednak była jakaś poważniejsza sprawa to czemu POKO nie wykorzystało tego mocniej, przeciez nadchodziły wybory, moment był świetny. Czemu nie rozgrzebać, pokazać prawdziwych niecnych uczynków Kuchcińskiego?  Jeśli jednak z drugiej strony Kuchciński był czysty to czemu PiS tak łatwo ustępuje? To było raczej dziwne dla mnie i stąd, ponieważ nic wielkiego z tamtej historii nie wyniknęło to nawet rzuciłem  przypuszczenie że może chodziło tylko o trening. O tresowanie PiSu w podejmowaniu odpowiedniej reakcji wobec prowokacji. Jeśli tak było, to dzisiaj możemy obserwować świetnie wyuczonego pieska w działaniu.

Bo mimo że nie mamy żadnych poważnych zarzutów wobec Banasia to już dosłownie cała wierchuszka PiS z Kaczyńskim i Morawieckim na czele zdążyła się przyłączyć do TVNowskiej narracji i naciska i próbuje zmusić go do złożenia dymisji. Ale dlaczego to robią, dlaczego wyznaczyli Banasia na szefa NIKu a teraz tak trzęsą tyłkami. Przecież jest świeżo po wyborach. Wizerunkowi PiS nie da się zaszkodzić poważnie. Taki Kwiatkowski, poprzednik Banasia, żył z podobną (gorszą nawet) historią i nie miało to znaczenia. Czemu PiS nie może zwyczajnie poczekać, pozwolić obronić się Banasiami. Więcej, czemu PiS nie rzuca koła ratunkowego Banasiowi?

Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie że Banaś rzeczywiście ostro przeskrobał. I to dodatkowo szkodząc PiSowi. No ale... póki co nic takiego nie mamy. PiS musiał ufać Banasiowi skoro wyznaczył go na szefa NIK. Bo jeśli nie ufał i wyznaczył to znaczy chyba że rządy PiSu są fikcją skoro wyznaczają na tak ważne stołki nie swoich ludzi.

Tylko że te rządy i tak jawią się fikcją. Bo przecież jeśli służby specjalne rzeczywiście podlegają PiSowi to znalazłszy dowody przeciw Banasiowi, ciężkie i poważne co powinny zrobić? To chyba oczywiste. Zdać raport wewnątrz partii, która powinna tą sprawę załatwić po cichu. A Banaś się nie opierać bo przecież sprawa niby jest poważna i prawdziwa. Zamiast tego jednak co mamy? Cynk to TVNu... Więc to może jemu wciąż podlegają służby zważywszy że do dzisiaj nie potrafią znaleźć na istotnych polityków PO czegokolwiek. Nawet choćby przypominającego loty Kuchcińskiego. Normalnie tyle się nagadają w TVP jakie PO było złe a nic prawie nie potrafią znaleźć.  A przecież każdy, kto zetknął sie publicznymi pieniędzmi, wie że przypadki kiedy te pieniądze rozchodzą się bez przekrętów są tak rzadkie że aż legendarne...

Oczywiście możliwy jest jeszcze jeden scenariusz: Banaś szybko zdążył wdepnąć na odcisk staremu układowi. W końcu jego ostatnia praca sprawiła że wie gdzie szukać. Wtedy mamy szybkie szukanie haków czy haczków, cynk do TVNu i próba wymuszenia dymisji. No ale! Ten scenariusz jest w sumie najbardziej żałosny dla PiSu! Cała partia staje w jednym szeregu z TVNem by wywalić człowieka, który próbuje się dobrać do Układu? Czym wobec tego jest PiS?

No właśnie, czym? Dlaczego w to brną choć argumenty słabe, choć sami go wybrali, choć sam Banaś twierdzi że jest niewinny? Dlaczego robią dokładnie to czego oczekuje TVN, od którego wszystko się zaczęło? To będzie trudny orzech dla zgryzienia dla każdego PiSowca. Choć wiem że przełkną to jak wszystko inne, gdyż nic ma dla nich znaczenia wobec jednego tylko pragnienia: by PiS „rządził”. Niech tam sobie biegają na krótkiej smyczy tylko niech rządzą...

Choć sprawa może się rozwinąć jeszcze ciekawie bo Banaś wydaje się być naprawdę twardym orzechem. Nie pęka mimo że naskoczyli nań wszyscy. Wie zresztą że nie bardzo ma wyjście. Skoro, za TVNenem, skacze nawet Kaczyński z Morawieckim (podobno nawet Konstytucję chcą zmieniać) to sprawa jest poważna. Ale z drugiej strony co on może zrobić? Prezesura NIKu daje mu jakieś karty do ręki. Bez niej zostanie z niczym. Nawet do partii nie należy...

Ale to też oznacza że może się zaiskrzyć. Że może się stać coś mocniejszego niż medialne poszturchiwania. Ale może to coś co zaczął drążyć Banaś jest według niego tego warte. I nie zamierza odpuścić.

My póki co możemy się tylko przyglądać i mimo wszystko mieć nadzieję że Banaś nie ustąpi, gdyż tylko dzięki temu mamy szansę na ujawnienie prawdziwych elementów tej układanki. Przy czym interesujące jest że po stronie Banasia stanął także Grzegorz Braun. Kto wie co nas zaskoczy jeszcze w tej grze.

 tagi: pis  tvn  banaś 

smieciu
30 listopada 2019 13:40
117     5969    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:

smieciu @Krystian 30 listopada 2019 13:45
30 listopada 2019 13:54

Nie wnikałem w to głębiej ale zauważyłem że jedynym większym raportem opublikowanym w NIK za Banasia był właśnie dotyczący działania ustawy hazardowej.

zaloguj się by móc komentować

Krystian @smieciu 30 listopada 2019 13:54
30 listopada 2019 14:00

A to się łączy z śmiercią posła Wójcikowskiego.

zaloguj się by móc komentować

genezy @smieciu
30 listopada 2019 14:44

Pis walczy z kolejnym smokiem, którego sam stworzył, to naprawdę staje się nudne.

Kogo reprezentuje rząd? Przecież to jasne, rząd reprezentuje USA, przynajmniej tak mu się wydaje, że reprezentuje USA. A PO reprezentuje Niemcy. Być może nie jest to walka o hegemonię, tylko jest to (Polska) wypadkowa gry o hegemonię- wtedy wszelkie niezrozumiałe ruchy (jak np. odwołanie Tuska do Brukseli, czy też wstrzemięźliwość w kąsaniu się piesków chihuahua) nabierają sensu.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu
30 listopada 2019 15:04

'Bo mimo że nie mamy żadnych poważnych zarzutów wobec Banasia " - postudiuj orzecznictwo WSA/NSA oraz treści dezycji celno-skarbowych z ostatnich 20 lat - to będziesz mieć odpowiedź;- od zarzutu udziału w praniu brudnych pieniędzy do prowadzenia nierejstrowanej działalności gospodarczej jako unikający zgłoszenia wymogu płacenia podatku VAT a po drodze skolko ugodno;- ot, prowincjonalny oszust podatkowy;- i zrób to samo co ten B. to zobaczysz co zrobi ci skarbówka;- a jak rozpoznasz w jaki sposób 'łowi' sie tych akowców/innych to zdumienie masz pewne; wyłudzanie nieruchomości w Krakowie to specjalizacja gangów sędziowsko-skarbowych- ...

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @smieciu
30 listopada 2019 15:09

A w trakcie tej "afery" nie wyskakiwały jakieś namiary na kasę?

Ciekawią mnie odniesienia: proteza cyfrowa v. tezy polityczne.

O ile coś jest to proszę o link czyli namiar/zdanie wyrwane z kontekstu.

Czy Banaś będzie jeszcze na stanowisku dnia 13-go grudnia b.r.?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu
30 listopada 2019 15:11

ów Braun to pojęcia nie ma nawet o tym jak funkcjonuje państwo, ów B. ma potężna wiedzę o większości tzw. etabliszmentu a jego resortowi koledzy/wspólnicy też potrafia aktu oskarżenia wysmażyć

zaloguj się by móc komentować

smieciu @qwerty 30 listopada 2019 15:04
30 listopada 2019 15:17

Czyli każdy kto ma kamienicę i jakiś krewniak ganstera wynajmie tam pokój to już podpada pod pranie brudnych pieniędzy? A nie płacenie VAT to sorki ale to już śmieszne. Pewnie ty od wszystkiego płacisz VAT...

Ale nawet jeśli to prawda to tym głupsze wywalać go ze stanowiska na miejscu Układu. Nie chciałbyś mieć haków na prezesa NIK?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu
30 listopada 2019 15:20

Wróbelki ćwierkają o Totalizatorze Sportowym i wszystkim, co się za tym kryje.

Ja to się dziwię temu, dlaczego Banaś mając jakieś nie do końca wyjaśnione pochodzenie majątku zgodził się iść na stanowisko, znajdujące się  w bysku fleszy, gdy wiadomo, że zaraz coś może zostać wyciągnięte? Czyżby pycha? Jako szef służby skarbowej prawdopodobnie miał do czynienia z półświatkiem w białych kołnierzykach. Jak on zbierał haki, to musiał mieć świadomość, że i na niego też zbierają haki. Jego decyzja jest niezrozumiała.

Dziwię się, ale już mniej, temu, że nie było osłony kontrwywiadowczej oraz temu, że przed zgłoszeniem Banasia odpowiednie służby nie prześwietliły go dokładnie. W sumie do dymisji powinien podać się minister-koordynator, bo on dał ciała.

Jeśli w tle są gry hazardowe i interesy amerykańskie, to znaczy, że naciski mogą iść z tamtej strony.

Afera ta pokazuje, że PiS nie panuje ani nad służbami, ani nad mediami, ani nad administracją.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu
30 listopada 2019 16:39

a może decyzja kierownictwa PiS została podjęta wedle takiej logiki:

nie bronimu p. Banasia politycznie, zarzuty wobec niego są dęte, niech zatem firmuje to prokuratura i sady. Wówczas nie będzie zarzutu, ze oto PiS wybronił swojego nominata-"kryminalistę", bez porównania stanie się lepiej gdy carte blanche wystawi p. Basiowi "niezależny" wymiar sprawiedliwości.

A wówczas  opozycja nie będzie mogła w tej sprawie lecieć ze skargą do Śtrasburga.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu
30 listopada 2019 16:46

Co robił Banaś w latach 2008-2015? Może tu tkwi roziązanie zagadki? Czy szkolił się w USA?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 30 listopada 2019 16:39
30 listopada 2019 17:16

Banaś zaintrygował mnie gdyż był w stanie zaangażować najwyższe czynniki PiSu mimo że wydawałoby właśnie że nie warto tak się wyrywać. Że lepszą opcją będzie poczekać aż to przeciwnicy wyłożą karty. Rzucić standardowe teksty: analizujemy, sprawdzamy, dochodzimy, wyjaśniamy sprawę z Banasiem bo narazie mamy tylko wątpliwego źródła atak na prezesa NIK. Nawet jeśli PiS ma dobre powody by chcieć pozbyć się Banasia to po co robić ten szum medialny? Dlatego każde wyjaśnienie jest do dziwne jeśli chodzi o racjonalność. Zwłaszcza w stosunku do działań PiSu. Zakładając że Banaś faktycznie ma jakieś grzeszki rozmowa powinna być prosta: słuchaj Banaś, teraz nic nie gadamy, nic nie szczekamy ale ty rezygnujesz. Jeśli tego nie zrobisz to otoczymy ciebie służbami, prokuraturą, swoje dorzuci TVN itp. a my nie kiwniemy palcem, w zasadzie będziemy mieć możliwość zrobienia ci każdego świństwa skoro nie masz żadnego oparcia medialnego.

Zamiast tego Banaś stał się jakimś wrogiem publicznym. Bo atak idzie z obu stron. Dziwny jest ten PiSowski najazd medialny na Banasia. Trochę to faktycznie wygląda jakby naciski poszły z jakiejś wyższej góry (powiedzmy USA) i PiS robi pokaz by było widać że oni faktycznie chcą zdjąć Banasia. Robią wszystko, sam prezes się angażuje, nie ściemniają.

Tak czy siak tak jak napisała wyżej Ewa Rembikowska, to raczej pokaz niemocy. Teraz gdy Banaś nie chce ustąpić. Upiera się jakby wiedział że nie ma niego nic poważnego.

Zostało postawionych trochę hipotez, teraz trudno wyrokować która jest prawdziwa ale sprawa jest na tyle zaskakująca że warto jej poświęcić więcej uwagi.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 16:46
30 listopada 2019 17:24

Nie wiem zbyt wiele o Banasiu. To było jednym z głównych motywów napisania tego tekstu. Nikt nic nie wie, liczyłem że wspólnymi siłami coś ustalimy. Że może ktoś tu coś wie i sam się dowiem więcej :P

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 30 listopada 2019 17:16
30 listopada 2019 17:25

Tylko jeśli Banaś był szkolony w USA, to dlaczego teraz USA chce jego odwołania? Inna grupa, urwał im się ze smyczy?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 17:25
30 listopada 2019 17:36

Urwał się ze smyczy jest wyjaśnieniem póki co najprostszym. Brzmi romantycznie ale się zdarza. To dopiero byłaby fimowa historia! Człowiek mający swój cel. Może ktoś kiedyś czymś bardzo zalazł mu za skórę. Może za rządu poprzedniego PiSu? Postanowił się zemścić. Wyrachowany, zimny i opanowany. Udało mu się wkręcić w łaski przyszłego sojusznika. Cóż, gdzieś musiał szukać odpowiednich narzędzi. Tam wydawało się że go mają ale on miał tylko swój prywatny cel, misję. Szkolenia w USA pomogły mu dostać stołek z którego naprawdę wiele może. No i się stało.

Piękne. Byłoby fajne aczkolwiek raczej długiego życia mu nie wróży :( No ale kończąc tą filmową historię, na pewno się z tym musi liczyć.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
30 listopada 2019 18:04

Dla równowagi inna wersja, też prosta i logiczna:

Banaś faktycznie ma amerykańskie plecy. Trudno stwierdzić jakie, takie przynajmniej by czuć jakieś oparcie i dostać stołek prezesa NIK. Jako prezes dobiera się do czyjegoś biznesu. Jakiejś ważnej szyszki Układu, która poczuła się pewnie jak kiedyś Adamowicz. Ta szyszka ma jednak swoje wtyki. Może np. ma w kieszeni Lipińskiego - wcieprezesa PiS. Naciska więc na niego by zorganizować zdjęcie Banasia. Najpierw zamawiają materiał w znajomym TVNenie, po którym następuje bardzo szybka reakcja Lipińskiego właśnie. Lipiński przekonuje prezesa że trzeba coś z tym zrobić ale co oni mogą zrobić? Tylko właśnie rozkręcić nagonkę medialną.

Tylko że Banaś nie musi się tego bać, bo i ma plecy i ma swoje racje...

Ta wersja zakładałaby jakieś przetasowania w rodzinie.

Cóż, trzeba poczekać co się stanie.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 15:20
30 listopada 2019 18:29

Przecież owe mitologizowane służby to też ......

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 30 listopada 2019 15:17
30 listopada 2019 18:32

Nasłuchałeś się mediów i nie masz ani wiedzy ani doświadczenia; jak wsadzisz jakigoś urzędasa do pierdla to pogadamy 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 30 listopada 2019 15:17
30 listopada 2019 18:32

Nasłuchałeś się mediów i nie masz ani wiedzy ani doświadczenia; jak wsadzisz jakigoś urzędasa do pierdla to pogadamy 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 30 listopada 2019 17:24
30 listopada 2019 18:33

Wiem ale nie powiem bye

zaloguj się by móc komentować

smieciu @marianna 30 listopada 2019 18:29
30 listopada 2019 19:01

Dzięki, ciekawe, nie wiedziałem o tej dziurze w życiorysie. Wynika z tego jeden prosty fakt: PiS dał stołek NIK człowiekowi z dziurą w życiorysie.  Banaś nie uczestniczył w partyjnym życiu po upadku pierwszego rządu PiS potem wraca i staje się częścią zewnętrznego desantu Morawieckiego dostając posadkę w ministerstwie finansów w rządzie Szydło. To już choćby pokazuje szczególny system obsadzania stanowisk w PiS. Finanse, co od początku zresztą było jasne, są wyłączone z pod partyjnej kontroli.  (tak samo jak właściwie wszystko inne na czele ze służbami i wojskiem). Podlegają one, jak w całej Europie, bezpośrednio wyższym ośrodkom: ECB i Londyn. Ostatnia nominacja Kościńskiego jest zresztą kolejnym doskonałym przykładem. Finanse realizują jakiś plan Komitetu Centralnego, dając kasę na pisowskie przedsięwzięcia.

Które np. uszczelniając VAT, mogą robić problemy różnych biznesach Układu. To normalne że Układ od czasu do czasu przeprowadza czystki. Zresztą nadchodzą nowe czasy. PiS pasuje do roboty znakomicie. Kwiatkowski za bardzo tkwił w starym systemie, nie ruszał swoich. Jednak wytyczne się zmieniły. Banaś jak się wydaje może być aktywny, Itd... - pasuje do tej drugiej wersji, którą podałem wyżej. Jeśli tak to zabawne będzie obserwować jak tam prezes, Morawiecki i Banaś podadzą sobie ręce i znów będą rodziną, mimo tych wszystkich ciężkich oskarżeń i nacisków na dymisję...

zaloguj się by móc komentować


MZ @smieciu
30 listopada 2019 19:40

Sprawa Banasia ma drugie dno ,to pewne,tylko nie wiemy czy muliste czy twarde.Oskarżenia ,które pojawjają się w mediach,kamienica ,jakieś lewe dochody to bzdura.Hochsztaplerów na szczytach mafi rządzącej Polską od 30 lat,gdzie wchodzą w grę miliardy zł. jest mnóstwo.Interesy Banasia to groszowe sprawy.Zastanawia pewność Banasia wobec takich osobników jak Kaczyński,Morawiecki czy Duda.Jeżeli jest muliste dno to widocznie ma dużą i niebezpieczą wiedzę,jeżeli twarde dno ,to może sprzeciwia się działaniom PIS-u ,tzn że jest w miarę uczciwy,(wide:afera hazadrowa).Warto się dowiedzieć ,który wariant jest prawdziwy,ale chyba sie nie dowiemy,jak zawsze.

Prawdziwy jest wariant,że Naród Polski ma od dłuższego czasu wyznaczoną marszrutę i jest prowadzony przez "flecistę z Hamelin",róznica jest taka ,że flecista i melodia się zmienia...

...od SLD......PIS...? 

zaloguj się by móc komentować

JK @MZ 30 listopada 2019 19:40
30 listopada 2019 20:06

Nie wiem jak  naród, ale np. ten portal przyczynia się do tego by niezbyt przejmować się flecistami. Po za tym spadek czytelnictwa w Polsce jest w pewnym sensie zbawienny. Ludzie głupot nie czytają, a tymi jak wiemy rynek książki jest wypełniony.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 17:25
30 listopada 2019 20:31

może to jednak nie USA, skoro ukrócił okradanie budżetu przez mafie vatowskie,

zaloguj się by móc komentować

MZ @smieciu
30 listopada 2019 20:36

Jeszcze jedna uwaga,kto dzisiaj pamięta o Walerianie Pańko. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 30 listopada 2019 20:31
30 listopada 2019 21:05

może robił to na życzenie USA? strażnik majątku z ustawy 447? VAT wyprowadzały koncerny z UE,  czyli chyba głównie Niemcy. Tak sobie tylko gdybam, bo to trzeba by mieć dostęp do dokumenów w MF.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @stanislaw-orda 30 listopada 2019 20:31
30 listopada 2019 21:45

kiedyś to milion był wystarczający na początek.

teraz razy (x) e+3 (dodatkowe zera). miliard/billion.

mafia to mafia. pod dywanem są różnice. : )

p.s.

@smieciu:  hmmm.

do nowego roku !

zaloguj się by móc komentować

klon @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 21:05
30 listopada 2019 22:04

Nie pamiętam kto zwrócił moją uwagę na fakt, że w Niemczech jest zainwestowany duży kapitał ze wschodniego wybrzeża.
Nie wiem czy jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać "suwerena".

zaloguj się by móc komentować

DrWall @smieciu
30 listopada 2019 22:20

Uważam, że Pana Banasia chce utrącić ktoś, komu się wydaje (może i słusznie), że mógłby mu w jakiś sposób przeszkodzić w dalszej karierze. Obstawiam Mariusza Kamińskiego. 

zaloguj się by móc komentować


smieciu @DrWall 30 listopada 2019 22:20
30 listopada 2019 23:14

Banaś miałby zacząć grzebać u Kamińskiego? Ale dlaczego?

Problem leży w tym że Banasia zasadniczo odwołać się nie da. On musi się zgodzić a do tego są potrzebne naprawdę solidne środki nacisku. W tym wypadku mamy zaangażowanie całego szefostwa PiS. Ktoś to uruchomił taką machinę musi mieć naprawdę poważne powody i wpływy. Czy Kamiński ma takie powody, wpływy? Dlaczego miałby tak ryzykować lipne historyjki a nawet ... zwracać się do TVN. Czemu w ogóle robić to w świetle kamer?

Na tym właśnie polega ta historia że mamy takie poplątanie stronnictw oraz sprzecznych elementów o których trzeba pamiętać tworząc scenariusz. 

Mnie najbardziej uderza ta widowiskowość.

Weźmy proste scenariusze:

a) Banasia nie chcą Amerykanie. No to idą do niego mówią mu co i jak. Banas nawet nie piśnie, wykona.

b) Banasia nie chce Układ. Wysyłają kolesia z propozycją nie do odrzucenia: seryjny czeka.

c) Banasia nie chce PiS. To skąd TVN, czemu to szoł, rozpaczliwe miotanie się?

Nie biorąc pod uwagę romantycznych historii mamy więc: to nie Amerykanie ale ktoś mający b. duże możliwości ale jednocześnie nie mogący wysłać seryjnego gdyż boi się że Banaś jednak ma plecy. Muszę przyznać że i tak ciężko znaleźć kandydata, który w imię swojego interesu dałby radę tak potrząsnąć PiSem. I użyć TVNu przy okazji.

Sprawa redukuje się chyba do 2 możliwości:

a) jest faktycznie ten ktoś, zdesperowany tak by użyć i TVN i swoich naprawdę silnych wtyków w PiS oraz nawet CBA. Ten ktoś dopiero niedawno poczuł to pragnienie, gdyż przecież kilka miesięcy temu dużo łatwiej było przeprowadzić tą operację. To znaczy że Banaś dopiero teraz tego kogoś wkurzył. No ale... Banaś doprowadza do desperacji kogoś kto ma aż takie wpływy i sobie niewiele z tego robi? Chyba tylko naprawdę jakieś wewnątrzukładowe odstawianie/przejmowanie biznesów wchodzi w grę. Trafił ktoś do tej pory niemal na szczycie na kogoś jeszcze silniejszego...

b) celem jest właśnie to widowisko i skompromitowanie/ustawienie PiSu bądź, wracając do tego co napisałem o Kuchcińskim, sprawdzenie czy każdy tam posłusznie wykonuje polecenia, nawet tak nielogiczne jak w przypadku Banasia. Przecież tam już wypowiedział się każdy. Morawiecki, Kaczyński, Lipiński, Bielan, Jaki, Kamiński jako szef służb. A Banaś wygląda jakby go to nie dotyczyło. Jakby jedyne co miał na niego PiS to czcza gadanina i zero konkretów.

Naprawdę. Jeśli PiS ma rzeczywiste argumenty to te medialne obnażanie się jest bez sensu. Trzeba ich użyć a nie za pomocą mediów odwoływać się do sumienia Banasia. Przecież skoro go chcą odwołać to on tego sumienia raczej mieć nie powinien, bo musi być mocno umoczony. Więc gdzie tu logika, po co to robić? No ale skoro jednak PiS to robi to może po prostu nic więcej w zanadrzu nie ma. No ale wtedy... skoro nie ma to znaczy że Banaś jest ok no nie?

To naprawdę ciekawa historia :)

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 30 listopada 2019 23:14
30 listopada 2019 23:28

Może za miesiąc już nikt nie będzie tej historii pamiętać.

Ewentualnie, ciekawe, jaki znajdą patent na dowołanie Banasia przez Sejm?

Jeszcze jest coś ciekawego. Ta Anna Marszałek, która brała udział w ustawce dotyczącej Szeremietiewa pracuje w Najwyższej Izbie Kontroli... to może też jest jakiś trop.

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 30 listopada 2019 23:14
1 grudnia 2019 08:07

>>>b) celem jest właśnie to widowisko i skompromitowanie/ustawienie PiSu <<<

Czy to nie jest wystarczający powód? Wszyscy moi znajomi z firmy, gdy słyszą o Banasiu, zrównują PiS z PO. Jednocześnie przenoszą negatywne oceny na Prezydenta A.Dudę.

Gdy spróbuje się spojrzeć na działania PiS po wyborach z pewnego dystansu, można odnieść wrażenie że pomimo wygranej PiS zachowuje się jakby te wybory przegrał. Stracił impet. Opozycja, mimo że nie zmądrzała, stwarza pozory iż jest górą. W końcu uwierzą w to wyborcy.

Gdy połączyć obie myśli stwierdzić można że p. Ewaryst miał rację, pisząc że PiS odda władzę. Robi to jedynie w sposób "pełzający" aby nie zadziwić swego elektoratu, jak to było możliwe.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @smieciu 30 listopada 2019 23:14
1 grudnia 2019 09:41

Wygląda na to, że NIk to najważniejszy urząd w Polsce. (ktoś twardo trzyma lejce i nie popuszcza ani na chwilę) Mają dostęp do każdego urzędu i informacji w Polsce. Prezesem nie zostaje nikt przypadkowy. Pokazał to rok 1991, kiedy to zginąl Michał Falzman, a następnie pierwszy prezes w III Rzeczypospolitej Walerian Pańko. A więc każde urwanie się ze smyczy, to śmierć, patrz Lech Kaczyński, nawet po latach nie sprawowania urzędu.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 23:28
1 grudnia 2019 09:53

ostatnio mówi się o 'Irlandczyku', w filmie tym jest wątek np. pralni Cadillac...

m.in.Kittel i Marszałek-https://www.salon24.pl/u/1maud/1003278,po-pierwsze-myslec

 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @olekfara 1 grudnia 2019 09:41
1 grudnia 2019 10:08

Tacy którzy kiedyś coś piastowali a teraz w zaciszu gabinetu coś montują też nie są pewni dnia i godziny. Mors certa...

 

Dobrze jest się zabezpieczyć:

 

Rudy Giuliani✔@RudyGiuliani

TRUTH ALERT:

The statement I’ve made several times of having an insurance policy, if thrown under bus, is sarcastic & relates to the files in my safe about the Biden Family’s 4 decade monetizing of his office.

If I disappear, it will appear immediately along with my RICO chart.

72.8K

10:29 PM - Nov 23, 2019

 

wyłowione i zaserwowane tutaj.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ikony58 1 grudnia 2019 09:53
1 grudnia 2019 10:31

Dzięki!   W przyczynku na pierwszej stronie taki namiar:  Łączny przychód z najmu 63 000 zł.   

 

Ponieważ ja również, jak autor w P.S. 1, mam wyobraźnię więc oczyma tejże widzę nagonkę z 'martwego punktu widzenia'.

Karawana jedzie, psy szczekają a kagańce trzymają bracia i siostry z Twardej SZEJŚĆ (kod pocztowy 00-105)?

Musi poważne zamieszanie nastąpiło na scenie skoro polityczni chórzyści prawie unisono...

 

Proteza cyfrowa '63' zwiastuje exit  to tak jak amen w paciorku.

zaloguj się by móc komentować


JK @DrWall 30 listopada 2019 22:20
1 grudnia 2019 10:42

Ja raczej kogoś z bankowej jaczejki PiS.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @klon 1 grudnia 2019 08:07
1 grudnia 2019 10:46

Banaś jak nie odpuści ,kiedy zostanie przy swoim stanowisku, czyli Prezesem NIKu ,będzie musiał przejść do ataku ,wykonać taki manewr ,ze wszyscy zapomną o jego problemach.. Trzeba sobie zadać pytanie czy gra jest warta ,co NIK realnie jako instytucja moze zrobić..? Przez dekady jedynie raportowała co się dzieje w danych instytucjach i nawet jak wykrywała jakieś nieprawidłowości, to nic się z tym dalej nie działo.. Sądzę,ze KASy sa instytucją bardziej skuteczną niz NIK realnie sprawy ujmując.. Także nie rozumiem tego zamieszania walki o pietruche, Kaczyński tez był prezesem NIKu i co, coś z tego wynikało.. Banaś zostanie na stanowisku po to tylko,żeby mieć większą emeryturę,a w związku z tym średnią emerytalną..  Dla mnie całe zamieszanie to jest przerost formy nad treścią.. Ostatni prezio tez miał jakies zarzuty i co ,przeprowadzał kontrole i generalnie nic z tego nie wynikało.. Dlatego nie rozumiem tego całego wzmozenia tych analiz ,zostanie czy nie zostanie.. 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @ikony58 1 grudnia 2019 10:39
1 grudnia 2019 10:48

Bardzo wymowna fotka. Paluszki w znaku ???, a w tle ozdobna kratka. No i to spojrzenie warte więcej niż te 1,150 tysięcy w baksach. Co ma wisieć nie utonie...

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @saturn-9 1 grudnia 2019 10:31
1 grudnia 2019 10:51

  exit kontra prolong/ed/...bye

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @saturn-9 1 grudnia 2019 10:48
1 grudnia 2019 12:56

kto ma wisieć, nie utonie

zaloguj się by móc komentować

klon @Draniu 1 grudnia 2019 10:46
1 grudnia 2019 13:14

>>>Przez dekady jedynie raportowała co się dzieje w danych instytucjach i nawet jak wykrywała jakieś nieprawidłowości, to nic się z tym dalej nie działo<<<

Skoro osoba na stanowisku Prezesa NIK jest, powiedzmy, "nieskuteczna" w działaniu to, "Dlatego nie rozumiem tego całego wzmozenia" u Prezesa, Premiera, Marszałka Sejmu. :-)
Mozna i tak. 
Na pewno PiS traci wizerunkowo. Tym więcej im dłużej trwa przepychanka. Utrwali się w głowach "nieskuteczność" i "niemożność", choćby rozwiązanie nie zależało od PiS!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @klon 1 grudnia 2019 13:14
1 grudnia 2019 15:06

przesada. NIK od dawna jest tylko atrapą kontroli państwowej, stanwiacej "zsyp" dla rozmaitych "polityków", ktorym powinęła się noga w kolejnych wyborach oraz krewnychi znajomych króliczka.  To wielka, inercyjna biurokratyczna machina, przypominająca fabrykę z robotnikami ganiającymi z pustymi taczkami (nie ma czasu, a przede wszystkim  niema możliwości, aby je załadować). A nad pilnowaniem, aby w taczkach (inspektorów kontroli państwowej)  była wyłącznie trzeciorzędna makulatura czuwa cały zespół wiceprezesów i doradców prezesa, króry pilnuje by nikomu wąznemu nie wejśc na odcisk. (zasada działania w Kolegium i Prezydium NIK: my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych).

Ale wszyscy utożsamiają "dumną"  nazwę tej instrytucji z rzeczywistym jej znaczeniem. Nie wiadomo z jakiego powodu, bo skoro wszelkie instytucje III RP zostały "zgangrenowane", to niby dlaczego taka gangrena miałaby ominąć NIK?

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 1 grudnia 2019 15:06
1 grudnia 2019 19:27

Niby tak bo w praktyce III RP mieliśmy ciągłość władzy. I kontroli. Kto wie jednak czy od czasu do czasu NIK nie załatwiał jakichś spraw gdy było to wygodne. Nie śledzimy tego więc nie wiemy.

Jeśliby jednak ktoś zechciał robić jakieś rzeczywiste przetasowania (jak rozumiem, nikt nie uważa że zrobi je PiS więc jemu NIK nie jest potrzebny ;) ) to można z tej instytucji uczynić wygodne narzędzie. Jeśliby NIK nie miał odgrywać istotniejszej roli to już w ogóle zaskakuje ten pisowski popłoch.

zaloguj się by móc komentować

McGregor @JK 1 grudnia 2019 10:42
1 grudnia 2019 19:37

Ja obstawiam najważniejszego bankowca. Jak widać przystąpił do totalnej czystki i usuwa wszystkich którzy nie są jego. W partii i rządzie czystki już od kilku lat. Już niedługo zawartość cukru w cukrze spadnie poniżej 20% (tzn. pisowców w PiSie). A prezes zachwycony niczym synem pierworodnym. A komu służy M to też widać po ministrze finansów z Londyńskiego City. Toż to kopia Rostowskiego z czasów Tuska.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @klon 1 grudnia 2019 13:14
1 grudnia 2019 20:42

Oczywiście jest z czego sie śmiać, bo NIK to kolejna instytucja ktora tworzy pozory i nigdy nie była skuteczna..Nie sądzę,ze cos sie zmieni  w tej sprawie w przyszłości czy to bedzie Banaś,czy ktoś z PO podobny w typie do poprzednika.. Sądzę że już dawno PiS wrzucił cala sprawa w tzw.starty , a do kolejnych wyborów mamy aż cztery lat. 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @smieciu
2 grudnia 2019 07:38

https://wawel.neon24.pl/post/151879,banasiada-abvat-i-dwie-uciekajace-miastu-kamienice

no comment, to dopiero początek zabawy;- wojny gangów dopiero się zaczynają

zaloguj się by móc komentować

MZ @qwerty 2 grudnia 2019 07:38
2 grudnia 2019 09:44

Porażający obraz...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 2 grudnia 2019 07:38
2 grudnia 2019 10:08

ludie z nowych służb podjeli walke z ludźmi ze straych służb (które wzmocniły swój monopol w trakcie kadencji PO).

Ni c zatem dziwnego, że stare słuzby nie chcą bez walki oddać pola (a właściwie poletka vatowskiego). Portal neon to własnie stare słuzby. Nie mozna wykluczyć, iz "krety" wpuszczone do szeregów mafii vatowskiej (czyli ludzie ze służb w MF)  musiały się "uwiarygodnić", wykazać że są po "właściwej stronie", czyli wystawiały lewe faktury w ramach tzw. "zakupu kontrolowanego", aby odkodowac cały łańcuszek powiązań mafijnych i w skarbówce. Kontratak musiał więc nastąpić.

Zatem  dajmy się zbyt łatwo zwariować.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 2 grudnia 2019 10:08
2 grudnia 2019 10:09

Poprzednio powinno być: dajemy  albo  nie dajmy

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 2 grudnia 2019 10:08
2 grudnia 2019 10:57

Też tak się zastanawiałam, czy Banaś cokolwiek by zrobił, gdyby nie miał kontaków w mafii. A stare służby kontra nowe to jest dobry kierunek.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska 2 grudnia 2019 10:57
2 grudnia 2019 11:00

Być może ale to naprawdę jest niezła jazda. Wystarczy zajrzeć do linku, który podał qwerty. Do nagonki na Banasia obok PiSu czy CBA Kamińskiego staje jeszcze Onet, Wyborcza, Fakt...

Jeśli to walka służb to Banaś ma niezłe plecy nie bojąc się tego wszystkiego.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 2 grudnia 2019 11:00
2 grudnia 2019 12:08

Tylko, że w tym co podał querty jest niby dużo sensacji i wysokiego C a jednak mało twardych faktów. Za dużo też interpretacji w kierunku jaki to PiS jest zły. To wszystko raczej dowodzi właśnie wojny wewnętrzej  służb polskich i zagranicznych, dowodzi tego, że PiS jako partia to nie jest PZPR i niewiele może, bo część służb jest poza jej kontrolą. Kamiński to jest malowany minister tak według mnie. To wszystko, co się dzieje to są efekty, konsekwencje i zaległości tzw. transformacji, kiedy służby i wyższa administracja wyrwała się ze smyczy partyjnej i to ona zaczęła rozgrywać partie polityczne.

Teraz jedno z dwoja - albo za miesiąc nikt już nie będzie pamiętać o aferze Banasia, albo będzie rozpierducha. Być może zostało naruszone jakieś stauts quo.

Jeszcze trzeba pamiętać o jednym. Odkąd umarł Jaruzelski i Kiszczak to ktoś z młodych wilczków będzie chciał ten tort, który po nich pozostał na nowo podzielić. Pewnie jest walka o to kto będzie capo di tutti.

W tym wszystkimt traktowanie PiSU jako partii omnipotentenej i sprawczej jest nieporozumieniem i błędem. Może w tej chwili wykluwają się właśnie granice, w których tam partia będzie mogła się poruszać. Kto to wie? Pożyjemy i albo się czegoś dowiemy, albo będzie jakiś ładny pogrzeb.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ewa-rembikowska 2 grudnia 2019 12:08
2 grudnia 2019 12:40

Cóż sprawa Banasia właśnie świetnie pokazuje że PiS jest zdecydowanie rozgrywany niż rozgrywający, co było zresztą punktem wyjścia głównego tekstu. Napisałem go także właśnie dlatego gdyż męczy mnie czytanie o tym np. jaka Konfederacja jest żałosna a ludzie tam to pajace. PiS to jest inny?

Nie ważne czy w odnośnikach na które zwrócił uwagę qwerty jest prawda czy nie. Ważne że Onet, TVN itp wzięły się ostro do roboty a PiS stanął po ich stronie. Czemu nikomu, kto tak się czepia Konfederacji, zbiorowiska ludzi bez znaczenia, nie przeszkadzają analogiczne zjawiska w PiSie, który podobno ma znaczenie?

Jeśli jesteśmy świadkami wojny wewnętrzej  służb polskich i zagranicznych jak pani pisze to wygląda na to że PiS i Onet, Wyborcza reprezentują tą samą frakcję służb... Naprawdę, powiem że i dla mnie to dziwne, ale jeśli faktycznie doszło do takiej walki to wyglądałoby że porzucili pozory, że jest ostro, skoro nie wahali się użyć PiSu jako zwykłego narzędzia. Obnażyć tak jawnie rzeczywisty stan rzeczy.

Bo jak wytłumaczyć szkalowanie Banasia przez Onety i TVNy i te wszystkie, tak desperackie wysiłki PiSu by pozbyć się szefa NIK. Tak nagle. Jeszcze niedawno Banaś był pewny i swój. A teraz? Jeśli nie jest ich. Ani tych ani tamtych to czyj?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 2 grudnia 2019 10:57
2 grudnia 2019 12:41

nie ma takiego podzialu na stare-nowe, podziały są zupelnie inne 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 2 grudnia 2019 12:08
2 grudnia 2019 12:44

pranie brudnych pieniędzy kilka dni temy wykładał na SN wolfram, prosze popatrzeć na transakcje odstąpienia od umowy sprzedaży i beneficja na rzecz B. ok. 300tys. zł [bo klient nie dostal kredytu? - śmiech na sali]; problematyka którą egzempilifukuje casus B. jest dużo, dużo bardziej szeroka i głęboka; na temat B. w necie jest od tzw. metra, wystarczy kliknąć w google, a np. wypowiedzi mieszkańców ul.Krasickiego w Krakowie to juz inny segregator, 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 2 grudnia 2019 12:40
2 grudnia 2019 12:48

być może B. powiedział onegdaj jedno słowo za dużo, i całe obszary ... poczuły się zagrożone, podziały i grupowe interesy są dużo bardziej skomplikowane niż się nam wydaje, albo powiedział, że czegoś nie zrobi i .... odlot

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 2 grudnia 2019 12:08
2 grudnia 2019 12:49

fakty są w treści dokumentów i w czynnościach podejmowanych przez strony

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 2 grudnia 2019 12:08
2 grudnia 2019 12:56

Pani Ewo..trafiła pani w samo sedno. Więcej niż "część służb" jest poza PiS kontrolą,jednakże jest trochę kontroli- z "kontrolą" A wszystko zależy ,której sfery dotkną...Bo jeżeli biznesu i to wielkiego to będzie tęgie ciche lanie. Już się snuje dymek... My to "se"możemy domniemywać i oczekiwać wyniku -wojny klonów sowieckich sojuszników-jeszcze tak widocznych  nie w rubaszkach ,lecz w garniturach z krawatami.

zaloguj się by móc komentować

klon @qwerty 2 grudnia 2019 12:41
2 grudnia 2019 14:23

Kryterium będzie wybór banku w którym"obsługiwane" jest konto klienta? :) I gdzie siedzibę ma " biuro podatkowe" ?

Tak pytam bo w książkach kryminalnych jest napisane - idź za pieniędzmi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 2 grudnia 2019 12:40
2 grudnia 2019 14:56

Jestem zdania, że się mylisz. Gdyby to nie było uzgodniona ustawka z władzami PiS, p. Banaś dawno by się podał do dymisji. A tak jest przekierowanie, że niech najpierw prokuratura się wypowie o zasadności wniosku w tej sprawie, i ewentualnie sąd osądzi. A dęcie w zadania dymisji, to tworzenie sobie alibi, że jakby co ta, wynikło, to my przeciez  równiez odcinaliśmy sie od p. Banasia.

Oczywiście, rozumiem, że nadzwyczajnie  spieszy ci się do zaorania PiS-u, ale naprawdę nie jest tak, że tylko ty na tym bożym swiecie jesteś cwany i tylko ty  "orientujesz się", co i jak.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @qwerty 2 grudnia 2019 12:44
2 grudnia 2019 14:57

aco w tym jest niezgodnego z tzw. prawem?

zaloguj się by móc komentować

MZ @stanislaw-orda 2 grudnia 2019 14:57
2 grudnia 2019 15:06

Niezgodne jest tzw "prawo"

zaloguj się by móc komentować

qwerty @MZ 2 grudnia 2019 15:06
2 grudnia 2019 18:34

a co to jest to owo prawo w RP? i jaka jest realcja prawa stanowionego do prawa/bezprawia stosowanego?

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @stanislaw-orda 30 listopada 2019 22:29
2 grudnia 2019 18:53

To bardzo dobry trop. Ten Wąsik, ach ten Wąsik....

zaloguj się by móc komentować

Draniu @BTWSelena 2 grudnia 2019 12:56
2 grudnia 2019 19:01

Żeby tylko postsowieckie interesy wchodziły w grę to by bylo małe miki.. Ale w tym wypadku nakłada się wiele inny interesów,ze wszystkich stron ,a nawet za Oceanu.  Namiestnicy każdej ze stron chca sie dorwać do zarządzania Polską..

zaloguj się by móc komentować

Draniu @BTWSelena 2 grudnia 2019 12:56
2 grudnia 2019 19:01

Żeby tylko postsowieckie interesy wchodziły w grę to by bylo małe miki.. Ale w tym wypadku nakłada się wiele inny interesów,ze wszystkich stron ,a nawet za Oceanu.  Namiestnicy każdej ze stron chca sie dorwać do zarządzania Polską..

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Draniu 2 grudnia 2019 19:01
2 grudnia 2019 20:15

Rzeczywiście,małe miki,lecz miałam na myśli ich " rodowód".Doskonale wyszkolone "klony" z potężą kasą ,która otwiera wszystkie bramy... a taranuje niewygodnych.  I nie ma szansy aby odszukać właściwy klucz.Nurty są tylko dwa w/g mnie. Tak szczerze mówiąc zdanie w tej kwestii najtrafniej wyraziła pani E.Rembikowska,a wersja,że być może jest wyznaczany nurt w jakim może się poruszać PiS jest najbardziej prawdopodobna. Tertium non datur(?)...i to jest najtragiczniejsze w naszej obecnie historii...

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
2 grudnia 2019 20:35

Dzieje się.

Z jednej strony podobno jest ultimatum dla Banasia a z drugiej coś jest na rzeczy z bankiem PKO S.A. I jego właścicielem PZU. Jest trochę danych do przeanalizowania. Nagłe odwołanie prezesa PKO S.A. Krupińskiego, którego zarząd powołał na doradcę syna Banasia: Jakuba. Tyle że przecież PZU odkupujący, sprzedane za AWS akcje PKO S.A. to była taka medialna historia Morawieckiego. „Udomowienie”. Wydawało się że wszystko gra aż tu nagle, w jednej chwili lecą ludzie, którzy stołki zawdzięczają PiSowi. 

Krupiński już złożył rezygnację, waży się los szefowej PZU. Krupiński ma swoje plecy. Pracował w Banku Światowym oraz w Bank of America Merrill Lynch. Wraz z PiSem jego kariera nabrała rozpędu. To on musiał w jakiś sposób odpowiadać za zatrudnienie Jakuba Banasia, którego ojciec też karierę robi za PiS. I nagle mamy voltę. Są zwalniani. Dzieje się a prezez PiS idzie do szpitala na operację.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @stanislaw-orda 2 grudnia 2019 14:57
2 grudnia 2019 20:42

a co w tym jest niezgodnego z tzw. prawem?

Co jest niezgodnego, to możemy przypuszczać na podstawie symptomów i wnioskować, posiłkując się zasadami wiedzy i doświadczenia życiowego - przez analogię. Nie mamy wiedzy szczegółowej - przynajmniej ja nie mam.

To, co widać w mediach obarczone jest dziennikarskim paradygmatem potrzeby dotarcia do czylelnika, który powoduje, że ujawniane są plewy, często nadinerpretowane. Przekaz musi być medialny - więc on nie opiera się na faktach deprecjonujących i porażających - a takich, jakie czytelnik potrafi zrozumieć. Przeciętny  czytelnik nie odróżnia bowiem cesji od secesji.

Mediom nie zależy na zrozumieniu przez intelektualną elitę - a szeroki ogół. Komunikują swe treści i interpretracje w sposób emocjonalny, taki, by przeciętnie inteligentna osoba mogła to zrozumieć i powtórzyć własnymi słowami. Słowa: prostytutka, burdel i podobne - rozumie każdy - a sformułowanie, iż ktoś doznał istotnego przysporzenia w wyniku czynności pozornych, czy odwołujących się do blaniektowej normy (i na czym to polegało) - nie każdy.

Podział, jak pisze qwerty nie przebiega tak, jak podział polityczny - a tak, jak przebiega. Tzn. po stronie prawa i sprawiedliwości (małe litery) strają niejednokrotnie osoby, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali - i podobnie, po stronie bezprawia. Nie zamierzam tegto udowadniać - z dwóch powodów - zawsze, w przypadku sądu jednej osoby można postawić zarzut - iż jej doświadczenie jest wycinkowe, niereprezentatywne, dalej - iż jest stronnicza. Poza tym, nie jestem głupi.

Jak ktoś chce, to sobie argumenty sam znajdzie, przeciwne - wystarczy studiować uważnie i bez emocji wiadomości i życiorysy - chociażby z Wiki - gdzie są podane odwołania do dokumentów (np. awanse), można studiować wyroki sądów, czy to, kto podejmował działanie i jakie - w sytuacjach, gdy ustawa dawała furtkę słowem "może".  

Nie można wszystkiego tłumaczyć służbami, Amerykanami i dziejową koniecznością - bo jest ogrom spraw, które wynikają tylko z powiązań biznesowych i towarzyskich, wzmacnianych przez pozycję instytucjonalną - a do których to spraw ani służby, ani Wielki Brat nic nie mają - bo ich to nie interesuje. Tzn. nie można każdgo szwindla tłumaczyć wpływem służb - a niemożność jego ukrócenia - wielką polityką (globalną).

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 2 grudnia 2019 20:35
2 grudnia 2019 20:45

Sorki, prezesem PZU to Surówka, którego ma zastąpić Aleksandra Agatowska, która podobno ma dobre układy z Dudą. Mamy przepychanki, Kaczyński w szpitalu oznacza że nikt nie chce by się mieszał. Ewidentnie nie ma nic do gadania, są wyższe rozkazy, nikt nie chce powiedzieć prezesowi PiS że jego pomysły są bez znaczenia. Więc najlepiej umieścić go w szpitalu by się nie wtrącał.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @smieciu 2 grudnia 2019 20:45
2 grudnia 2019 20:53

No cóż zobaczymy, czy z tego łez padołu ktoś zejdzie w ciągu najbliższego pół roku - oczywiście spośród tych, którzy otarli się o casus Banasia?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 2 grudnia 2019 20:45
2 grudnia 2019 21:00

No dobra, nie lubię plotek bo to pływanie po omacku ale ta wydaje się mieć ździebko sensu. Ziobro. Który przecież nie wypowiadał się z tego co kojarzę w sprawie Banasia. To „jego” ludzie podobno kontrolowali PKO S.A. i pewnie tym samym PZU oraz Banasia. Zarząd PKO S.A. poleciał gdyż Ziobro wycofał im ochronę. Ok. To ma sens o tyle że PiS jest tylko uogólnieniem, ktoś przecież tego Ziobra ze swoją frakcją tam umocował. Interesujące jednak jest że frakcję Ziobry postanowiły wygryźć TVNy. Czyli zwykły PiS byłby... No i jeśli Ziobro ma chody u Kaczyńskiego to naturalne byłoby wsadzić go do szpitala by nie mógł mu pomóc.

No dobra, potraktujcie to lekko gdyż ja nie rozeznaję się w niuansach towarzyskich PiSu.

zaloguj się by móc komentować


olekfara @Wolfram 2 grudnia 2019 20:42
2 grudnia 2019 21:30

"Podział, jak pisze qwerty nie przebiega tak, jak podział polityczny - a tak, jak przebiega. Tzn. po stronie prawa i sprawiedliwości (małe litery) stają niejednokrotnie osoby, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali - i podobnie, po stronie bezprawia."

Po lekturze ostatniego nr Szkoły Nawigatorów nr 24 Wacław Grzybowski "Cesarstwo nie żyje -niech żyje Trybunał! Ostatni Habsburgowie, konstytucja i Hans Kelsen" uzmysłowiłem sobie, że to zdanie powinno brzmieć: ...Tzn. po stronie prawa i sprawiedliwości (małe litery) stają niejednokrotnie osoby, których byśmy nigdy o to nie podejrzewali - i podobnie, po stronie prawa. Wydaje się to niedorzeczne. Lecz tak nie jest i to jest zasadnicza linia podziału, zresztą intuicyjnie zrozumiała. Bruksela stoi po stronie prawa, wydaje się iż Prawo i Sprawiedliwość stoi po stronie prawa i sprawiedliwości, lecz czy takie intencje PiS-owi przyświecają, nie wiem. W praktyce im idzie im to beznadziejnie. Gorzej, wydaje mi się, że mimo zapewnień oni też stoja po stronie prawa.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @olekfara 2 grudnia 2019 21:30
2 grudnia 2019 21:39

To już obszar kognicji poszerzony o m.in. filozofię, logikę, inne. Przyklad: pozew i wyrok wyrażają wartości w usd  a norma ustawowa nakazuje uwzględniać tylko złoty polski - czy taki wyrok jest wyrokiem w prawnym sensie? 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @smieciu
2 grudnia 2019 22:03

Która norma nakazuje uwzględniach tylko złoty polski? Bo ja nie znajduję i według mojej wiedzy, Sąd Polski może wydać wyrok zasądzający kwotę USD lub EUR

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 2 grudnia 2019 20:42
2 grudnia 2019 22:08

posługujemy sie w krótkich komentarzach uogólnionymi agregacjami. Gdy ja mam na mysli"stare słuzby" to mam przed oczyma cały splot interesów, nabudowanych na szkielecie "pieriestrojkowym" (tj. przełom lat 1989/9 i zneutralizowanie faktyczne  opcji "dekomunizacyjnej"). Ludzie służb byli w takim splocie interesów "wodzirejami", i wstawiali swoje słupy (protegowanych) a to do polityki, a to do kluczowych zarządów rozmaitych strategicznych spółek. Gdy PiS chciał zdemontować ten stary ukłąd i zastapic go nowym, to jedyną opcja pozostało  odcięcie mafii polityczno-biznesowej  od kroplówki finansowej, czyli kurs na jej "zagłodzenie". Wówczas część z nich by się przekonwertowała na "nowego pana" , a pozostali zostaliby rozpędzeni na cztery wiatry. Ale to wymaga czasu  i konsekwencji. Zasadniczym wektorem stał się czas i wszyscy to wiedzą. To znaczy, ze nowy rząd w wystarczającym stopniu zdoła nadkruszyc ten układ, który sięga do najwyzszych instytucji ("krysza" nad izbami skarbowymi, kontrolami finansowymi,  etc.), czy też ten układ zdoła przejśc do skutecznej kontrofensywy. Dlatego po pierwszych wyrwach w dokonanych we wczesniej wspomnianym spłocie interesów mafijno-politycznych, dotychczasowy układ monopolizujący okradanie państwa, przystapił do kontrakcji., gdyz nie chce zostać "zagłodzony".

Nie ma znaczenia, jaki jest udział służb własnych czy obcych, bo wszak nie wiemy "who is who", czyli kto im wydaje rozkazy. Cześć z nich stanowi państwo w państwoe, część zapewne gra na dwa fronty, a częśc zostałą zwerbowana przez sojusznicze "demokracje".

 

 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @grudeq 2 grudnia 2019 22:03
2 grudnia 2019 22:10

Przepraszam, to rzecz jasna pytanie do Qwerty-ego.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 2 grudnia 2019 22:03
2 grudnia 2019 22:15

Sprzed nowelizacji KC i KPC np. w 2002r. czas życia orzeczeń jest długi 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @qwerty 2 grudnia 2019 22:15
2 grudnia 2019 22:31

Powtórzę pytanie: która norma, w jakim brzmieniu w jakim czasie, w przepisach polskich nakazywała zasądzanie przez Sąd Polski tylko i wyłącznie kwot w złotówkach polskich.

W mojej ocenie, przyjmując, że żadna norma tego nie reguluje wprost, to jeżeli proces cywilny jest kontradyktoryjny i obie strony zgadzają się na to aby wyrok był wydany w walucie obcej, to czemu nie. Jedyny problem praktyczny może być później co do tego, czy egzekucja ma być w walucie obcej czy w walucie polskiej i względnie jaki kurs ma być stosowany. Ale sa to problemy nazwałbym techniczne, nie dotykające istoty sporu. 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
3 grudnia 2019 01:07

Nikt nic nie pisze to troszkę może ja jeszcze pociągnę.

Obejrzałem to co na ten temat mówi W. Gadowski i jest to ciekawe. Aczkolwiek może nie za bardzo mnie obchodzi. Ale zawsze warto posłuchać jak wyglądają działania rzeczywiste w ramach odtrutki na bajkowe postrzeganie polityki. Zwłaszcza pisowskiej. Słucham Gadowskiego i się zastanawiam jakim cudem ktoś wierzy że ta garstka ludzi może coś zmienić w tej sieci służb, wpływów i pieniędzy. Może jednak sprawa Banasia odsłoni troszkę prawdziwego oblicza Polski.

Oglądając Gadowskiego doszedłem w każdym razie do wniosku że pomysł z Ziobrystami jest niegłupi. Tłumaczy np. dlaczego PiS zdejmuje swoich. Bo to nie są swoi ale ziobrowi. Nadal nie tłumaczy jednak dlaczego cała ta chryja ma tak gwałtowny charakter. Nie wyjaśnia też jakie strony mamy w tej układance. Wiemy jednak że Ziobro nigdy nie cieszył się sympatią Układu. Ot np. L. Millera. Ale też innych. Nawet z PiSu przecież został wykluczony. Ewidentnie jednak ma chłopak plecy. Musi istnieć jakieś stowarzyszenie, loża czy coś z czego siłę czerpią Ziobryści. Do których nalezy przecież także Kurski. I jak wszystko na to wskazuje i Banaś oraz sam Gadowski. I Grzegorz Braun? Ta loża obroniła ich przed Millerem i spółką. Wcisnęła do PiSu i dała wiele bardzo cennych stołków. Choćby takich jak ten w PKO S.A. Sam rzut oka na karierę Krupińskiego pokazuje że korzenie mogą sięgać głęboko w historię. Wychowanek Uniwerstytetu Columbia, dyrektor zarządzający Bank of America. Frakcja Ziobry może być twardym orzechem dla przeciwników.

Którymi są? Gadowski (nigdy wcześniej nie widziałem jego filmików) w swoim wystąpieniu pasuje mi na członka silnej tajnej organizacji. Opanowany, ma wiedzę, potrafi pościemniać. Ale w jednym momencie wydał się naprawdę autentyczny. Kiedy zaczął jechać po Gowinie i jego frakcji. To ciekawe że cały PiS bije w Banasia a on o Gowinie. Czyżby już nie było PiSu a jedynie Ziobryści i Gowinowcy? Nie wiem.

Sprawa jest o tyle skomplikowana że od strony medialnej w Banasia bije TVN/Onet. Kurskiemu zarzucono nawet że nie daje materiałów o Banasiu. No ale skoro Kurski to Ziobrysta... Czyli „PiS” musi korzystać z TVN/Onet. Choć logiczniejsze jest odwrócenie ról. Choć pewnie niektórzy mogą uznać to za przymierze anty Ziobrowe. Teoretycznie. Tak czy siak obie strony oczekują jakich wzajemnych korzyści. Musi istnieć jakieś porozumienie. Przy czym naprawdę zdumiewa jak wiele zostało uruchomione przeciw Banasiowi. Co z drugiej strony pokazuje że jego frakcja to nie bylo co.

Ok. Zostawmy na chwile kreowanie tej dziwnej mapy politycznej dzielącej Polskę. Przydałoby się jeszcze dojść o co poszło. Narazie jedyny pewniejszy trop to PZU i PKO S.A. Dlaczego te struktury stały się nagle takie ważne? Naprawdę ciekawe czy w tej finasowej układnce nie ma udziału złoto, które kolejnym zbiegiem okoliczności właśnie przybyło do Polski. Wszyscy zastanawiają się po co. Przecież w Londynie bezpieczniejsze, ciężko przypuszczać by Londyn oddał złoto bo zarządał tego jakiś PiS. Morawiecki mający swoich mocodawców. Fizyczne złoto w Polsce może w istocie posłużyć tylko do jednej rzeczy.

Do zapłaty. Ktoś ma dostać wypłatę w złocie i tyle. To tłumaczyłoby też zakupy tego kruszczu przez NBP. Istnieje najwyraźniej jakaś umowa, która zakłada wypłacenie złota. Prawdziwego. Trochę wygląda na to jakby w Polsce miała mieć miejsce jakaś dziwna transakcja handlowa. Aczkolwiek pisząc to mam wrażenie małego odlotu w sci-fi :) Ale mimo wszystko jest to dość pewna hipoteza. Te 100 ton złota przecież ani w niczym nas nie uratuje ani też nie przyniesie większych kokosów. Ale u kogoś z jakiegoś powodu się znajdzie.

Dobra. Nie jestem w stanie póki co połączyć tych dwóch wątków ale mimo wszystko może coś jest w tym że dzieje się to w jednym momencie. Że nagle rzucono się na siebie nie dbając o większe pozory. Jak jakieś zwierzęta, które nagle się zorientowały że pod nosem mają wielką okazję. Londyn wysłał tu złoto ale dopiero teraz ktoś dowiedział się jaka jest rzeczywista stawka, czemu ma ono służyć?

Kto wie... Narazie pozostaje mieć tylko nadzieję że Banaś nie ustąpi i nastąpi kolejny dopływ ciekawych informacji.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 2 grudnia 2019 22:31
3 grudnia 2019 07:04

Przecież napisałem proszę zobaczyć zmiany w prawie cywilnym dot. nominowana pozwów i są to problemy podstawowe rangi definicyjnej. Oceny własne proszę zachować dla siebie. No i warto się uczyć.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 3 grudnia 2019 01:07
3 grudnia 2019 07:06

Pracowałem z i wobec Gadowskiego. Mylisz się.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 2 grudnia 2019 22:31
3 grudnia 2019 07:07

Treść ustawy kodeks cywilny sprzed zmian np. w 2002r.

zaloguj się by móc komentować


DYNAQ @smieciu
3 grudnia 2019 08:52

Wychodzi na to że to jednak porządny chłop:

 

- Nie mieliśmy wiedzy nt. różnych aspektów życia pana Mariana Banasia. Życzę mu, aby zdołał się wybronić od tych zarzutów – powiedział wiceprzewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski na antenie Polskiego Radia 24 w rozmowie z Dorotą Kanią.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @stanislaw-orda 1 grudnia 2019 12:56
3 grudnia 2019 10:05

Zdanie poprawne. Magiczny skrót.  Zadyszka dychotomii "kto" czy "co"? 

Podmianka we frazie wyjściowej podrzuca nowe możliwości. 

Ten 'ktoś'' może wisieć... To 'coś' [suma a wymiar milion + coś tam]  pojawia się w przestrzeni publicznej i na moment zawisło. Może się ulotnić jak fata morgana.

 

Fatalność bytu Pierwszego Obywatela w Republice to nieustanne bycie na świeczniku, na słupie jak święci z listkiem sałaty albo ot u koryta jak...  My Europa! Nam bliżej do 'świętych słupników'. 

Pojawia się kasa. Państwo ościenne. Wszechwęszący w sieci.

 

Ułomny się pyta: Odpalił działkę dla ubogich w kraju [oświadczenie majątkowe] czy wybył ze znakami płatniczymi na wyspy szczęśliwe i puścił w raju podatkowym do obiegu? Np.: Wyspy Dziewicze...

Nie mnie dociekać ale ciekaw jestem jak każdy 'habenichts' spoglądający zza płotu co tam nowego na tym jarmarku próżności.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 2 grudnia 2019 22:31
3 grudnia 2019 10:08

' W dniu  tj. w dniu 5 marca 2002r. art. 358 kc brzmiał:
„Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, zobowiązania pieniężne na obszarze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej mogą być wyrażone tylko w pieniądzu polskim.” '

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 30 listopada 2019 15:20
3 grudnia 2019 20:38

Pozostaje sobie zadać pytanie w jaki sposób kryminalista (ułaskawiony co prawda) stoi na czele MSW? Tu wszystko stoi na głowie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @smieciu
3 grudnia 2019 20:47

Marian Banaś i jego postawa, bardzo mi się podoba; dmuchneli jego syna z dyrektorskiej posady w PKO, ciekawe przez jakież to etapy konkursu musiał przebrnąć, by się tam znaleźć? Żarty na bok, jak za czymś stoi Bertold Kittel znaczy że sprawa śmierdzi i trzeba mieć odwrotne zdanie; Howgh, powiedziałem, co wiedziałem.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @porfirogeneta 3 grudnia 2019 20:38
3 grudnia 2019 21:09

Przy naszych sądach to jest łatwo zostać kryminalistą. I to nie o to chodzi. Chodzi o to, że on się do tej roboty po prostu nie nadaje. Gdyby się nadawał, to wszystkie fundacje działające na szkodę Polski już dawno miałyby postawione zarzuty i zostałyby rozwiązane. Gdyby się nadawał, to te dziwne osoby, które uczestniczą masowo w akcjach przeciwrządowych też by zostały prześwietlone i po cichu poproszone o pozostanie w domu. A oni nawet nie reagują, gdy ktoś blogerów, czy dziennikarzy przeprowadzi prywante śledztwo na podstawie dostępnych danych. Na mój gust pan minister ani nie panuje nad ministerstwem ani nad służbami.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 3 grudnia 2019 21:09
3 grudnia 2019 21:17

Widać nie ma "woli politycznej" Znalezione obrazy dla zapytania kaczyński i gliński w fundacji batoregoczy;Znalezione obrazy dla zapytania gosiewska i kozlovskaAle Leppera powiesić to się siły i środki znajdą. Wie co robi, czy robi dla Polski? Pod rozwagę.

zaloguj się by móc komentować


grudeq @qwerty 3 grudnia 2019 07:04
3 grudnia 2019 21:53

Rozumiem, że tylko Pan dysponuje prawem do wygłaszania własnych ocen. Wracając do tematu walutowości, gdzie Pan tu dostrzega "problemy podstawowe rangi definicyjnej" - do 2003 roku Sądy były co do zasady obligowane do wydawania wyroków w złotówkach (chyba, że ustawa dopuszczała wyrokowanie w innej walucie) od 2003 kodeks cywilny dopuszcza wydawanie wyroków w walucie innej niż Polska i nawet opisuje, w jaki sposób obliczać wartość waluty obcej w stosunku do waluty polskiej. Gdzie jest zatem ten pies pogrzebany?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 3 grudnia 2019 21:09
4 grudnia 2019 07:34

w wyrokach wydawnych nie w polskiej walucie przed 2003r. tutaj jest pies pogrzebany, tak i tylko ja mam prawo wygłaszania ocen etc; sądownictwo w RP jest oceanem bezprawia i MBanas to mały pikus wobec zorganizowanych grup .... w sądownictwie; poprobuj 'obalić' wyrok z 2002r. orzekajacy w np. w usd; idź i odgrzeb owego psa;- 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @ewa-rembikowska 3 grudnia 2019 21:09
4 grudnia 2019 07:36

sądy nie są nasze;- sądownictwo działa i funkcjonuje jak władza okupacyjna

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ewa-rembikowska 3 grudnia 2019 21:09
4 grudnia 2019 07:37

nad aparatem administracyjnym państwa już nikt nie panuje; tylko lokalne powiązania personalne są realną władzą o bezgranicznej woli budowania społeczeństwa kastowego

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 3 grudnia 2019 21:53
4 grudnia 2019 07:40

problem definicyjny polega na diagnozie faktu, iż wydany wyrok jest sprzeczny z ustawą [nawet tą o nominowaniu pozwów i wyroków przed 2003r.], i pytanie: czy taki wyrok to jest wyrok? i proszę mi nie zazdrościć wiedzy oraz doświadczenia

zaloguj się by móc komentować

qwerty @grudeq 3 grudnia 2019 21:53
4 grudnia 2019 07:43

czytanie ze zrozumieniem - zalecam

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
4 grudnia 2019 13:48

Banaś jak się okazuje mimo totalniackiej ;) nagonki nie pęka i nie zamierza ustępować. Wydaje mi się że potwierdza to co napisałem wyżej o „Ziobrystach”. Trudno sobie wyobrazić by opierał się jedynie na swojej niewinności wobec oskarżeń w czasach kiedy na każdego paragraf się znajdzie. Tym bardziej jeśli ten ktoś jest politykiem i jednak trochę kasy ma.

Z historii ostatnich lat wynikałoby że Ziobryści pasują na takich kontrolerów polskiego Układu. Który potrzebuje jakiegoś zewnętrznego nazdoru by się za bardzo nie rozbrykał. By jego ludzie wiedzieli że jak przyjdzie rozkaz to mają go wykonać. Kto wie czy do Ziobrystów nie należał nawet L. Kaczyński. W każdym razie NIK i sądy, które są w ręku Ziobro są nadają się dobrze do takiej kontroli. Nie chodzi oczywiście ludziom stojącym za Ziobrystami by zniszczyć Układ. A jedynie o to by w nadchodzących trudnych czasach Układ wykazał się posłuszeństwem i planowaną szybkościa działań.

Warto zauważyć że nadchodzący burdel i wielkie obniżanie oczekiwań o których mówił Morawiecki może tyczyć się także tej warstwy pasożytującej na Polsce. Ci ludzie przyzwyczaili się do dużej dawki wolności i możliwości. Oraz łatwej kasy. Jeśli jednak i oni mają obniżyć swoje oczekiwania to potrzebna jest w Polsce siła, która wytłumaczy im co i jak. NIK i Ziobro to środki łagodnej perswazji. Jeśli to wszyscy zrozumieją to będzie ok.

Szef PZU pozostaje, Banaś pozostaje i Ziobro pewnie również. Są też media w rękach Kurskiego. Póki co Ziobryści więc trwają a ich straty pewnie są chwilowe.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 4 grudnia 2019 13:48
4 grudnia 2019 14:39

No, ale co to niby ma za znaczenie, a zwłaszcza dla kogo i w czym.

zaloguj się by móc komentować

oxmon @smieciu
4 grudnia 2019 15:18

>w google wyskoczyło mi 6 stron

polecam wyszukiwarki:

entireweb.com

yandex.com

z googla korzystam już rzadko

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 4 grudnia 2019 14:39
4 grudnia 2019 15:35

Myślę że jeśli ktogoś interesuje polska polityka ma to znaczenie kolosalne. Jeśli nie to faktycznie, kompletnie bez znaczenia tak samo jakaś połowa jeśli nie wszystko co jest pisane w SN.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 4 grudnia 2019 15:35
4 grudnia 2019 17:16

a niby dlaczego kolosalne?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 4 grudnia 2019 17:16
4 grudnia 2019 19:08

Wydaje mi się że tak wyraziste ukazanie polskiej sceny politycznej jako 2 strony: PiS na postronku Układu vs Ziobryści raczej nie zdarza się często.

Ja wiem że może ktoś zaraz wyjedzie ogólnikami typu: „nie wiesz ile jest stron i jakie są układy między nimi” ale mnie nie obchodzą spekulacje i domysły, ogólniki. Mnie interesuje jakie są konkretne strony i konkretne układy między nimi. W Polsce i świecie z trudem można doszukać się 2 stron, choć wątpliwe by była więcej niż jedna, patrząc jak wszyscy zgodnie idą do tego samego celu. Tym bardziej w małej Polsce. Więc dla mnie sprawa Banasia to konkret. Coś ponad co, więcej raczej już nic nie ma. Jeśli ktoś ma lepsze pomysły, proszę je przedstawić.

Naprawdę fascynujące jest obserwować jak TVN i spółka tak potrząsnęły PiSem że nawet Konstytucje chcą zmieniać (czyli dogadać się z opozycją). Pojawił się nawet Trybunał Stanu a wszystko bo? Proszę, czekam na wyjaśnienia. Czemu Banaś jest tak ważny że PiS chce się zesrać by dogodzić Wyborczej & co?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 4 grudnia 2019 19:08
4 grudnia 2019 19:35

Mam dokłądnie  odwrotne wrażenie.

PiS zachowuje się wedle schematu,  jak w moim komentarzu z 30.11. br. z godz. 16:39.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @smieciu
4 grudnia 2019 21:09

No cóż doczekał sie pan sławy i linka do swojej notki o Banasiu "u starego piernika Casus Banasia"... dociekanie czy słusznie się zaparł swojej funkcji ,czy nie bedzie grillowane do Bożego Narodzenia ,a może jeszcze miesiączek  dłużej... Jednym słowem Banasiowe żniwa..a omłoty po zbiorach pewnie będą..

http://naulicydzisiaj.blogspot.com/

zaloguj się by móc komentować

smieciu @BTWSelena 4 grudnia 2019 21:09
4 grudnia 2019 21:18

Ktoś się dogrzebał. Ciekawe jednak, nie wiem jak u was, ale u mnie z wyczyszczonymi ciasteczkami, google daje teraz 7 stron do hasła Marian Banaś ale linku do tego tekstu nie ma... Google ma szkołęnawigatorów na czarnej liście albo ma białą listę, którą daje a resztę kasuje. Ładną więc już oficjalnie ma cenzurę.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @smieciu 4 grudnia 2019 21:18
4 grudnia 2019 22:40

To fakt Google daje 7 stron,natomiast różne słowa kluczowe dają więcej.To wszystko zależy co się szuka i w jakim kontekście. SN jest obserwowana i czytana przez wielu ludzi,którzy chcą napisać coś z sensem...lub wyszukać coś smakowitego jako swoją sensancję. Natomiast człowiek ,który podaje linki na tych blogach jest bardzo przyjaźnie nastawiony do SN... jak zauważyłam i nigdy nie stosuje plagiatu....

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
4 grudnia 2019 23:03

Miło więc że zrobił trochę reklamy :)

Jakby ktoś jeszcze wątpił (pan Orda? :) ) że PiS chce wyjść ze skóry w tej sprawie to ABW wszczyna śledztwo sprawdzające cofając dostęp Banasiowi do jakichś tam tajnych spraw. Obudzili się teraz. Gdzie byli wcześniej i dlaczego Agencji nie przeszkadzał dostęp do tajnych spraw PeOwskiego poprzednika Banasia?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować