-

smieciu

My, którzy nie głosowaliśmy na PiS...

Czyli ja, Paris i E. Fedorowicz (no ok, pewnie jeszcze się znajdzie kilku...) możemy sobie pogadać inaczej :) Doszedłem do wniosku że jest chyba na tyle mało punktów wspólnych z tymi co głosują (na kogolwiek) że warto otworzyć jakiś osobny wątek dyskusyjny, w którym będzie można spojrzeć nieco inaczej na bieżące zdarzenia partyjno - polityczne. Tak by sobie nie wchodzić zbytnio w drogę.

Na początek należałoby chyba ustalić jakiś punkt wyjściowy zbierający fakty, porządkujący dyskusję. Jak wiadomo pamięć wyborcy jest bardzo krótka, dlatego mimo wszystko przypomnę trochę historii. Przed wyborami w 2015r. mało kto się spodziewał wielkiego sukcesu PiSu. Jednak jakaś magiczna siła sprawiła że pojawiły się Taśmy, kompromitujące PO. Tusk wyemigrował zostawiwszy kierownictwo partii w rękach błaznów. Których błazenada, także tego najważniejszego, pierwszego myśliwego III RP zaczęła wyciekać z mediów różnorakich. Ni stąd ni zowąd pojawił się też Kukiz (jak widać po wykonaniu zadania obecnie odstawiony), który zgarnął tych, którzy kiedyś słuchali „ZCHN zbliża się”, nie chcieli głosować na skompromitowane PO ale też nie byli w stanie przełamać wstrętu przed ciemną sektą moherową. Nawet mimo że jakieś spece od PR podrasowały wizerunek PiSu, chowając J. Kaczyńskiego i Macierewicza za plecami nowoczeńsnie wyglądających Dudy i Szydło.

Wynikiem tych działań było znakomite zwycięstwo PiSu, który wziął wszystko. Owszem, tylko że skoro ewidentnie w to ktoś zainwestował, ktoś kto nie tylko ma speców od PR ale potrafił skłonić Komorowskiego by robił z siebie głupka (no dobra, tu nie musieli się wysilać) i by to przeniknęło tu i tam. Potrafił nagrać wiele ciekawych Taśm, z których znamy tylko strzępy czy wypromować Kukiza to oznacza że ten ktoś ma ciekawe możliwości. To oznacza że wziął się za konkretną inwestycję, po której spodziewa sie konkretnych efektów. Kto to jest i jakich efektów się spodziewa?

Odpowiedź teoretycznie nie jest specjalnie trudna tyle że diabeł (jak się wydaje w naszej kwestii, pogrywający w miarę perwesyjnie) tkwi w różnych szczegółach. Są to Amerykanie tudzież Żydzi. Czego chcą? Zgadnijcie :)

Pomińmy jednak chwilowo różne nieprzyjemne teorie i zgadywanki by skupić się na innej kwestii, która zaprząta dużo umysłów: czyli np. czy PiS przegrał, wygrał bieżące wybory, co dalej? Czy PiS wkroczył na równię pochyłą? Czy zjednoczona opozycja mocno go nadgryzła? Odpowiedzi na te pytania są bardzo proste. I sprowadzają się do jednego: czy PiS wykonał misję, którą mu powierzono. Jeśli nie, jeśli misja ta jest dość skomplikowna i czasochłonna to oznacza że nikt nie musi ani nie musiał się martwić o to czy ilosć pisowców pobierających parlamentarną kasę się zmniejszy.

Patrząc na to co się działo przez ostatnie 4 lata śmiało możemy stwierdzić że misja PiS wciąż nie została zrealizowana i PiSowi nic nie groziło. W przeciwieństwie do Kukiza. Przez ostatnie 4 lata tak naprawdę nic się nie zmieniło, poza paroma maźnięciami farby po próchniejącej i przestarzałej dekoracji. Lud dostał 500+, Polska wciąż istnieje. A zatem jest jeszcze robota do wykonania. Możemy także zgadywać że skoro rząd i jego poparcie jest zasadniczo wciąż pompowane, błaźni wyznaczeni na kierownictwo PO wciąż grają tą samą rolę idiotów, których zadaniem jest tylko pilnowanie by PiS trzymał się wyznaczonego kursu to jeszcze coś nas czeka. Coś znajdującego się końcu kursu. Coś poważnego, wymagającego społecznego poparcia, oraz różnego rodzaju sugestii dla PiS by trzymali się właściwej ścieżki. Np. takich jak ostatnie wybory. Tyle głosów by wykonać zadanie ale nic ponadto. Choćby Kurski zatrudnił wszystkich reżyserów Dziennika prlowskiej TV i Polska jawiła się miodem i mlekiem płynąca.

No dobrze, przyszłość PiSu mimo wszystko jawi się jasnych barwach ale co może być tym zadaniem do wykonania? Może być to kasa dla Żydów, może być Polska jako pole bitwy z Ruskami, może też coś bardziej futurystycznego, jak formatowanie mózgów mające przystować tubylczy lud do uczestnictwa w nowym światowym społeczeństwie. To się okaże, w każdej z tych działek PiS robi bardzo dużo.  W każdej z tych działek też sprawi się dużo lepiej niż PO czy analogiczne mutacje. Czy to w kwestii starcia z Ruskami. Czy w wydaniu kasy Żydom - kto zaoponuje? No przeciez nie PO. Wyborca PiS? Właśnie przy urnach pokazał że nie traktuje tego poważnie. Tak samo jak nie traktuje poważnie kolejnych narzędzi inwigilacji i kontroli Polaków.

Cokolwiek to jest scenariusz dotyczący najbliższej przyszłości wydaje sie być dość oczywisty. PiS powinien wkrótce podpisać kolejne ustawy w stylu CETY czy promujące mniej lub bardziej tajne służby i urzędy. Dokładnie tak jak to było po poprzednich wyborach. To wydaje się być najlepszy czas na takie rzeczy. Dalsze betonowanie układu wydaje się być naturalne. W czym pomocna w starym stylu powinna być opozycja z nową porcją hejtu, zadymy czy innego kretynizmu, których zadaniem będzie podniecenie pisowskiego wyborcy i zajęcie jego umysłu.

Chociaż jest jeszcze druga możliwość. Jeśli coś w końcu trzaśnie na świecie, rzeczy mogą zdrowo przyśpieszyć. Wtedy nawet łatwiej będzie realizować plan inwestorów na który zagłosowali w niedzielę gremialnie Polacy, niezależnie od tzw. opcji politycznej. Przy takim rozwoju PiS jednak może szybciej dokonać żywota.

Ale tak czy owak inwestorzy, którzy powołali do życia obecny PiS będą zimno realizować cele. Tak jak to zawsze robili Anglosasi. Metodycznie, bez żadnych sentymentów do przodu. Ich sukces to wiara weń ludu. Tak jak np. Kurdów, którym dali broń. Albo Turków, którym dali broń, choć ci może wierzą nieco mniej, nie tak jak Polacy, którym też dali broń. Zadanie trzeba będzie wykonać.

Tak to widzę, a wy? Skoro nie głosowaliście to pewnie też mało wzrusza was ta polityczna szopka. Ale przecież PiS jest i trwa. Coś jego zadaniem jest? Nie boicie się tego ździebko?tagi: pis  wybory  błazenada  taki tam spisek i plan 

smieciu
15 października 2019 20:32
116     2998    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
qwerty @smieciu
15 października 2019 20:42

a czym chcesz zastąpić ten PiS? czy aby nie czekasz na Pana Godot? do czynu, na Wiejską, hurrraaaaa

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu
15 października 2019 20:46

bać się? nikt nam nie zrobi nic bo z nami jest marszałek Śmigły Rydz; jeszcze jedna atomowa ...., plac czerwony największym placem zabaw polskich dzieci...

zaloguj się by móc komentować

smieciu @qwerty 15 października 2019 20:42
15 października 2019 20:48

Pragnę zwrócić uwagę że nie o tym był tekst to raz. A dwa PiSu w obecnym układzie nie da się zastąpić. Może ty lubisz tam sobie zastępować jednych innymi. Na zmianę. Jak to w cywilizowanym świecie. Mnie interesuje tylko rozbicie całego Układu. Nie da się tego zrobić z milionami wierzącymi w PiS. Słowem: nie da się tego zrobić w ogóle. Ale można indywidualnie próbować przewidzieć co się stanie i się przygotować na tyle ile się da.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 15 października 2019 20:48
15 października 2019 20:51

rozbicie układu? czy aby nie za wysoko mierzysz? masz narzędzia do tego? masz know-how? od którego elementu układu zamierzasz zacząć? od Premiera/Prezydenta/....? racjonalności ciut, ciut

zaloguj się by móc komentować

Draniu @smieciu
15 października 2019 20:52

Chłopie o czym tu gdybac? Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr.. Możesz stworzyć partie mniejszości nie głosująch, która w ogole nie chodzi do wyborów.. Partia Gdybologia.. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu
15 października 2019 20:56

ZChN, a nie: ZCHN

zaloguj się by móc komentować

Draniu @smieciu
15 października 2019 21:02

Dodam jeszcze,ze nie chodzenie na wybory robi sie passe..  

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Draniu 15 października 2019 20:52
15 października 2019 21:03

Czy głosowanie to jakieś przykazanie? Czemu uważasz że robię źle skoro wszyscy oni siedzą w czyjejś kieszeni? Czemu głosujesz skoro nie masz pojęcia na kogo tak naprawdę? Skoro nie masz podstaw, historycznych czy bieżących by uznawać że ICH plan skończy się dla ciebie czy Polski dobrze? Jak chcesz coś zmienić skoro jedynie przykładasz rękę do planu nie pisanego przez Polaków a ludzi o których nawet nie masz pojęcia?

To wszystko jest dość oklepane. Mogę to powtarzać ale też nie jest moim celem jakaś szczególna misyjność... Ot fajnie byłoby sobie pogadać z ludźmi, którzy podobnie jak ja to postrzegają. Pod innymi wpisami jest tak wiele różnych wpisów z innej bajki że traci to sens.

zaloguj się by móc komentować

Vester @smieciu
15 października 2019 21:09

Napisał Śmieciu wyraźnie, do kogo adresuje wpis. Będziecie go nawracać? Serio? Nie znacie go? Nudzicie się? Chodzi o lincz? O frajdę przy popcornie? Prometeizm a'la jehowy? Przyjmijcie do wiadomości, że nie każdy jest pisofilem i nie każdy wierzy w mniejsze zło. I tyle.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @smieciu
15 października 2019 21:14

PIS - najmniejsze zło. tylko tyle i az tyle.

A co do możliwosci - naród gotują jak żabe - powolutku tak by nie wyskoczyła. - stara metoda.

Wyobraźmy sobie teraz ten Marsz Niepodległości co był za PO i PISowi pasował a po zwycięstwie PIS - przeszkadza. Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Niech ten marsz ma 2 mln kazdy trzyma sztachete - czy PIS wyprowadzi wojsko i bedzie strzelał do ludzi?

 

 

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @smieciu 15 października 2019 21:03
15 października 2019 21:22

Będzie tak trochę off topic.

Natchnął mnie Pan na napisanie poezji takiej jak Witkowski

Głosowanie to nie przykaznaie

Głosowanie to zwykłe oszukanie

Każdy siedzi w jakiejś kieszeni

Głosowanie niczego nie zmieni.

 

Pozdrawiam

No Future!

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @smieciu
15 października 2019 21:26

To zabrzmi jak żart: WYBORY (takie jak te trzynastego) POWINNY BYĆ JAWNE.

Jak wiele innych takich tam.

Ale kto to będzie sprawdzał (?) gdy zerwawszy głosowanie pojechał furmanką do prac polowych.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 15 października 2019 21:14
15 października 2019 21:31

Zejdź z chmur.. Nie ma takiej siły żeby ktoś porawal tłumy na ulicę  w postaci 2mil. luda.. Jedyna siła ktora zgromadziła najwięcej manifestantow to jest o. Rydzyk.. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Vester 15 października 2019 21:09
15 października 2019 21:34

Foch ,czy co ? Sorry,ale niepotrzebnie popadasz w skrajność.. Taka notka autora takie komentarze.. 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Starybelf 15 października 2019 21:22
15 października 2019 21:40

Fajny wierszyk.

Podejmę temat z innej nieco beczki. Interesujące jest że ludzie wierzą w demokrację ale skąd ona się wzięła? Jak to się stało że lud dostał prawo wyboru? Przecież choćby tutaj można się naczytać jakie to wraże siły, antykatolickie i kasiaste sponsorowały różne rewolucje. Ostatecznie wszystkie te prawa są ich dziełem. Tych ludzi, którzy burzyli monarchie łapiąc lud na między innymi na prawa wyborcze.

Patrząc na to z pewnej strony ktoś mógłby uznać że oszustwem byłoby jeśli faktycznie lud miałby wybór i możliwość rządzenia. Na jakiej zasadzie skoro nie uczynił historycznie praktycznie nic by je zdobyć? Skoro są one wciąż taką samą prowokacją i wabikiem jak te 200 lat temu? Wydaje mi się że najpierw należałoby zawalczyć, faktycznie wdrożyć te prawa by móc podejść do urny. Choć nie zdziwiłbym się gdyby po takiej walce urny okazałyby się zbędne.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Draniu 15 października 2019 21:31
15 października 2019 21:42

Bylem w Londynie w Hyde Park za Blair protestować vs wojna w Iraq. Było nas podobno ponad 1 mln osób. Wladze zlały nas ciekłym moczem czego dowodzi historia.

Solidarność podobno miała 10 mln - jak widziałem postulaty tych z Gdańska to przeciez tam nic nie było o zmianie systemu... kolejna manipulacja...

Ojciec Rydzyk... - no to on też popiera etatyzm i socjalizm oraz czerowną oligarchie nie do ruszenia?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Draniu 15 października 2019 21:31
15 października 2019 21:48

Z drugiej strony warto zauważyć że tego typu postawy: manifestacje woli tłumu są zdecydowanie tłumione. Czy to gnojenie Marszu za PO a potem jego bezczelne przejęcie przez PiS z przy okazji zniszczeniem autorytetu dotychczasowych organizatorów. Ten sam przypadek mamy z referendami. Zwracania się do ludu każdy rząd boi się jak diabeł święconej wody. Raczej są zadowoleni z niskiej frekwencji wmawiając każdemu że to jest bez sensu.

Dla mnie naturalną rzeczą jest opieranie się na ludzie, ufanie mu, a nie kupowanie czy traktowanie jak głupka w telewizyjnej propagandzie. Czego efektem jest wyborca głupek, opierający się na prostych instynktach z jednej strony a z drugiej te wieczne pytanie: dlaczego oni głosują jak idioci. No ale jak mają głosować?

zaloguj się by móc komentować

dbx @smieciu
15 października 2019 21:49

- Hierarcha watykański powiedział: "Wybory to obywatelski obowiązek i święto demokracji".

- "Jako polscy chrześcijanie i Żydzi wierzymy we wspólnotę, która wynika i ze wspólnych korzeni biblijnych i ze wspólnego życia w naszym kraju.
Polska Rada Chrześcijan i Żydów"

https://www.prchiz.pl/2019-05-14-prchiz-oswiadczenie

Pierwszy cytat wskazuje na stanowisko formacji bezpośrednio zainteresowanej, drugi, jest wyrazem "troski" wobec just 447 opisanej w oświadczeniu PRChiŻ. Dlaczego hierarcha zapomniał dodać, że obywatelskim obowiązkiem jest również prawo do kandydowania, korzystania z biernego prawa wyborczego?

Poza tym, pozostały do zagospodarowania lasy i to, co jest pod ziemią.
Być może, po "wyborach" na stanowisko prezydenta, nastąpi karkołomna seria podwyżek cen, np.  energii i wody, co sprawi dodatkowy exodus Polaków. Co, być może, jest jednym z głównych założeń planów na przyszłość.

Zmiany w Konstytycji, zapowiadane przez przewodniczącego partii, też będą wprowadzone, co obiecywał podczas kampanii, a jak wiadomo, słowa dotrzymuje, by zamiary i ustalenia wchodziły w życie "na prawie".

Co można wobec tego? Coś można, tylko jest jedno ale.....z kim ? Skoro większość "wyborców", jest jaka jest.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu
15 października 2019 21:52

"No dobrze, przyszłość PiSu mimo wszystko jawi się jasnych barwach ale co może być tym zadaniem do wykonania? Może być to kasa dla Żydów, może być Polska jako pole bitwy z Ruskami, może też coś bardziej futurystycznego, jak formatowanie mózgów mające przystować tubylczy lud do uczestnictwa w nowym światowym społeczeństwie. "

Najzwyklejsza strefa wpływów dla utrzymania "blokady" interesów na osi Pekin-Moskwa-Berlin, jest zbyt trywialna ?

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @smieciu
15 października 2019 22:08

"Ale przecież PiS jest i trwa. Coś jego zadaniem jest?"

Chciałeś - to masz. I do lektury.

1) Przekopać Mierzeję, udrożnić szlak wodny do Elbląga i odblokować ekonomicznie region. [robią].

2) Przekopać tunel pod Świną, aby skomunikować obie części miasta i ułatwić życie mieszkańcom. [robią]

3) Zbudować Via Carpatię, by zwiększyć skomunikowanie w kierunkach południkowych, bo na razie dominują równoleżnikowe. A przy okazji przyczynić się do rozwoju gospodarczego wschodnich regionów Polski. [zaczęli]

4) Dokończyć budowę Zakopianki na odcinku od Lubnia do Nowego Targu. [robią]

5) Zmodernizować Armię (Tarcza Polski, KTO Rosomak, NBWP Borsuk, unowocześnienie czołgów (Leo 2PL, PT-91), WOT, ...) i to w jak największym stopniu w oparciu o polskich producentów (Huta Stalowa Wola, Radom, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu, Zakład Mechaniczny „Bumar-Łabędy", Zakłady Mechaniczne „Tarnów", Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „Belma”, Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej „RADWAR” SA i jeszcze wiele innych). Poczytaj ile tam się ciekawego sprzętu produkuje (a niechby na licencjach). [w trakcie]

6) Centralny Port Komunikacyjny (w pocz. fazie 50 mln pasażerów/rok, docelowo 100 mln/rok). Obsługa infrastruktury związanej z funkcjonowaniem CPK to ok 20 tys. miejsc pracy. I to często wysokie technologie. [mówią]

7) Połączenie Orlen+Lotos (proszę tylko nie bredzić o "konkurencji" - w takiej sakli konkurencja to całkiem co innego niż bełkot Korwina). [w trakcie]

8) Nowe elektrownie (mamy aktualnie stały deficyt energii elektrycznej ok. 4-5%. Kupujemy od Niemców (90%) i z Banderlandu (10%). Oczywiście kupujemy nie za darmo - marża leci tam. [mówią]

9) Program retencyjny [woda] (jest mielony w ministerstwie). Bo wody zaczyna nam czasami brakować - spływa. Za mało zatrzymujemy w zbiornikach retencyjnych. [mówią]

10) Zwiększenie żeglowności rzek (tańszy transport) – min. Grobarczyk i min. Adamczyk [mówią]

11) Na koniec cymes: budowa "Gazociągu Bałtyckiego" (Baltic Pipe). Ma prowadzić z Norwegii przez Danię do Polski. Oba te kraje są b. zainteresowane. Nawet Mumia Brukselska uznała ten projekt jako o znaczeniu mumijnym (tj. wspólnotowym) mimo, że Niemcy blokują (Rosja oczywiście też). [projekty i pozwolenia już są - może zaczęli]

 

Doczytaj każdy temat (rzeka) – i bez gadek o socjalistycznych budowach, bo tu chodzi o zwykłe sprawy gospodarcze i infrastrukturalne. Może nad Amazonką jest więcej przyrody, ale ludziska stamtąd uciekają.

Projekty te nie mają szans na realizację przez Kało, bo ich zaplecze (mafia gospodarcza na dużą skalę) natychmiast przechwyci jakiekolwiek pieniądze, które należy na te cele wygospodarować (za Peło+ZSL spółki SP wykazywały praktycznie zerowe zyski lub wręcz straty, sprzedaż oleju napędowego w 2016 wzrosła o 40% w stosunku do roku 2011/12 – rozumiesz o co chodzi, i jest wiele innych przykładów, jak choćby utopienie gigantycznej kasy przez KGHM w Sierra Gorda, Peru (Tusk za tym stał – była dobra analiza w 2014 na IndependentTrader – poszukaj, tam jeszcze jest Kanada w tle).

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Ongaku 15 października 2019 21:14
15 października 2019 22:11

"Niech ten marsz ma 2 mln kazdy trzyma sztachete - czy PIS wyprowadzi wojsko i bedzie strzelał do ludzi?"

Zadałeś pytanie, to masz odpowiedź: Nie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @smieciu 15 października 2019 20:48
15 października 2019 22:13

"Mnie interesuje tylko rozbicie całego Układu. Nie da się tego zrobić z milionami wierzącymi w PiS. Słowem: nie da się tego zrobić w ogóle. Ale można indywidualnie próbować przewidzieć co się stanie i się przygotować na tyle ile się da."

Przyznam, ze troche mi sie miesza juz w lepetynie.

Jaroslaw Kaczynski mowi, ze walczy z ukladem.

A pan mowi o jakims innym ukladzie? Czy to jest ten sam uklad, czy moze to jest uklad w ukladzie?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 15 października 2019 21:52
15 października 2019 22:15

Taką blokadę, pokojową, mogło zapewnić PO. Ok, sprawa jest szeroka, ktoś może nawet nie wierzyć w potrzebę blokady ale załóżmy. Weźmy np. jak głośno było kiedy podobno Macierewicz zablokował coś Chińczykom. USA mają swoje metody bardzo skuteczne. Np. sankcje, które bardzo dopiekły Putinowi. Choć można je obchodzić, to jest to strasznie kosztowne a kasa wiadomo gdzie płynie. Trudno właściwie winić Niemcy o to że pragną zarabiać kosztem Rusków. A tak często było. Utrzymywanie prymitywnej surowcowej gospodarki rosyjskiej, która nabywała niemieckie produkty. Przy czym co ciekawe przez większość czasu odbywało się to za pełną wiedzą i świadomością USA. Nic mi to nie przeszkadzało! Tak naprawdę dopiero Ukraina to zmieniła. W naprawdę dziwny sposób biorąc pod uwagę postawę Putina.

Więc raczej niepokojące jest że USA zagrało inaczej, wchodząc z wojem do Polski mając inne dobre narzędzia. Dodatkowo warto pamiętać jak potraktowano Macierewicza w Min. Obrony. Dlaczego zwolniono go gdy próbował oczyścić armię ze starej PRLowskiej szkoły? Kim są ci ludzie, których chroni USA, czy warto ufać takiemu sojusznikowi? Czy w końcu warto walczyć o ich interesy, jeśli tu u nas jest zysk to nawet pomijając tamte sprawy  będą raczej walczyć o to by go przejąć niż łaskawie go nas nim obdzielić. Bo jak inaczej skoro to robią w imię swoich interesów?

Tak czy siak widać jak tu zewsząd śmierdzi. Nikt nie gra uczciwie. Długoletnie bratanie się USA z Putinem, ochrona naszego wojska, które wywodzi się z ruskiej szkoły itd. sprawia że ostatnią rzeczą o której możemy myśleć jest czystość intencji amerykańskiej strony. Która dodatkowo bawi się z nami za pomocą Żydów. Jak oni pasują do tej układanki, przecież raczej nakazują tylko jeszcze większą ostrożność. Nie ma nic usprawiedliwiającego pisowski optymizm. Budowanie im baz, uleganie na ich skinienie. Wkręcenie w układ, nad którym nie mają żadnej kontroli i który może kosztować nas dużo więcej.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 15 października 2019 21:42
15 października 2019 22:17

Ale o czym Ty piszesz? Chwaliles sie ze masz dużo książę od Coryllusa ,czy Ty w ogole je czytasz..? A niektóre pozycje to raczej sie studiuje .. 

Litosci..Realnie patrz na życie.. Tu jest Polska , a nie UK .. Dyrdymały piszesz od czapy ,tak jak Smieciu.. On tu juz popisal sie pisanina na temat Zoltych Kamizelek..Nie wiem czy zauważyłeś ale tu sie rozmawia o skuteczności.. Co jak co, przy wielu błędach PiS jest skuteczne innej opcji nie ma ,a i przyszłość nie zapowiada że takowa pojawi się..  To tyle, a gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem, choć to też jest juz względne..  

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @smieciu
15 października 2019 22:17

Korekta: Sierra Gorda jest w Chile, a nie w Peru. W Peru to było słońce, "Słońce Peru". Ale on tę jumę nadzorował.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @smieciu 15 października 2019 22:15
15 października 2019 22:18

"Tak czy siak widać jak tu zewsząd śmierdzi. Nikt nie gra uczciwie."

Co tu się dzieje? Ile ty masz lat, siedem??

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Krzysiek 15 października 2019 22:08
15 października 2019 22:22

"Chciałeś - to masz. I do lektury..........."

Daje duzy plus.

Male jest piekne. Nie takie zreszta znowu male.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @smieciu
15 października 2019 22:23

Być może mamy tylko wybór pomiędzy opcjami, które realizują swoje wielkie interesy i nie jest to nic nowego. Rzecz w tym, aby je rozpoznawać. A może ten wbór już został dokonany jak twierdzi Red. Michalkiewicz za nas. Zwrocę uwagę na rzecz, która jak wszystkie ważne, przeszła niezauważona i nie była przedmiotem larum opozycji: nowelizację Ordynacji podatkowej: rozdział 11A art. 86A. Długa lektura, lecz gorąco zachęcam. Rzecz o schematach podatkowych i rzekomej implementacji dyrektywy 2018/822 dot. transakcji transgranicznych (aby kasa nie wyciakała do rajów podatkowych ogólnie rzecz ujmując). U nas Ustawodawca poszedł dalej i uznał, że trzeba ją rozszerzyć na transakcje wewnętrzne i w ten sposób nałożył na przedsiębiorcę obowiązek donoszenia na siebie, co robi i w jaki sposób, aby MF mogło ocenić, czy prawo działa, jak działa i czy są w nim luki, a następnie uznać, że to co było dozwolone, ma być zakazane. W ten sposob za schemat podatkowy może zostać uznana uchwałą WZW (lub Akcjonariuszy) o przeznaczeniu dochodu Spółki na kapitał zapasowy (bo Wspólnicy lub Akcjonariusze nie zapłacą podatku). Skoro nie ma akumulacji kapitału, nie ma kapitału. Konsekwencje są jasne: nie ma polskiego kapitału. Nie ma też konkurencji (bo nie można wykorzystywać tego, na co pozwala prawo) i nie ma tajemnicy zawodowej (księgowi, biegli, radcy prawni i adwokaci itp. jako promotorzy i wspomagający). O innych skutkach tej nowelizacji nie wspomnę, by nie zanudzać i nie straszyć za bardzo. Nowelizacja Ordynacji wprowadza zasadę (dyrektywa też, lecz w bardzo ograniczonym zakresie i w intersie Panstwa, a nie w interesie korporacji, które mogą mieć zagranicznych doradzów i co im RP zrobi), iż to co nie jest dozwolone, jest zakazane. Miłej lektury. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Krzysiek 15 października 2019 22:11
15 października 2019 22:24

To moze czas na tranparenty = precz z akcyzą, dochodowym i obowiązkowym ZUS - zamiast czarnych marszów dla Pań :P

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Szczodrocha33 15 października 2019 22:13
15 października 2019 22:29

Ale on wiele rzeczy mówi. Zauważ prostą rzecz: Kuchciński, przecież ważna persona, poleciał ze stanowiska ze względu na idiotyczną sprawę wyciagniętą przez „media”. Pierdołę całkowitą. A pisowskie służby specjalne i reszta aparatu władzy, który ma ogromne bazy danych dotyczących wszelkich spraw, nie potrafi przez 4 lata znaleźć niczego na istotnych ludzi PO i nie tylko. Mimo że twierdzą że kradli miliardy. No wszyscy czyści bardziej niż Kuchciński! A przecież każdy przedsiębiorca wie jak dokładnie jego działalność jest skanowana za pomocą szeregu różnorakich narzędzi!

Kaczyński postanowił także utajnić ostatecznie Aneks do raportu WSI o którym Macierewicz sam mówił że skupiał się na gospodarczych powiązaniach służb. I to właściwie podsumowuje jak J. Kaczyński walczy z układem.

Napiszę krótko:

PiS nie ma żadnej realnej władzy. J. Kaczyński, odizolowany przez swoich adiutantów żyje w swoim świecie. Wszystkim na miejscu kręci bankierski przedstawiciel na Polskę: Morawiecki. Który w mediach spędzia tyle czasu że fizycznie jest niemożliwe by mógł cokolwiek realnie planować w tych wszystkich resortach, które ma pod kontrolą. Ustawy są pisane mu przez specjalistów z UE (czy skąd tam) a on je tylko wdraża. Tak się dzieje już od przynajmniej czasów Rostowskiego. Zresztą kim był Balcerowicz? Dokładnie tym. Tu jest pełna ciągłość. I jeszcze dodam na wszelki wypadek odnośnie tego 500+ itp. Ich celem nie jest zabicie, mór Polaków głodem. Grecja to analogiczny przypadek: zadłużyli, mogli ich dobić i zniszczyć. Zamiast tego mamy absurdalną sytuację że ECB kupuje ich obligacje rządowe z ujemnym oprocentowaniem: Grecy spłacać mają mniej niż wzięli długu. Fajne? Nam tego nie dali bo dali nam VAT... Grecy nie zostali zamorzeni głodem. Nie zabrano im wszystkiego podobno. Ale to nie znaczy że ich kraj nie jest własnością kilku instytucji finansowych, które „robią im dobrze”.

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @smieciu 15 października 2019 20:48
15 października 2019 22:32

"Nie da się tego zrobić z milionami wierzącymi w PiS."

A na jakiej podstawie sądzi Pan, ze te miliony wierzą w PiS. Prosze zmienic optykę i pomyślec może w ten sposób: wyborów nie wygrał PiS. Wybory wygrali wyborcy PiS. Może i małe te zwycięstwo (500 +, emerytury), ale na dzisiaj lepsze, to niż nic. Ma Pan racje, układ został zabetonowany, ale znowuż patrząc na to z innej perspektywy System musiał trochę ustąpić, bo nie ma w Polsce przecież aż takich idiotów, żeby uwierzyć, że po prawie trzydziestu latach transformacji ustrojowej, my w najlepsze siedzimy w tym samym miejscu, skąd wyszliśmy, czyli w socjaliźmie. Większość nie miała nic i  dzisiaj nie ma nic.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 15 października 2019 22:13
15 października 2019 22:36

może smieciu ma na myśli Układ Słoneczny?

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 15 października 2019 22:15
15 października 2019 22:39

"Taką blokadę, pokojową, mogło zapewnić PO"

Nie mogło, bo PO to "opcja niemiecka".

Przypominam, iż pierwszym "łącznikiem" między XXX / siły, których nie potrafię jednoznacznie nazwać - może wszechobecy biznes ? :-) / a  J. Kaczyńskim był były burmistrz NY  Giuliani. 

Plan światowych zmian szerszym jest od naszego podwórka,  biorąc pod uwagę zbieżność zdarzeń w Polsce i USA / i nie tylko/. Dlatego nim wejdzie się w rejony NWO warto przypomieć sobie o zasadzie zwanej brzytwą Okhama. Może warto dokładniej zapoznać sie z planem Trójmorza? 
 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu
15 października 2019 22:41

Tytuł notki jakby niedokończony. Napisałeś bowiem  na kogo nie oddałeś głosu,  ale nie napisałeś na kogo zagłosowałeś. Czyżby zabrakło Ci odwagi, mimo że pisujesz ukryty za nickiem?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Draniu 15 października 2019 22:17
15 października 2019 22:44

No ja właśne o tej skuteczności. Moze gdyby zamiast do urny obywatele poszli ze sztachetą na ulice pod sejm a wcześniej do banku wypłacić oszczędności można by wladze do czegoś zmusić.

Podam Ci przykład - w Brazyli próbowano podnieść opłaty za transport miejski  - były takie protesty, ze władza w moment sie z tego wycofała :)

Mozna?

A u nas podnosi sie ZUS, parapodatki, utrzymuje akcyzy na chorym poziomie, zakazuje handlu ziemią,  projekty strukturalne są super ala autostrady jedne z najdroższych na swiecie...

Ksiązki czytam różne - GM bardzo lubie.

 

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 15 października 2019 22:15
15 października 2019 22:45

"Nie ma nic usprawiedliwiającego pisowski optymizm. Budowanie im baz, uleganie na ich skinienie. Wkręcenie w układ, nad którym nie mają żadnej kontroli i który może kosztować nas dużo więcej."

Zapytam jeszce "dużo więcej" od czego? 
Nie widzę realnej na ostatnie 5 lat innej opcji niż trwanie w bratnim uscisku z Berlinem - Mitteleuropa! 
Czy do tego mam przyrównywać ww. koszty ?

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Draniu 15 października 2019 21:02
15 października 2019 22:46

Tylko sie Panu tak zdaje.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Starybelf 15 października 2019 21:22
15 października 2019 22:49

Calkiem fajna poezja Panu wyszla...

... podoba mi sie.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @olekfara 15 października 2019 22:32
15 października 2019 22:57

Mój tekst, moja opinia jest taka, jak napisałem że to jest taka przygrywka. Oczywiście, System musiał trochę ustąpić. Ja rozumiem co kieruje wyborcami PiS. Problem w tym że nic nie wskazuje na to by PiS został wypromowany do władzy by realizował jakieś marzenia jego wyborców. Tu jest problem. Co, co jest logiczne, jeśli wyborcy tak naprawdę przyłożyli podpisy pod jakimiś cyrografami, w których zgadzają się na coś naprawdę nieprzyjemnego? Udział w czymś o dalszej perspektywnie niż emerytura. To może być nawet udział dzieci dopiero, które rzeczy dla nas absurdalne będą brać za normę.

Wydaje mi się że warto znów odwołać się do historii. Do tych sił, które obdarzyły nas demokracją. Wyobrażacie sobie ludzi w XIXw. uznających za normalne skąpo odziane laski na plażach, nierzadko bez staników a i całkie gołe też się zdarzają? Przecież patrząc z tego punktu widzenia jest ciągły postęp. Ciągłe przesuwanie granic. Właśnie przeczytałem że w W. Brytanii zaczynają uczyć 6-letnie dzieci masturbacji. Jak będą postrzegać świat takie dzieci w przyszłości?

No i teraz ten PiS. Czy on zrywa z Unią, która jest promoterem takiej i innej ubogacającej kultury? Czy nie wykonuje posłusznie poleceń tych właśnie ideologów stojących za antykatolickimi rewolucjami i akademiami błaznów? Czy  nie utrwala w umysłach ludzi, dzieci zwłaszcza, że UE jest najwyższym autorytetem i słusznie jej prawo jest nadrzędne? Albo ostatnio wszędzie widzisz stop hejtowi i inne takie. Naturalny wstęp do następnego etapu wdrażania dyrektyw odnośnie mowy nienawiści, mających zabrać co? Wolność Słowa. Dzisiaj niewiarygodne, jutro twoje dziecko nie usłyszy prawdy. Która zostanie zakazana. Co robi z tym PiS? Nic, kompletnie. Nie ma problemu, który mógłby zaistnieć gdyby to gówno było wdrażane przez PO. To jest ta synteza. Kto ma się sprzeciwić PiSowi skoro realizuje on ideologicznie misję opozycji?

To jest moja perspektywa. Realizacja wielkiego planu. Kolejny krok, niekoniecznie decydujący ale ważny. Co z tego że PiS daje 500 zł na dziecko i emerytury skoro już jego wychowanie, ideologię zostawia w istocie unijnym biurokratom bo w tej działce akurat sprzeciwu nie ma.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @klon 15 października 2019 22:45
15 października 2019 22:58

A kto nas w ten uścisk z Berlinem po 89 wpuścił? Gdzie wtedy było USA i Londyn?

 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 15 października 2019 22:45
15 października 2019 23:05

Ale najpierw należałoby zdefiniować co niby takiego było złego w Berlinie?

Według mnie my mamy kompletnie wypaczone postrzeganie tej kwestii ze względu na (zafałszowaną) historię. Byliśmy pod zaborami, potem Hitler itp. To chyba tylko polska kwestia, czy na Słowacji albo w Finlandii boją się Berlina?

Tusk podobno założył partię bo dostał trochę marek. W porządku. I co zrobił takiego dobrego Niemcom? Czego nie robi PiS? Czy PiS zmniejszył nasze uzależnienie od Niemiec? Wygonił ich przedsiębiorstwa? Wywalił jakieś tablice niemieckie ze Śląska?

Może ci Niemcy działają u nas tak samo jak w Finlandii tyle że nakręcono antyniemiecką histerię? Czy narzucają nam swoją wizję historii tak jak Żydzi? Czy musimy Niemcom budować muzea i biczować się za wszystkie błędy, także niepopełnione?

Na czym polega nasza podległość Berlinowi właściwe i czego w związku z tym oczekuje pisowski wyborca opierając się na Żydach i Amerykanach?

 

zaloguj się by móc komentować

klon @Ongaku 15 października 2019 22:58
15 października 2019 23:08

Dokładnie tam gdzie teraz. Wyspy zwane Brytyjskimi i Ameryka Północna. 

"Muzycznie" uzdolnionemu mam tłumaczyć ? 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 października 2019 22:41
15 października 2019 23:08

Właściwie to napisałem - w nawiasie „na kogokolwiek”. Nawet trochę chce mi się teraz śmiać bo dodałem ten nawias czytając tekst poraz drugi, przed puszczeniem, na wszelki wypadek by uniknąć niepotrzebnych domysłów :)

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @klon 15 października 2019 23:08
15 października 2019 23:10

Polecam -

Może dotrze.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @smieciu
15 października 2019 23:23

Coś co nam umyka.

Dlaczego PiS doszedł do władzy - by kontrować  Berlin w Europie Środkowej. Przykład gdy prusacy  wycofali ryżą kanelię do Brukseli i upadł rząd pruskiego stronictwa co robi nowa ekipa  - Służba Celna kontroluję każdą cysternę z paliwem wjeżdżajacą z Niemiec. Jaki jest tego efekt rafineria w Schwedt oganicza w następny roku o ile swoją  produkcję i o ile wzrasta sprzedaż paliw przez Orlen i Lotos - i jak wzrósł podatek płacony przez polskie rafinerie.

Karuzele vatowskie - dlaczego je nagle rozpinano i bo dochód z nich szedł do Berlina i nad tym pruska agentura trzymała parasol. 

Kolejna sprawa  IV Rzesza by być czołowym graczem musi mieć rozbudowne centrum sterownicze czyli metropolię Berlina a ten by się rozwijać musi być zasilany przez przyległe obszary i tak jak w II Rzeszy by Berlin kwitł musi na niego pracować Śląsk, Pomorze i Wielkopolska - dlatego przez agentrue pruska kontrowlany jest Wrocław, Szczecin, Poznań i Gdańsk [ten ma drugie kluczowe znaczenie do kontroli wnętrza Polski czyli dorzecza Wisły].

Co pokazuję mapy z wynikami kolejnych  głosowań PiS od ściany wschodniej idzie na zachód - dziś stronctwo pruskie wygrał tylko w Szczecińskim i Gdańskim obszarzę oraz kontrolowny przez pedalski gang Poznaniu.

Każda wizyty polityków pruskich w Warszawie doby PiS ma po pewnym czasie reperkusje czyli wzmożenie  na ulicy wystapień agentury pruskiej.

Co robią w Polsce amerykanie po 2015 oni uderzają w miękie podbrzusze ekonomiczne Berlina [ Polska to istotny partner gospodarczy dla prusaków i ich fabryk oraz rynek zbytu]. Po co US Army chce bazy w Żaganiu i trzym tam Abramsy - krócej do Berlina.   

Po co premier Szydło stawiła się przy ponowny wyborze ryżej kanali na urząd kamerdynera złotej Pani Angeli  - podnosiła koszty zarządzania Mitteeuropy - złota pani Angela upokorzyła Warszawę ale i też zaminusowała w innych stolicach.

Ostatnio Waszyngton  przez ruch Włochami i grupą wyszechradzką dosypał piasku w machinę brukselską i Berlin miał kłopot w ustawianiem rozrzuconych klocków. Fakt Trump dobił interes z protketorami Merkel i spuscił Salviniego.

Jak to się ma do wyborów parlamentranych w 2019 - agentura pruska oraz chłopcy wynajęci przez Fundacje Batorego nie odbiła sejmu a by się chłopcom z PiS w główkach nie przewrociło ubyły 2 miejsca w sejmie i 2 senacie [ot 1840 głosów i nie ma dwóch senatorów]. Taka finezja chłopców z City of London w wymuszaniu posłuchu.

Co nas czeka - tak dlugo jak Waszyngton będzie potrzebował to chłopcy z PiS-u będą w zwarciu z Berlinem i jego agenturą.  

Czego jesteśmy świadkiem dziś - kadryla Berlina wobec Warszawy bo prasa niemiecka i jej politycy na emryturze [była prezydent] podnosi pojadnawcze tony a z drugie strony agentura pruska która ma mandat na posła lub senatora  już zapowiada że czas jazdy po bandzie  to dopiero będzie bo to co było do tej pory to był Wersal. 

Póki PiS prowadzi wojnę z Berlinem może być i na żołdzie u Anglosasów oraz przez nich kontrolwany jak z tego frontu wojny zejdzię to trzeba dalej z Berlinem walczyć a zdrajcom stosownie podziękować.

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 15 października 2019 23:05
15 października 2019 23:24

Tusk podobno założył partię bo dostał trochę marek. W porządku. I co zrobił takiego dobrego Niemcom?

Za co Donald T. otrzymał złoty medal od Makreli / za zasługi integracji europejskiej, czy jakoś tak/. Nie po likwidacji polskich stoczni? Przypomnę, że stocznia Rostoku dostała wsparcie na przetrwanie i rozwój w chwili gdy Tusek zamykał przemysł stoczniowy i "nie maił możliwości" dofinansować Gdańska i Szczecina.

I można przywoływać różne przykłady np. polskie cukrownie kupione przez niemiecki biznes / ale bez narodowości / i ...zamknięte po krótkim czasie. Szczegółów nie pamiętam, ale były opisywane tu na SN. Możesz poszukać.

Generalnie Berlin nie zrobił nam nic. O i to jest bardzo trafne określenie. Nie zrobił NIC :-)

Przywoływani tu "Żydzi i Amerykanie" umożliwiają rozbudowę terminala LNG, przekop mierzei, ma powstać gazociąg z Norwegii do 2023 ? Troszkę więcej niż NIC.

ps. Przypomniałem sobie jeszcze cytowane na SN słowa "Bolka" / opcja niemiecka z Donkiem / na Uniwersytecie Opolskim.
W Polsce nie potrzeba więcej niż 20 mln ludzi, bo tyle wystarczy do obsługi dystrybutorów na stacjach benzynowych dla tirów jeżdżących między Moskwą a Berlinem.

Jak dla mnie: wystarczą tylko te powody aby nie lubić Berlina / EU /.

zaloguj się by móc komentować

klon @Ongaku 15 października 2019 23:10
15 października 2019 23:27

Sorki, "pracuję" na XP 
Znaczy "nie widzę" tego załącznika.:-( 

zaloguj się by móc komentować

klon @Ongaku 15 października 2019 23:10
15 października 2019 23:29

Ale ja wiem, że to są "ci sami" / prawie/ Amerylanie i ten sam Londyn :-) 
I co to zmienia ?

zaloguj się by móc komentować


Ongaku @klon 15 października 2019 23:29
15 października 2019 23:31

Po prostu jestesmy elementem układanki a łaska pańska na pstrym koniu jeżdzi :)

zaloguj się by móc komentować

klon @Ongaku 15 października 2019 23:30
15 października 2019 23:33

:-)
znam, czytałem 

zaloguj się by móc komentować

klon @Ongaku 15 października 2019 23:31
15 października 2019 23:36

Zgoda. 
I jako rozgrywany powinniśmy nauczyć się wykorzystywać swoje szanse. Bo one są zawsze, o ile nie damy się wkręcić "za waszą i naszą" !
ps.
Sorki, jesli "muzycznie" przegiąłem. To nie drwina była, a zaczepka w temacie nicka.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @klon 15 października 2019 23:36
15 października 2019 23:39

No worries - i love music ;)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 października 2019 23:08
15 października 2019 23:41

Odniosłem się do brzmienia tytułu

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 15 października 2019 23:24
16 października 2019 00:00

No tak trochę udupili czy to jednak ich wina? Dla mnie bardziej realizacja planu Balcerowicza. Przekształcenie Polski w montownie instalowane przez obce firmy. Niemieckie? Akurat sąsiad :)  A jakby kto pogrzebał to cholera wie czyje.

To nie jest tak swoją drogą polska specyfika. Ważne działy gospodarcze są centralizowane w kilku raptem ośrodkach, rękach. Ten niemiecki model przykładowo doprowadził zasadniczo do bankructwa płd Europy, która została na różne sposoby skłoniona do kupowania niemieckich towarów, na ktore taki Hiszpan czy Grek dostawał kredyt czy inne dotacje. Dzisiaj, gdyby nie produkcja Euro przez ECB dla tych południwoych bidot, Niemcy już dawno mogłyby ogłosić ich bankructwo. Ale znów. Jest magiczna ręka, która to finansuje:

Hiszpan dostaje kasę od ECB po to by fabryka niemieckiego robola miała komu sprzedawać swoje wytwory. Zreszą nierzadko te wytwory po prostu idą na śmietnik. Nówki sztuki. Ale cóż, ma być produkcja to jest. Włosi zrobili nawet lepiej: wprowadzili prawo, które umożliwia łatwe bankructwa. Mają chłopaki chody więc tam jest tak: Bank daje ci kredyt, ty kupujesz niemiecki towar a potem bankrutujesz. I czynność można powtórzyć. Choć bez przesasady oczywiście ale dzięki temu gra orkiestra na naszym światowym Titaniku.

Mówię wam to już jest tak absurdalne że naprawdę powinno coś pizdnąć.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Nieobyty 15 października 2019 23:23
16 października 2019 00:21

"Jak to się ma do wyborów parlamentranych w 2019 - agentura pruska oraz chłopcy wynajęci przez Fundacje Batorego nie odbiła sejmu a by się chłopcom z PiS w główkach nie przewrociło ubyły 2 miejsca w sejmie i 2 senacie [ot 1840 głosów i nie ma dwóch senatorów]. Taka finezja chłopców z City of London w wymuszaniu posłuchu."

To sie wlasnie sprowadza do tego o czym kiedys juz pisalem.

To co sie dzieje w polskiej polityce, zyciu publicznym, wyborach parlamentarnych to tylko rezultat ruchow wykonywanych przez liczacych sie graczy [USA, Niemcy, Wlk. Brytania].

Akcje Platformy zaczely spadac na leb na szyje juz w srodku drugiej kadencji Obamy jako prezydenta, w 2014 roku. W nastepnym roku dymisje w rzadzie Kopacz, wizyty waznych oficjeli w Polsce [ Jeb Bush, Gulliani, Leib Fogelman]. Juz przygotowywano grunt pod rzady PiS, bo Amerykanie zaczeli sie ponownie wpychac do Europy srodkowej. Tuska Niemcy w poplochy ewakuowali do Brukseli, Trump zostal prezydentem i PiS wygral wybory plus dostalismy PiS-owskiego prezydenta.

Jak dlugo to potrwa? Pewnie tak dlugo jak bedziemy potrzebni Waszyngtonowi i Londynowi do roli podwykonawcy w operacji sypania piachu w tryby euro-niemieckiej maszyny.

Wole to niz panowanie Tuska. Bo jeszcze toche jego rzadow i ostatni zgasilby swiatlo.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @smieciu
16 października 2019 01:35

Co tu inwentaryzować, czego PiS nie zrealizował, a co zrealizował  skoro autor zadał podmiotowo ściśle ukierunkowane pytania powyborcze i całkowicie je porzucił.

Można to wszystko, drogi autorze, uprościć Ciebie i podobnie myślących pytając po prostu: Czy widząc dzisiaj faktyczny wynik wyborów, gdyby cofnąć wam czas, poszlibyście jednak głosować i na kogo zagłosowalibyście?

Bez tego wywody "cóż to teraz będzie" sa tylko ględzeniem pod ukrytą intencją wypowiedzi.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @smieciu
16 października 2019 07:59

> Lud dostał 500+ 

Co za bzdury ! Lud niczego nie dostał ! Mnie dla przykładu zabrali 500+ bo mnie dzieci urosły. I co ? Nie powinienem głosować na PiS ? Dziwne też jest, że koledzy nawigatorzy wolnościowcy skonfederowani zupełnie nie rozumieją co to są transfery finansowe. A dokładniej rozumieją transfery finansowe do firm kolegów a nie rozumieją po co są społeczne transfery finansowe. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 16 października 2019 07:59
16 października 2019 08:03

500+ to de facto ulga podatkowa dla rodzin z dziećmi. Płacą one każdego roku podatek niższy o x*500*12. Gdyby nie 500+, pieniądze te pozostawałaby w budżecie i to rząd by je redystrybuował. Jeżeli ktoś tego nie rozumie lub twierdzi, że rząd lepiej by te pieniądze wydatkował, jest cieżkim /autocenzura/.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 16 października 2019 08:03
16 października 2019 08:09

Właśnie. Ja z podziwem patrzę na młodych ludzi, którym rząd zwraca 2x500 zł a którzy mówią, że nienawidzą PiS, bo ten... rozdaje socjal...chołocie, która się mnoży....

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ongaku 15 października 2019 22:44
16 października 2019 08:12

Ale tak nie jest i chyba wiesz o tym doskonale, nikt nie wyjdzie i nie bedzie o to walczył na ulicy.. Dlaczego ? Na to się składa wiele czynników.. Jeden podam, nasz naród kadrowo został eksterminowany,aby ta tkanka została odbudowany trzeba dekad, zmian w wyższych szkołach i nie tylko, generalnie chodzi o edukację.. Dziś wychodzi na ulice szatanskie nasienie w postaci LGBT ,czarnych protestów i innych prowokatorów, którzy dązą do rozwalenia tego co już w miarę zostało odbudowanie.Na ulice wychodzą golodupcy ,z nadzieją że coś ukaradną.. 

Nie wiem czy czytałeś wspomnienia ks.Blizinskiego ,on działał w o wiele trudniejszych warunkach .. Byl pragmatykiem i doskonale wiedział ,ze sila leży w organizowaniu się i budowaniu gospodarki na zasadach wspólnoty katololickiej dbaniu o swoją własność bez wzgledu na jej wielkość i zrzeszanie sie. Siła jest w kapitale jakim operujesz i w wierze w Boga zgodnie z religią katollicką, i to toruje drogę..

Reasumując zniszczysz PiS ,osłabisz przez regularne prowokacje.. Przyjdą inni gorsi golodupcy, darmozjady ,którzy Cie będą okradali.. Przeważnie protestują ludzie którzy nic nie mają i niczego nie zbudowali..

Chcesz walczyć na ulicach. A będziesz miał pieniądze ,żeby kupować ziemię ? Nie tędy droga.. Droge utorujesz wszelkiego rodzaju spekulantom..

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 16 października 2019 08:12
16 października 2019 08:14

ale taka recepta wymaga pracy/trudu/... i wielu tym się brzydzi, ba wręcz gardzi, a wizje 'rewolucji' zawsze upajają najczęściej przyszłe ofiary

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 16 października 2019 08:03
16 października 2019 08:16

Dokładnie to jest transfer społeczny do wykorzystania. Dla mnie w 2015 roku obniżył ZUS prawie do zera. I ci konfederaci jak gadają o rozdawnictwie to ciężkie /autocenzura/ i dzbany jedynie. Ale sami też by rozdawali ale podatki, no dzbany po dwakroć.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 16 października 2019 01:35
16 października 2019 08:18

Czy widząc dzisiaj faktyczny wynik wyborów, gdyby cofnąć wam czas, poszlibyście
> jednak głosować i na kogo zagłosowalibyście?

Ich nie interesuje wykonanie drobnego, ale za to realnego i w ogólnym rozrachunku przekładalnego na coś więcej gestu, jakim jest oddanie głosu w wyborach na jakąś opcję, która ma FAKTYCZNIE szanse tworzyć rząd. Oni wolą żyć w świecie swoich fantazji i rojeń napawając się specyficzną schadenfreude płynącą z głębokiego przekonania, że ten cały PiS jest fatalny, bo nie zrealizował tego lub tego, względnie to lub to robi źle, więc - a nie mówiłem! - czeka na stylko śmierć, USRael i poprawka 447. Zatem: Ah! jakże słusznie uczyniliśmy nie oddając głosu na PiS! Umyliśmy ręce i jesteśmy gotowi teraz cierpieć z całym oszukanym ludem, ale w odróżnieniu od tego tępego ludu cierpieć będziemy mądrze i świadomie, gdyż spełniły się nasze ukochane czarne scenariusze.   Czy może być coś piękniejszego?

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 16 października 2019 08:09
16 października 2019 08:20

Tu nie ma sensu bawić się w subtelności. Ja próbowałem wielokrotnie. To są po prostu tępaki ciężkiego kalibru; najciężej poturbowane ofiary Zaprzyjaźnionych Mediów i Korwina.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @klon 15 października 2019 23:27
16 października 2019 08:22

A co ma XP do widzenia załącznika obrazka?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ArGut 16 października 2019 08:16
16 października 2019 08:23

Mają ten sam cel: odsunąć PiS od władzy. Reszta to tylko retoryka obliczona pod inny target.

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @przemsa 16 października 2019 08:23
16 października 2019 08:31

Myślę, że nawet więcej. Myślę, że wszystkie organizacje zakładane przez pana Janusza Mikkego to wynik układu OkrogłegoStołu. Pan Janusz dostał wtedy BON na bycie "konstruktywną opozycją kapitalistyczną".

zaloguj się by móc komentować

marianna @smieciu 15 października 2019 23:05
16 października 2019 08:45

"Na czym polega nasza podległość Berlinowi właściwe i czego w związku z tym oczekuje pisowski wyborca opierając się na Żydach i Amerykanach?"

 Przed wielu laty Kwaśniewski? poradził Kaczyńskiemu aby dogadał się jakoś z Tuskiem i jego partią. Kaczyński odpowiedział, że on nie rozmawia ze słupami ale chętnie dogadać się może z szefami szefów. I tylko tymi najwyżej stojącymi. Przyszedł czas, że się zaczął dogadywać z tymi szefami. Czym zagwarantował i jakie otrzymał gwarancje - nie wiemy.

Mimo mocno oraniczonego zaufania - głosowałam na PiS. Młodym którzy nie chcieli wybierać PiSu a musieli iść na wybory zalecałam Konfederację. Reszta ugrupowań stanowi dla mnie całkowite zagrożenie.

Niestety nie mamy już swoich własnych , państwowych służb.  Służby to jak krwioobieg w organiźmie człowieka. Wystarczy go tylko trochę zainfekować i po sprawie. Nic nie działa tak jak należy. Nie wiadomo który organ zostanie zaatakowany. Wszystkie służby /nie tylko w naszym kraju/ są już ponadnarodowe. Jak w takiej sytuacji można skutecznie i bez wpadek rządzić państwem?!

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @qwerty 15 października 2019 20:42
16 października 2019 09:14

Dla Pana smieciu dzisiejszy Gabriel Maciejewski "Dlaczego rycerze wyginęli a żydzi przetrwali?"

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Ongaku 15 października 2019 21:42
16 października 2019 09:25

no jaaasneeee... O Rydzyk rozbija sie też maybachem no i nie słucha się tego co ma do powiedzenia Konferencja Episkopatu... a w ogóle to jest be bo tak w telewizorze mówią... aaa byłbym zapomniał i wrednie manipuluje ludzmi w Radio Maryja... no i młodzieżą w szkole dziennikarstwa...  brzydal jeden...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @marianna 16 października 2019 08:45
16 października 2019 09:27

obawiam się, ż szybko się pani (i nie tylko pani) rozczaruje kofederacją, już jkm się o to postara... a ci młodzi którym pani radziła konfederację to sobie pomyślą o pani...ciekawe co ?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gorylisko 16 października 2019 09:25
16 października 2019 09:38

Skoro posłanką z Torunia została ta pani, "to nie jest protest polityczny", oraz ta, która oddała pieski do schroniska, bo im tam będzie lepiej a to wszystko w ramach KO, który wygrał w tym mieście, uzyskując 38,66% głosów, to znaczy że jest to miasto na wskroś czerwone i O.Rydzyk ma tam kiepskie przełożenie.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gorylisko 16 października 2019 09:27
16 października 2019 09:43

Napisałam wyraźnie: "ci co musieli głosować". Lepiej byłoby gdyby poszli i zagłosowali na któreś z pozostałych? Zwyczajnie uważam, że Konfederacja jest dużo mniejszym zagrożeniem niż pozostali.  I tylko tyle.

Nie to było  ważne w moim komentarzu.

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 16 października 2019 08:18
16 października 2019 09:45

Wyjątkowo trafne (i kompletne) podsumowanie.

=======

PS. W stosunkach obyczajowych ten typ postawy określało się kiedyś: "erotuman gawędziarz". Obecnie stosunki obyczajowe coraz szybciej zlewają się ze stosunkami politycznymi. Nie od rzeczy byłoby więc wrócić do używania zapomnianej terminologii.

Natomiast w szerszych stosunkach międzyludzkich do najbardziej irytujących należą osobniki, które rozmaite sytuacje krytyczne czarnowieszczą i przeczekują obok a potem, cokolwiek wyniknie, wywyższają się: "a nie mówiłem".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @marianna 16 października 2019 09:43
16 października 2019 09:59

Moim zdaniem lepiej już było w ogóle nie głosować. Istniały szansę, że partia JKM nie przekroczyłaby wtedy progu i sejm wyglądałby inaczej. 

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @Szczodrocha33 16 października 2019 00:21
16 października 2019 10:03

.… Jak długo to potrwa? Pewnie tak długo jak będziemy potrzebni Waszyngtonowi i Londynowi do roli podwykonawcy w operacji sypania piachu w tryby euro-niemieckiej maszyny...

Podstawowe pytanie to jak ten czas wykorzystuje obóz rządowy, mimo ograniczeń/zabezpieczeń nakładany przez Waszyngton [np. kwestia modernizacji armii i funduszy kierowanych na zakupy w Lockheed Martin, czy zabezpieczenie interesów amerykańskiego medium jak TVN a teraz RAS].

Pewna próbą wzmocnienia pozycji jest Grupa Wyszehradzka – jej sens jest bardzo prosty podnosimy koszty nakłania członków grupy do przyjęcia innego zdania niż reszta członków w sporze z silniejszymi graczami.  Jak  reakcja Berlina wygląda przykład z dostawą węgla z Somali dla Czech nie chcieli jego wyładunku w Hamburgu tylko w Gdańsku to Niemcy uruchomili Greenpeace.

W czym jest jeszcze problem w tym że Berlin to nie Wiedeń to gniazdo brutalnych heretyków [lutrów] który widzi w nas Słowian i to katolików – element wrogi przeznaczony do germanizacji i protestantyzacji.

Nie maja dla nas żadnej oferty poza kapitulacją jako naród [tu mamy wydaną wojna kulturową i promocja tęczowej zarazy i pedagogiki wstydu] oraz jako katolicy [ spodziewana schizma po synodzie niemieckim i już przebiegającym synodzie amazońskim a raczej a masońskim].

W ujęciu taktycznym będzie to naprzemiennie miła twarz niemieckiego polityka i szydercza twarz pruskiego agenta na mównicy sejmowej [np. Pani Jachira przeszła głosami z Niemiec i Francji].

Ponieważ Berlin chce odbudować wpływy w Rosji [to co miał przez 200 lat a stracił po rewolucji bolszewickiej czy agenturalną sieć Niemców bałtyckich] – Moskwa na życzenie Berlina nie ma dla nas żadnej oferty.

Póki Trump fizycznie nie znosi złotej pani Angeli [a ona czuje dyskomfort w jego obecności i realność swoje niskie rangi] mamy pewne złudzenia ale jak będzie nasza przyszłość czy kandydat Berlina wymieni Dudę to wszystko pokaże wynik konfrontacji niemieckich i amerykańskich korporacji. Kupili Niemcy koncern Monsanto to dostali na dzień dobry odszkodowania w sądach za rakotwórczy Randap.

zaloguj się by móc komentować

marianna @przemsa 16 października 2019 09:59
16 października 2019 10:15

No, tak. Więcej by było wówczas w sejmie lewactwa.  Najważniejsze aby nie było Konfederatów. Był taki dowcip peowski. Spada wartośc złotego, upadają przedsiębiorstwa, wzrasta bezrobocie.... Najważniejsze w tym wszystkim, że nie rządzi PiS.

zaloguj się by móc komentować

orjan @gorylisko 16 października 2019 09:27
16 października 2019 10:22

Dość trudno jest wytłumaczyć zwłaszcza młodzieży, na czym polega zagrożenie takimi bytami politycznymi jakie na ten moment tworzą Konfederację. Ona bowiem dostarcza łatwe wyjaśnienia skrojone do wiary w nie, a nie do wspólnego myślenia politycznego.

Tę dostawę Konfederacja okrasza sensacyjnymi i alarmistycznymi skwarkami. Głodne łyżki gonią te skwarki (alarm! alarm!) i w ten sposób wyczerpuje się potrzeba dyskusji na temat o co tej (i w tej) Konfederacji chodzi. Jednocześnie sama ta gonitwa zaspokaja potrzeby wybujałych temperamentów (tutaj publicystycznych). To w sam raz dobra pułapka na niecierpliwych oraz na łaknących prostych a sensacyjnych wyjaśnień. Czyli dobrze zastawiona pułapka na młodzież.

Akurat Konfederacja jest teraz bytem formalnie nowym, ale jej główni gracze (np. JKM) są bytem starszym, niż niektóre piramidy. On sam miał niezłą popularność już 30 lat temu, zwłaszcza wśród ówczesnych 20 i 30 latków (młodzież!). Założę się, że ta ówczesna młodzież przez kolejne 30 lat nie zapomniała o tym JKM, ani o swoich ówczesnych młodzieńczych emocjach politycznych wyrażanych na gorąco, zaraz po tzw. upadku komunizmu, na progu niepodległości, gdy polityka już nie prowadziła ewentualnie do więzienia. Dlatego dla rokowań przyszłości Konfederacji jest niezmiernie ciekawe i pouczające , że w gronie obecnych 60+ latków Konfederacja uzyskała coś ok. 1%. Ci bowiem reprezentują doświadczenie i niestey co do JKM jest ono pesymistyczne.

===========

PS. Ciekawe, czy JKM nadal jest czytelnikiem F. Bastiata, że analizując karierę wyborczą Konfederacji wśród dzisiejszej młodzieży, istotna jest tajemnica: za tym, co widać, ukrywa się to, czego nie widać. W tym przypadku ukrywa się odrzucenie przez wyborców dysponujących dłuższą (już bez mała historyczną) pamięcią dokonań JKM.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 16 października 2019 09:45
16 października 2019 10:27

Erotoman gawędziarz, zgadza się. Ja niedawno nazwałem to samogwałtem wyborczym. 

Ci od "a nie mówiłem" są najgorsi. W firmach nazywa się ich hamulcowymi. To permanentni tchórze napawający się tym, że czasem ich prognozy się sprawdzają 

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @ewa-rembikowska 16 października 2019 09:38
16 października 2019 10:45

no co pani powie...a ja na yt widziałem jak bodajże krycha j. mówiła, że PiS ma wszystkoooo... prasę, radio, telewizję... a tu takie kfiatki ;-)... no taaaak dość dyktatury kobiet... warzywa i owoce, niech żyją ;-)

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @orjan 16 października 2019 10:22
16 października 2019 10:54

Na fejsie zadała w tej chwili już ex-posłowi Jackowi Wilkowi kilka pytać dotyczących ich programu, pytań absolutnie neutralnych bez żadnych podtekstów. Oczywiście olał mnie. Ktoś tam oczywiście mi odpowiedział nie na temat. Generalnie obserwując jego profil i profil Mentzena miałam wrażenie, że idzie to wszystko w kierunku sekty. Zero myślenia, dużo emocji.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gorylisko 16 października 2019 10:45
16 października 2019 10:56

No właśnie, czy był jakiś sposób, by zneutralizować taką Wielgus, bądź Hartwich?

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 16 października 2019 10:27
16 października 2019 11:41

Erotuman, a nie erotoman!

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @orjan 16 października 2019 01:35
16 października 2019 11:45

Odpowiadam Panu...

...  NIE  POSZLABYM... nie ma takiej opcji.

zaloguj się by móc komentować

orjan @ewa-rembikowska 16 października 2019 10:54
16 października 2019 11:46

To są emocje takie jak gonienie łyżką skwarków w misie. Niesmowicie wciągające, ale tak naprawdę ma funkcję przyciągania do zwykłych kartofli, czy do innej szarej kaszy pod spodem.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Paris 16 października 2019 11:45
16 października 2019 11:50

No pewnie, co pani zależy, no nie?

Wystarczy okazać obywatelskie bohaterstwo odmowy uczestnictwa. Wiadomo przecież, że za Gomułki było to bohaterstwo.

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 16 października 2019 08:14
16 października 2019 11:51

Owszem...

... i to wielkiego wysilku i czesto pracy ponad sily...  ale ryba psuje sie od glowy,  czyli  przyklad idzie z gory  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @przemsa 16 października 2019 08:18
16 października 2019 11:58

Niech sie Pan uspokoi...

... i tak strasznie nie przezywa tej  SZOPKI  WYBORCZEJ,  bo jeszcze jakas zylka Panu peknie,  narobi Pan sobie klopotu i po co to Panu...

... a niepytany nie wypowiada sie za innych, m.in. mnie.

zaloguj się by móc komentować

orjan @ewa-rembikowska 16 października 2019 10:56
16 października 2019 12:00

Sposób zawsze istnieje. Wystarczy powołać te fiasko listy krajowej w kontraktowych wyborach z 1989r. Nie pomógł kontrakt, ani ordynacyjne zagwarantowanie wyboru. Ostatecznie liczy się bowiem postawa wyborców, a ta może wywrócić w nice wszelkie sztuczki i układy.

Jak z tą postawą teraz jest? Każdy widzi. Także tutaj.

Rzeczywisty wynik wyborczy jest niezupełnie taki, przed którym ostrzegał J. Kaczyński, że wybieraliśmy między Polską plus, albo Polską minus. Nie została wybrana ani ta, ani ta. Na kolejne 4 lata wyborcy, także swoimi odmowami wyboru, wybrali dla Polski ruską smutę. To jest rzeczywisty wynik.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 16 października 2019 09:38
16 października 2019 12:10

Ciekawe to jest...

... a moze to "szacher macher" nad urnami - wlasnie to o czym napisala przedwczoraj  nasza, nieoceniona Pani TROPICIEL...

... bo w miescie Toruniu taki wynik to istne kuriozum  !!! 

Warto by bylo to sprawdzic... moze jakies dziennikarzyny sledcze by sie pofatygowaly - czy ten "wynik" to efekt przekonan czy moze "historycznej frekwencji"... tak czy owak robi sie coraz ciekawiej z tymi "glosowaniami".

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Paris 16 października 2019 11:51
16 października 2019 12:23

to juz nie ryba to ośmiornica i jest faktem, że doły drabiny społecznej przeznaczone są tylko do ograbiania i do podziwiania 'aktorów' wyczynowo biegnących po budżetową kasę

zaloguj się by móc komentować

Paris @orjan 16 października 2019 11:50
16 października 2019 12:32

Nie bylo mnie...

... nawet w planach za Gomulki... obserwuje dosc pilnie to co sie dzialo i nadal dzieje w mojej Ojczyznie, na tej podstawie wyciagam wnioski i podejmuje swoje prywatne i obywatelskie decyzje.

Uznalam juz jakis czas temu,  ze w ZADNYCH  "wyborach"  nie bede juz brac udzialu... chyba, ze ulegnie zmianie  DIAMETRALNEJ  ustawa o ordynacji wyborczej.

Mnie nie interesuja Panskie wybory obywatelskie... i prosze WZAJEMNIE nie interesowac sie i nie oceniac moich wyborow... ok  ?!?!?!  

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @Draniu 16 października 2019 08:12
16 października 2019 12:33

Czytałem Kiedza i byłem w szoku ale to tak juz nie działa.

Moim zdaniem na ulice ne wychodzą biedacy tylko ludzie zmanipulowani przez oficerów prowdzacych i media - wydaje im sie ze cos uda sie załatwić.

I udało sie przeciez nie raz - tylko, ze nic waznego.

Zaden oficer prowadzacy nie wrzuci na tranparenty haseł - obnizenie podatków, likwidacja akcyz, redukcja administracji etc etc:)

Bo przeciez oficerowie sa powiązani z mafiami zwanymi - partia :)

 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gorylisko 16 października 2019 09:25
16 października 2019 12:35

no jaaasneeee... O Rydzyk rozbija sie też maybachem no i nie słucha się tego co ma do powiedzenia Konferencja Episkopatu... a w ogóle to jest be bo tak w telewizorze mówią... aaa byłbym zapomniał i wrednie manipuluje ludzmi w Radio Maryja... no i młodzieżą w szkole dziennikarstwa...  brzydal jeden...

dlaczego odpowiadasz w ten sposób. ja tak nie mysle. zadalem za to inne pytanie.

czy katolicyzm powinien popierac socjalizm ? imho nie.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @orjan 16 października 2019 12:00
16 października 2019 12:38

To jest Pana zdanie...

... mam gdzies ruska smute itp. bzdury,  wiedzac, ze "moja wladza" to  jedna BANDA  K***W,  ZLODZIEI  i  potencjalnych  KRYMINALISTOW  !!!

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewa-rembikowska 16 października 2019 10:54
16 października 2019 12:38

Pani Ewo znam Wilka - to karierowicze - chodzi o to by sie załapać ;)

zaloguj się by móc komentować

orjan @Paris 16 października 2019 12:38
16 października 2019 12:52

Pewien mój znajomy, oczywiście w żadnym calu do Pani niepodobny, określa swoje rozpoznanie świata dosadnie, ale przez to precyzyjnie (przepraszam za dosłowność cytatu):

"Wszystko jest gówno za wyjątkiem moczu".

Nie mam pojęcia, jak on z tym żyje, ale widuję go całkiem zadowolonego z siebie.

Pozdrowienia.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @orjan 16 października 2019 12:52
16 października 2019 13:29

Coz...

... kazdy z nas jest inny i ma prawo do swoich ocen i rozpoznan - taki jest ten swiat.  To, ze widuje go Pan zadowolonego z siebie - to moze byc tylko zludzenie.

Rowniez pozdrawiam,

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Paris 16 października 2019 11:58
16 października 2019 14:00

Ktoś, kto sądzi, że wielokropki, wielkie litery i wykrzykniki nadają treści ważności, nie powinien mnie raczej pouczać. Choć oczywiście może. Kwestia - jak to się mówi - stopnia nierówności pod deklem. 

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 15 października 2019 23:05
16 października 2019 14:09

co niby takiego było złego w Berlinie?

 

NOO! I wszystko jasne ! Genau!

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Ongaku 16 października 2019 12:33
16 października 2019 14:15

Dobrze ujęte. Bieda nie ma nic do rzeczy. Raczej desperacja z różnych powodów oraz manipulacja. Którą właśnie łatwo poznać po hasłach. Nic co by ruszyło istotę rzeczy. Weźmy choćby ten VAT. PiS się chwali że coś tam załatał ale przecież nie powie że VAT jest patologią pod każdym względem. Która karze ludzi za obrót gospodarczy, tworzy ogromną papierologię i biurokrację, jest znakomitym narzędziem kontroli i manipulacji. Sterowania, tworzenia luk dla wybranych. To jest istotą VAT, nic więcej. Podatek symbol.

Wydaje mi się że dobrze byłoby określić też na czym komu zależy. PiSowcy argumentują przykładowo że Polska by się zawaliła gdyby nie PiS. Co jest całkowicie bez sensu. Bez przerwy mówię o tej Grecji, są też inne przykłady. W dzisiejszych czasach, a przynajmniej w obecnym momencie nie chodzi o wywoływanie desperacji, drastycznych działań w Europie. W sytuacji Polski jest wiele państw. Każde na różny sposób jest podtrzymywane przy życiu. Niezależnie od bieżącego koloru partyjnego tam u władzy. Ale ogólnie wszędzie rękę na pulsie trzyma ECB dając zastrzyki kasy.

Przy czym słowem kluczem jest podtrzymywanie. Czy naprawdę mamy być dumni z tego że zagłosowaliśmy na partię, która wręcz modelowo podtrzymuje? Przecież nie stworzyła żadnych mechanizmów, które pomogą nam w przyszłości. Kasa jest przejadana i ostatecznie, po wydaniu przez konsumenta, trafia tam gdzie zawsze, czyli w większości do dużych finansowych bytów, które wciąż tak samo kontrolują życie gospodarcze Polski. Tu trzeba sobie też odpowiedzieć na pytanie czy jeśli PiS czy ktokolwiek inny zapewni wyborcy te 2500-4000zł efektywnej pensji na rękę (wliczając w to 500+ i inne) to możemy uznać że nam to wystarcza? Czy naszym ideałem jest Zachód, taka powiedzmy Francja gdzie do niedawana tak właśnie było w ich realiach? Ale ceną było kompletne wyzucie z religii, islamizacja, obywatel jako trybik państwowej machiny? Czy ta kasa wam wystarczy i nie przejmiecie się jeśli tak jak we Francji właśnie wprowadzone zostaną w Polsce ograniczenia dotyczące wolności słowa w Internecie? Słowem te 3000zł załatwione przez premiera bankiera (we Francji prezydenta bankiera) uznajecie za sukces? Na tyle istrotny że ideologiczny marazm a nawet cofanie się można uznać za drugorzędne? Wierzycie że bankowcy stojący za Morawieckim czy Macronem wspierając PiS pozwolą mu na realizację dalszych naszych marzeń?

Jakie to są marzenia? Zadowolenie z tej podtrzymującej życie kasy i święty spokój wynikający z zadowolenia że o wszystkim myśli ktoś tam nie wiadomo gdzie? I nie wiadomo o czym. O czym mogą przykładowo marzyć ci bankowcy? O tym by za pomocą Tuska doprowadzić Polaków do nędzy i desperacji? Dlaczego ktoś uważa że rzeczywista władza takie ma właśnie plany?

Jeśli nie ma, jeśli nie to jest jej celem a właśnie chwilowe podtrzymywanie różnych iluzji to PiS znakomicie wywiązuje się z zadania. Tu leży cały problem: pisowcom wystarczają te doraźne „sukcesy”, które nie wiadomo do czego prowadzą. Ja nie głosują dlatego właśnie gdyż nie wiem do czego mają prowadzić i choć miło że mamy chwilową ulgę to nie widzę żadnego powodu by znając z historii te wszystkie mechanizmy manipulacji, plany ciągle tych samych ludzi, powierzać się tej iluzji. Która jest naszym głównym wrogiem w walce o rzeczywiste zmiany.

zaloguj się by móc komentować

orjan @smieciu
16 października 2019 15:18

VAT jest jaki jest i ma immanentne wady, które opisujesz, a które należą do zgadnień techniczno biurowych. Natomiast nie zauważasz,  że VAT ma istotny skutek makroekonomiczny, który w pewnych okolicznościach może być korzystny, ale w polskiej sytuacji jest wyłącznie szkodliwy. Chodzi o to, że (w odróżnieniu od podatku obrotowego) VAT wymusza nadmierne rozkooperowanie gospodarki. Jest ono dobre np. w Niemczech, które na swoje terytorium najpierw zagrabiły większość gospodarki realnej z państw Unii. Ale i tam szkodzi, bowiem - na przykład - rozkooperowanie nadmiernie zwiększa popyt na przewozy, te zwiększają obciążenie środowiska, itd.

Natomiast w Polsce VAT jest szkodliwy, bo przy innych wadach, owo rozkooperowanie uniemożliwia powstawanie (przy niemieckim sąsiedztwie) większych organizacji gospodarczych. Gdybyś chciał odpowiedź, dlaczego mieszkaniowy plan Morawieckiego, stocznia i inne projekty, te ze sfery makro, stoją w miejscu, to właśnie tędy poszukaj odpowiedzi. Tam bowiem (słuchajcie niedouki z Konfederacji!) zadziałać musi rynek. A nie zadziała m.in. skutkiem istoty VAT zniechęcającej do koncentrowania gospodarki. Zadziałają natomiast projekty państwowe, bo w nich decyduje wola, a nie mechanizmy rynkowe. Dlatego przekop raz, dwa powstanie, ale stocznia jeszcze długo kuleć będzie, bo tam działać ma rynek (munia przypilnuje) a pod rygorem kary państwo nie może pomagać.

Nie ma koncentracji, to nie ma większych organizmów (same Orlen, KGHM nie starczą). W konsekwencji zapomnijmy o badaniach i rozwoju w Polsce, o wynalazczości, itd. co montowniom mało przeszkadza, ale nowej elektryfikacji już tak. I na tym zamyka się sens kooperacji z rynkiem niemieckim.

Skoro zaś istnienie VAT nie zależy od woli polskiego rządu, to nie należy czynić zarzutów "rządowi PiS", lecz wraz z nim należy przejść względem VAT do postawy partyzanckiej. Tuskowi się przecież udało na te 250, czy ile miliardów. PiS-owi jednak chodzi o cele władania inne, niż bandzie byle Calvery (vide: "7 wspaniałych"). Te mozżna poprzeć i to jest właściwy kąt patrzenia na opozycję.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @smieciu
16 października 2019 16:09

"Na początek należałoby chyba ustalić jakiś punkt wyjściowy zbierający fakty, porządkujący dyskusję".

To są fakty? Przepraszam Cię bardzo, ale to nawet nie jest opinia. To są wyłącznie omamy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @przemsa 16 października 2019 14:00
16 października 2019 16:55

Ja nic i nikogo nie sadze...

... lubie wielokropki, wielkie litery, wykrzykniki i inne znaki interpunkcyjne.

I przede wszystkim, niech sie Pan wypowiada za siebie... wylacznie za siebie  !!!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Paris 16 października 2019 16:55
16 października 2019 17:42

Tak, tak................................................................!!!!111

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @smieciu
16 października 2019 17:46

Mozna sie przezucac argumentami przeciw PIS tak jak mozna opluwac KK - pytanie co w zamian?

PO SLD PSL ? bez żartów.

Synagoga, Meczet ? :)

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Ongaku 16 października 2019 12:38
16 października 2019 18:29

No to przed chwilą pochwalił się na fejsie, że oszukali 20% młodych ludzi, którzy na nich głosowali.

Tym razem miał cholernego pecha, bo ani nie załapał się do UE (sama byłam zdziwiona, że osoba deklarująca się jako anty UE, tak się cieszy, że tam pojedzie), ani do Sejmu. I teraz musi wrócić do zwykłej roboty.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewa-rembikowska 16 października 2019 18:29
16 października 2019 18:41

To jest dobry kolega mojej koleżanki prawniczki. Oboje sie z niego śmiejemy od dawna. Ojej nie wyszło. Bedzie drążył temat - jak znam życie to nie ostatnia próba.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Ongaku 16 października 2019 18:41
16 października 2019 19:19

Jeśli za moment Konfederacja się nie rozsypie, to będzie startować za 4 lata a niewykluczone, że w celach zwiększenia rozpoznawalności  wystartuje w przedbiegach prezydenckich tak jak swego czasu Braun.

W końcu nie zdziwię się też, gdy przetranseruje się do PiSu.

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @ewa-rembikowska 16 października 2019 19:19
16 października 2019 20:06

Mialby szanse jakby sie do sejmu dostal - teraz jest dla PIS nikim.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @smieciu
17 października 2019 06:49

To głosował Pan w końcu czy nie?

zaloguj się by móc komentować

ArGut @krzysztof-osiejuk 16 października 2019 16:09
17 października 2019 11:01

>To są fakty? Przepraszam Cię bardzo, ale to nawet nie jest opinia. To są wyłącznie omamy.

Mam takie przypuszczenie, że osoby jak smieciu w większości mieszkają gdzieś daleko w "starych dojrzałych demokracjach" i z wyższości swych pouczają nas malutkich.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ArGut 17 października 2019 11:01
17 października 2019 16:08

Moim zdaniem on może mieszkać tuż za rogiem, tyle że albo mu pamięć szwankuje, albo za głośno słucha muzyki i przez to nie potrafi się skupić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 16 października 2019 09:59
17 października 2019 22:25

No własnie, czemu Autor notki nie zatytułował jej: "My, którzy nie głosowaliśmy?"

Dodając do tytułu, to co dodał, zdeklarował się jednoznacznie politycznie.

Tylko  czy mógłby zaręczyć za kogoś oprócz siebie w tej kwestii.

Reasumując,wyrażam  przekonanie, że gdyby wygrał POKO-st, taka notka ww. Autora w ogóle by  nie powstała.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 17 października 2019 22:25
18 października 2019 09:12

Miałem na myśli  notkę  (tę, która by nie powstała)  zatytułowaną "My, którzy nie głosowaliśmy na POKO ...".

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować