-

smieciu

Samobójcza nędza pisowskiej propagandy

Niestety! Zdarzyło mi się dzisiaj obejrzeć te nieszczęsne wiadomości TVP i nie mam wyjścia. Zrobiło mi się tak niedobrze że muszę to wyrzucić z siebie ;) I naprawdę mnie ciekawi kto u licha jest w stanie to oglądać?

Ale po kolei. Informacja nr 1. Przekręty w sądach. Wciąż smutny los ludzi, wywłaszczanych z kamienic, prywatyzowanych na podstawie jakichś absurdalnych pretekstów. Dowiadujemy się że ten proceder wciąż ma miejsce. Że rzecz polega na tym że to wina tych złych ludzi związanych z układem. Skorumpowaną kastą sądowniczą, która została obroniona przez ludzi skupionych wokół opozycji. Mamy krótkie i jasne stwierdzenie Jakiego: przykłady takie jak podane pokazują że ci co bronili tej kasty powinni spalić się ze wstydu.

Być może. Natomiast ja patrząc na to zastanawiam się czy propagandziści PiS posiadają jakikolwiek wstyd? Jak dziwacznie poniżające jest pokazywane być może najbardziej symbolicznego przykładu rządowej niemocy. Jak idiotyczna i kłamliwa a przede wszystkim żenująca, dziecinna jest ta próba pokazania tych brzydkich ludzi, którzy są winni zła, podczas gdy rząd jest dobry tylko że jakoś nie potrafi nic z tym zrobić. Gdy człowiek pomyśli o Dudzie, o rozpłaszczeniu się rządu przed UE, o tym jak garstka nic nie znacząch krzykaczy, tych, którzy podobno mają się spalić ze wstydu, potrafi narzucić rządowi swoją wolę to człowiek tylko się zastanawia czym jest ten rząd w istocie. Jak bezczelnie idiotycznie absurdalne jest to pokazywanie placem kto jest zły i jednoczesne posłuszne wykonywanie poleceń tych złych ludzi.

Naprawdę, tak jak pisałem wcześniej. Mi brakuje już słów by opisywać tą rozpaczliwą pisowską propagandę. Jej nędzę, dziecinadę i kalkę najgorszych metod znanych z PRL. Wszystkiemu winne przecież są te brudne karły reakcji. Nie my, nie ci dobrzy, którzy już chyba nawet tyle zrobić nie mogą jak zesrać się ze strachu bo nie wiadomo czy smród kogoś nie wkurzy.

No ale jedźmy dalej. Wiadomośc nr 2. Rolnicy protestują w Warszawie. I znów. Znów ta chamska kretyńska propaganda i manipulacja. Od czego bowiem zaczyna prowadzący wiadomości? Przecież nie od tego o co tym rolnikom chodzi! Dowiadujemy się jedynie że ci rolnicy są źli, gdyż inni (zgaduję jakieś pslowe mutacje) się z protestem nie zgadzają. Następnie dowiadujemy się że powstały utrudnienia w ruchu drogowym. No straszne po prostu! Gdyby w Warszawie pojawiło się 10 żółtych kamizelek to pewnie prowadzący widziałby już zamach stanu połączoną z ruską interwencją... Oczywiście! Nie może się też obyć by z łapanki wziąć jakiśch paru matołów, którzy potwierdzą przed kamerą: tak ta forma protestu to zło, nie można tego robić nam Warszawiakom... No i wreszcie po tym wstępie mamy parę sekund pozorów przedstawienia problemu by zakończyć prostą puentą: wiosna jest, do roboty w pole idźta a nie udajta rolników...

Bo oczywiście kogo to obchodzi? Że na wsiach nie ma już kur. Nie ma krów. We wsi moich rodziców nikt już nie ma krów. Zakupy prawdziwych jajek to wyprawa i szukanie tych co jeszcze mają kury. I co? To pewnie normalne. Zdrowa gospodarka rynkowa. A rolnicy niech nie zawracają dupy rządowi. Tako rzecze PiS.

Ale szczyt żenady, upadku i jakiegoś samobójczego idiotyzmu mamy we wiadomości trzeciej: Pod tytułem: Boże, czemu ekolodzy nie protestują przed budową zamku w Puszczy Noteckiej?

No właśnie? Czemu?!! No bo jeśli oni to kto zaprotestuje? Kto coś z tym zrobi? Przecież nie rząd, który nawet nie wie kto to buduje. A który wie, niemal odkąd objął „władzę”, że jest to złe, antyekologiczne i w ogóle ale nie potrafi, nie umie, nie jest w stanie budowy zablokować. Ten krzyk rozpaczy aż przytłacza... Przecież ekolodzy potrafili obronić naturę Puszczy Białowieskiej, której świerki wpieprza kornik. A tu ekolodzy dają prostą odpowiedź: przecież nie możemy zająć się wszystkim (w domyśle może rząd by się zajął jakimś procesem decyzyjnym). A skoro tak, skoro nie, to dopieprzmy ekologom we wiadomościach! To ich wina że Zamek Notecki powstaje! Oskarżmy ich że co czwarte drzewo zżerany jest przez kornik i złośliwie nic nie powiedzmy że to naturalna wymiana drzewostatnu. Z iglastego na lepszy w cieplejszym klimacie, liściasty.

Haha. Rząd dopieprzył ekologom! Lud ma (po sędziach, peowcach, kodowcach i rolnikach) kolejną grupę brudnych i złych. Tych wstrętnych, ukrytych karłów reakcji.

Ok, nie oglądałem innych wydań ale pewnie dostało się już nauczycielom i innym. I tak, tak. Tylko ty: emerycie, korpotrybiku, spijający piwko beneficjencie wszelkiego socjału jesteś w porządku. Głosuj na PiS a będzie ci dane.tagi:

smieciu
3 kwietnia 2019 21:38
82     3177    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
klon @smieciu
3 kwietnia 2019 22:06

Jednak.....notka powstała.
Choć jeszcze tyle miesięcy do zakończenia triathlonu wyborczego!
Kto to "wytrzyma"?
ps. ja od 10-12 lat nie mam w domu TV :-)))))) . Polecam.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu
3 kwietnia 2019 22:13

Plus

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować


smieciu @saturn-9 3 kwietnia 2019 22:27
3 kwietnia 2019 22:37

Te czasy, kiedy nie było Internetu... Gdy pomyślę że musiałbym to oglądać to, cóż, nie dałoby się chyba nie zwariować :)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu
3 kwietnia 2019 23:01

Nie oglądam telewizji już ładnych parę lat, bo mi się zbyt gwałtownie ciśnienie podnosiło. A czytam notkę  i mi wychodzi, że to już dalej zaszło. Płomienni "co ja mogie" patrioci  bardzo ładnie się wybudowali przez te lata, dzieci urządzili w państwowych strukturach albo "parlamentach/samorządach" i dalej "nic nie mogą" tylko robią za "skarżypytów".  To tak, jakby trzymali te wszysykie "kurki, sznurki i guziki władzy" w oczekiwaniu na jakiegoś "prawdziwego władcę". A oni tylko muszą powtrzymać nieskoordynowane odruchy niezadowolenia. Jak np. rolników, których nie znoszą z całego serca. Co widać  w tych wszystkich "ustawach, uchwałach i innych niemożnościach"

PS. Zamek się dalej buduje? A u nas Cyganom rozebrali "samowolne rokoko" i wybudował ktoś prywatną przychodnię zdrowia.  Jak się chce to można.  To już od kilku miesięcy winno być rozebrane. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @smieciu
3 kwietnia 2019 23:01

Myślę, że tytuł notki winien brzmieć: zabójcza nędza pisowskiej propagandy. Bo dotyczy naszych, najżywotniejszych spraw. Oni w razie czego spieprzą przez Wylatowo na jakies Zaleszczyki i dalej. My zostaniemy z zeżartą Puszczą, upadłym rolnictwem i zrealizowanymi roszczeniami żydowskimi. No, akurat w tej ostatniej kwestii propaganda pisowska jest "niema".

zaloguj się by móc komentować

smieciu @pink-panther 3 kwietnia 2019 23:01
3 kwietnia 2019 23:13

Nie oglądam telewizji już ładnych parę lat, bo mi się zbyt gwałtownie ciśnienie podnosiło.

Dla mnie rządy PiS przekroczyły wszelkie granice. Przekroczyły moją granicę reakcji. Teraz to już tylko potop lub coś w tym stylu. A póki co jeśli ktoś ma masochistyczne skłonności to może sobie spróbować obejrzeć tą pisowską rozpacz propagandową. Tą niemoc, kiedy nie ma się kompletnie nic do powiedzenia, zwłaszcza że nie mają na żadne tematy pozwolenia i siłą rzeczy zostają tam u Kurskiego najgorsi i przede wszystkim najgłupsi, lub kompletnie mający w dupie to wszystko autorzy, czego skutkiem są takie produkcje jak ta opisana przeze mnie.

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu
3 kwietnia 2019 23:14

Wieczór się kończy i organizm mówi: „Dość! - czas na odpoczynek”.
Ale słówko dodam. Już wcześniej
mnie nosiło lekko aby „coś” napisać pod Pana komentarzami u Przemsy. Ale dziś wyraźnie to poczułem po przeczytaniu notki.

W Pana tekście odnajduję ten sam żal, który wyraził mój kolega, trockista-anarchista ( Bakunin do poduszki :-) ) 13 XII ‘81:
Robotnicy Zawiedli! Nie wybuchła Rewolucja! Zupełnie nie zrozumieli o co chodzi w Światłych Ideach. No nie sprostali Jego oczekiwaniom. I w Pana przypadku odnoszę podobne, zaznaczam -SUBIEKTYWNE - wrażenie.


Wszystko to, bo: „Zrobiło mi się tak niedobrze że muszę to wyrzucić z siebie ;) „.
Jednak zaskoczyło mnie następujące po tym stwierdzeniu pytanie?„I naprawdę mnie ciekawi kto u licha jest w stanie to oglądać?”  Zamknięty jest Pan w odosobnieniu? Nie wychodzi Pan na ulicę, na zakupy, na spacery?  Może połowa obywateli naszego kraju?

Jako doświadczony obserwator SYSTEMU, nie powinien się Pan dziwić (wg mnie) dlaczego TVPiS działa tak, jak działa. Przekaz kierowany jest do przeciętnego Kowalskiego. ( sorki, Panie Janie jeśli tu zajrzysz :-) ). Zastanawiał się Pan na pewno dlaczego „Kowalski” jest taki, jaki jest. Dlaczego takie a nie inne elity są na straży lepszego jutra, dlaczego to i tamto. Na pewno Pan to wie.

Bardzo wysoko cenię Pana notki. Świadom jestem, że w wielu tematach nie posiadam choćby części wiedzy i umiejętności pisania, jaką u Pana zobaczyłem. Tylko jednego u Pana zobaczyć nie mogę – cierpliwości! Tej, której i mnie brakuje ( do czego kilka godzin wcześniej się przyznałem Pani Maryli :-) ).
Bez złośliwości piszę. Więcej spokoju.

W przeciwnym przypadku, dojdzie Pan do wniosków podobnych, do jakich doszedł Gyory Lukacs:
Prawdziwa sztuka i zdrowa intelektualnie myśl zrodzić się może tylko wśród Proletariuszy! Jednakże przeciętny Robotnik nie ma na ten temat zielonego pojęcia, ale JA potrafię tę sztukę odnaleźć i Wam przybliżyć! Partia zawsze ma rację!

Czego Panu….. nie życzę :-)
 

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu
3 kwietnia 2019 23:18

Zapomniałem dodać.... 
Za tekst plus oczywiście :-)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 3 kwietnia 2019 23:14
3 kwietnia 2019 23:28

Jeśli czuję żal to oznacza że nie jestem prawdziwym anarchistą gdyż to co robi PiS powinno teoretycznie być wodą na mój młyn ;) No i cóż, prawda jest taka że nie czuję żalu...

Ja jestem raczej oburzony, zdegustowany tą nędzą, tym upadkiem, tą żenującą historią. Przecież ten rząd w jakiś sposób świadczy o nas wszystkich (choć wiem że to naciągane bo przecież nawet 40% poparcia PiS oznacza jedynie 40% tych co zamierzają iść na wybory). W każdym razie chodzi o to że skoro ktoś tam na górze zatwierdza takie produkcje to znaczy też że uważa że są właśnie odpowiednie dla polskiego ludu tubylczego. I to właściwie mnie trochę męczy. Bo to też pokazuje w jak tragicznej sytuacji jesteśmy.

Chociaż z drugiej strony... Być może nie jest tak źle, ludzie w istocie nie oglądają tego. I po prostu ma to zaspokajać pragnienia (sporawej) grupki wierzących pisowców.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @KOSSOBOR 3 kwietnia 2019 23:01
3 kwietnia 2019 23:39

Zaletą nędzy propagandy obozu rządzącego jest to że i druga strona równa w dół. Nigdy co prawda TVN nie grzeszył wysublimowaną propagandą ale dbano o pozory teraz też i oni idą na maksa w dół. [ No nie dziwota że  juz niedługo będzie czystka na Wietniczej  - kasa misiu  kasa]. Na razie to jest casting na kapo w obozie a ci co odpadną pojadą na Zaleszczyki. 

Co do roszczeń - ich to bardzo boli i co Sakiewicz wygadywa w radio  Wnet. Pikiety  Poloni są nieskuteczne bo są oznaką słabości jedna rada trzeba przekonywać. A jak bredził o ruskiej  agenturze. 

 Propaganda pisowska jest "niema" - bo jedynie co wymyślili to tezy al Sakiewicz. Protesy są nieskuteczne bo są oznaką słabości i trzeba rozmawiać.   [On sam wie że to jest kretyńskie ale nic innego nie ma i nie będzie].

Może propagana TVP i TVN o roszczeniach milczeć, abwera pod kontolą oficerow Szin Bet  szykanować i inwigilować narodowców oraz odpalać prowokatorów - ale tego nie da się utrzymać. 

Twarz w polityce zagraniczne traci się raz [tym bardziej że po utracie twarzy wypina się tył pleców  nie na razy  ale kopniaki ciężkim wojskowym butem i jeszcze uśmiecha z radości].     

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 3 kwietnia 2019 23:28
3 kwietnia 2019 23:42

proszę spróbować pooglądać teleturniej "Jeden z dziesięciu" i przekonać sie jak wygląda ten elektorat do którego dostosowany jest medialny przekaz propagandowy. Odnosi sie to do  każdej opcji, która posiada ogólnokrajowe stacje tv. Zaden inny przekaz nie ma szans na wdarcie się w obszar percepcji owych przedstawicieli elektoratu.

Tutaj, na SN to nie jest przeciętna "staystycznego" wyborcy, ale sporo powyżej,. Inaczej ujmując,  użytkownicy SN to nie jest "target", dla którego telewizyjna strawa propagandowa jest przygotowywana.

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 3 kwietnia 2019 23:28
3 kwietnia 2019 23:42

Mam dokładnie takie same odczucia. Jednakże wiem, że skoro "zaorywanie" trwało minimum od II WW /pomijam XIX wiecznych socjalistów/ i trwa madal, to tylko latajace uniwersytety i szkółki niedzielne / + samokształcenie/ mogą coś zmienić. W ramach SYSTEMU / kurna - mało liter ma ten skrót :-)/ nie ma żadnych szans.....

ps. Co do odczuwania żalu....byle nie Lew zwany Trockim...

Dobranoc.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @pink-panther 3 kwietnia 2019 23:01
4 kwietnia 2019 00:18

"Nie oglądam telewizji już ładnych parę lat, bo mi się zbyt gwałtownie ciśnienie podnosiło."

Ja z tego samego powodu wystawilem swoj telewizor na zewnatrz, obok kontenera na smieci juz jakies 10 lat temu.

Potem, pod koniec panowania Donalda Tuska, moja siostra [zarliwa zwolenniczka PiS] namowila mnie na Telewizje Republika. Obejrzalem te ich wiadomosci pare razy i dalem sobie spokoj. Strata czasu i nerwow.

zaloguj się by móc komentować

Vester @smieciu
4 kwietnia 2019 02:38

Duży plus ode mnie.

Niestety, nic lepszego nas nie czeka. Rozwiązaniem byłby jakiś solidny kataklizm: Wiejska czmychnęłąby na Seszele albo do piekła, a odbudową kraju zajęłąby się Pobudka, bo tylko tam potrafią rozpalić ognisko hubą.

zaloguj się by móc komentować

SilentiumUniversi @smieciu
4 kwietnia 2019 04:23

Niestety. Z wściekłością oglądam to dziadostwo. Jak za komuny: chleb dla ciała czyli wódka i chleb dla ducha czyli Trybuna Ludu. No, i jak to w pluralizmie, mam jeszcze alternatywę w postaci TVN. Boże, ratuj, proszę, ale kto się do tej prośby przyłączy z uwagi na na antykatolicki consensus?

zaloguj się by móc komentować

zkr @smieciu
4 kwietnia 2019 08:00

wroci sepleniacy "Kaszub" na bialym koniu i zakonczy ten koszmar... ;)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Maryla-Sztajer 3 kwietnia 2019 22:13
4 kwietnia 2019 08:02

to nie zasługuje na plus, to jest bełkot i brak wiedzy i to elementarnej wiedzy o tym jak wygląda życie w RP, kury jeszcze wolno hodować a problemy sądownictwa to świat nie dla laików a cóż ci z agrounii mają do zaproponowania? i czego chcą? sterowana hołota i nic poza; realny swiat jest poza tv i warto go poznawać najlepiej osobiście; jakby taki śmieciu zamiast 1.5 godz do pracy jechał 3 godz. to każdemu kto mu to zafundował by mordę obił

zaloguj się by móc komentować

qwerty @zkr 4 kwietnia 2019 08:00
4 kwietnia 2019 08:03

i będzie raj dla smiecia i innych a drinki będa za darmo w ramach promocji polskości

zaloguj się by móc komentować

qwerty @pink-panther 3 kwietnia 2019 23:01
4 kwietnia 2019 08:08

aktualnie wszystkie tzw. ruchy niezadowolenia są wywoływane w sposób zorganizowany [stare legitymacje co jeszcze Moczara pamiętają] i większość obywateli RP nawet nie ma pojęcia jak funcjonuje i jak jest zorganizowane państwo, długopis nie pisze? to wina pisu i tv; te 'protesty' mają dofirmować matuzalemów z ppr/pzpr ktorzy o stołki walczą pokazując twarze; to dla nich generowany jest bunt, czy byłby pis czy nie pis byłoby tak samo

zaloguj się by móc komentować

qwerty @SilentiumUniversi 4 kwietnia 2019 04:23
4 kwietnia 2019 08:09

wystarczy wyłączyć i po problemie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 3 kwietnia 2019 23:28
4 kwietnia 2019 08:12

zrób coś sam i skonfrontuj z tym złym pisem, a w co ci niby wierzący pisowcy wierzą? no w co? w to, że uda się kilku sędziów w...ć z zawodu? że choć ciut prawo będzie prawo znaczyć? że byle kretyn nie będzie pouczał ministra [jaki by on nie był]? porozmawiaj z Prezydentem RP to może zmienisz zdanie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @SilentiumUniversi 4 kwietnia 2019 04:23
4 kwietnia 2019 08:14

komuna w RP nie egzemplifikuje sie obrazami z tv lecz zupelnie czyms innym, a komentarze w wielu sprawach dowodzą, że homosowieticus wiecznie żywy i ma się dobrze

zaloguj się by móc komentować

zkr @qwerty 4 kwietnia 2019 08:03
4 kwietnia 2019 08:14

i ciepla woda w kranie "do konca swiata i o jeden dzien dluzej"

zaloguj się by móc komentować

qwerty @zkr 4 kwietnia 2019 08:14
4 kwietnia 2019 08:15

polska wo/óda oczywista

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 3 kwietnia 2019 23:28
4 kwietnia 2019 08:19

demiurgi zatwierdzaja wszelkie pozycje

zaloguj się by móc komentować

atelin @smieciu
4 kwietnia 2019 08:40

Przypomniał mi się stan wojenny i bojkot DTV. Ja mam szczęście i przywilej - o 19:25 wychodzimy z żoną wyprowadzić psa i wracamy na tzw. informacje przwdopodobne.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @qwerty 4 kwietnia 2019 08:02
4 kwietnia 2019 08:55

Tak się  składa że ZNAM blog od ponad pięciu lat. 

Jak najbardziej plus. 

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @qwerty 4 kwietnia 2019 08:14
4 kwietnia 2019 09:06

Kanon studiów dziennikarskich dla "psów wojny" propagandowej ustalili dudowniczowie  socjalizmu. I przez długie lata III RP dzierzyli katedry tego profilu zawodowego, nie wspominając o prowadzeniu zajęć (na zlecenie)  w rozmaitych prowincjonalnych szkołach wyższych Zdaje się, że tenże kanon aż do dzisiaj nie uległ zmianie. Odmianę miała wnieść  uczelnia  toruńska X. T. Rydzyka, ale Sanhedryn warszawsko-krakowski otrzymał  za zadanie pilnować  monopolu dla swoich, więc tamtejszych absolwentów  nie dopuszcza się do wizji (tele).

zaloguj się by móc komentować


Draniu @smieciu
4 kwietnia 2019 09:42

Po pierwsze , w SN dyskusji na temat TVP  juz bylo kilka .. Kolejna notka na ten temat, dla mnie , jest zwyczajnie nudna... Kon jaki jest to widać.

 Nie jesteś blogerem ,ktory wpadl tu pierwszy raz.. Nie rozumiem Twoich intencji.. Po co napisałeś ten tekst,zeby poprawic swoje "wysublimowane" ego i to w roku wyborczym? Generalnie pisze się po coś.. W swojej krytyce , nie podałeś jednego przykladu , wedlug  ktorego  mozna całą sytuacje zmienić..

Czy uwazasz ,ze caly burdel siedmdziesiecioletni mozna wysprzatac w trzy lata i zrobi to partia, wlasnie nie wiem jaka, bo przeciez nie napisałeś kogo widzisz w zastepstweie PiSu,serio tak myślisz ? 

Niestety w Twojej krytyce nie zauwazam nic konstruktywnego,oprócz narcystycznego delektowania się swoimi zdolnosciami pisarskimi..

A co do skuteczmosci i szybkiego reagowania  , jak sie mają Twoje żółte kamizelki , wszak ich popierasz,bo oprócz rozwalania cudzej własności ,jeszcze niczego konstruktywnego nie stworzyli, czegos co moze usatysfakcjonowac większość Francuzów ?  

 

 

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @smieciu
4 kwietnia 2019 09:47

"Haha. Rząd dopieprzył ekologom! Lud ma (po sędziach, peowcach, kodowcach i rolnikach) kolejną grupę brudnych i złych. Tych wstrętnych, ukrytych karłów reakcji."

Co zamierza Pan zrobić w związku z tym, przestanie włączać telewizor?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 4 kwietnia 2019 09:06
4 kwietnia 2019 09:59

Dlatego nie mam odbiornika tv.

Mam relatywnie spokój. 

Niestety jest serial wyborczy A tych którzy oglądają tv dowolne jest większość. 

Dzięki takiej relacji jak w notce wiem skąd takie A nie inne reakcje otoczenia. Skąd wypowiedzi moich rozmówców. 

My tutaj jesteśmy na prawdę  środowiskiem elitarnym. 

Byle byśmy tylko za daleko nie odlecieli od otoczenia w którym żyjemy. Bo wtedy cała nasza wiedza po nic. 

Jak się nie wie do kogo mówimy 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Klasyk 4 kwietnia 2019 09:47
4 kwietnia 2019 10:01

To byłby niezły efekt. 

Ale ja się z notki dowiedziałam jak to wygląda. Taka wiedza to dla mnie ogromny plus. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @klon 3 kwietnia 2019 23:14
4 kwietnia 2019 10:05

Teraz zobaczyłam. 

Proszę kiedyś samemu coś napisać.  Jak czas pozwoli. 

Smieciu ma dobre oko i ja mam sporo dzięki niemu wiedzy. 

Ale można oczywiście pod spokojniejszy testem podyskutować. 

Nigdy za wiele ćwiczeń i doskonalenia się 

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Maryla-Sztajer 4 kwietnia 2019 09:59
4 kwietnia 2019 10:23

Nie chodzi o nas (środowisko SN). Chodzi o ogólne spodlenie intelektualne. Często  krzywdowałem sobie, że do seminariów duchownych nie idą, jak ongisś najlepsi. Ale w popieriestriejkowej  Polsce nie ma już tych  najlepszych nigdzie. Nie ma ich bowiem w ogóle.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
4 kwietnia 2019 11:22

Odpowiem na dwie standardowe kwestie poruszane przez krytyków.

Jedna to po co właściwie krytykować? Według mnie jak najbardziej jest po co czego dowodem był wpis przemsy krytykujący ewarysta-federowoicza. Wpis ten pokazuje że są ciągle ludzie, którzy nie widzą że uczestniczą w szopce organizowanej przez rzeczywistą władzę. Że marnują swoją energię oraz uciekający czas na wspieranie projektu, który nie tylko jest podstawiony ale też jest nieprawdopodobnie żałosny. Niesamowite jest że PO potrafiło tak obniżyć oczekiwania (znów ta magiczna kwestia) Polaków że teraz są w stanie brać tą nędzę na serio. Te polityczne odpadki, którymi rzeczywista władza w Polsce zwyczajnie gardzi. Tak samo jak gardzi odbiorcami tej szopki. Efektywnie łatwo dojść do wniosku że z Polakiem można zrobić co się chce. Nie potrzeba mu niczego poza oddaniem mu ochłapów, pewnego procenta z wypracowanych przez niego dóbr. Ten Polak nie potrzebuje logicznego i sensownego przekazu medialnego. Nie oczekuje że będzie mieć cokolwiek do powiedzenia w swoim kraju. Nie oczekuje istnienia żadnych narodowych mechanizmów politycznych i gospodarczych. Oczekuje jedynie biało-czerwonego orła na koszulce reprezentacji piłki nożnej, jakiejś iluzji istnienia Polski i polskiej władzy no i właśnie tych paru srebrników zapewniających ciepłą wodę w kranie. Tak to widzę i dlatego piszę. Piszę bo ja oczekuję czegoś innego. Ci co nie krytykują, czekając na cud nie wiem doprawdy na co liczą. Że rzeczy pewnie same z czasem się naprawią, oczyszczą. Tak jak miało oczyścić się środowisko sędziowskie. Która to taktyka została przez PiS oficjalnie zresztą przyjęta.

Druga kwestia to weź i coś zrób. Niby co mam zrobić? Przecież jeśli na serio spróbujesz coś zrobić to właśnie PiS będzie pierwszym, którzy cię oczerni, dopieprzy się do ciebie. Weźmy tych rolników protestujących w Warszawie. Ot kilka żałosnych, standardowych wrzutek medialnych i już pisowiec ma cię za wichrzyciela, oszołoma no i oczywiście! ruskiego agenta. No bo przecież MOŻESZ te kury hodować. W jakim szczęśliwym miejscu przecież żyjemy skoro WCIĄŻ dobrotliwy PiS pozwala na hodowanie kur. Cóż, więc, odpowiedź na pytanie co można zrobić jest zawarta w opisanych przez mnie wiadomościach TVP: Możesz zrobić cokolwiek ale musisz pamiętać że władza przyjdzie do ciebie i zrobi porządek ale przede wszystkim musisz pamiętać o tym że pierwszym, który rzuci w ciebie kamieniem będzie pisowski widz.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @smieciu
4 kwietnia 2019 11:27

Jak wyrzucisz na zbity pysk sędziego chronionego immunitetem? To trzeba być Erdoganem,a żeby być Erdoganem to trzeba mieć taką armię jak on ma.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu
4 kwietnia 2019 11:31

Być może trzeba iść za przepisem Pink Panther. Spokojnie oglądać co się dzieje. Z chipsami czy co tam kto woli. 

Koniecznie spokojnie bo świat działa na zmęczenie nas. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 4 kwietnia 2019 10:23
4 kwietnia 2019 11:39

Owszem. 

.

Mnie natomiast jest ogromnie przykro że tutaj na SN ludzie przychodzą by tylko napisać komentarz..rzucić z łaski. Pokazać Nick. I już spełnili patriotyczny obowiązek. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @smieciu 4 kwietnia 2019 11:22
4 kwietnia 2019 12:15

Problem własnie polega na tym,ze poruszasz sie w swiecie ogolnikow..  Mnie np interesuja konkrety, a nie ogólna wizja wynikajaca tylko z  Twojej obserwacji,bo tak jak napisalem,kon jaki jest to widac.Piszac swoj artykuł uwazales ,ze komentatorzy nie dostrzegaja tego co sie dzieje w TVP ? Mnie intersuje droga jaka trzeba przebyc w danych uwarunkowaniach ,zeby cos sie zmieniło,szczegoly.. Bardzo powierzchowny jestes i malo dojrzaly w swoim pisaniu, ale to jest tylko moja opinia.. Nie dostrzegam w Twojej relacji  drogi wyjścia.. A rzeczywistosc nie jest tak prosta jak drut, bo taka jest Twoja relacja i wnioski jakie wyciagasz.. Latwo jest uzywac mocnych terminow typu np.."Samobojcza nędza" jezeli samemu nie ma sie nic do zaproponowania .. Wydaje mi sie ,ze sprawia Ci to satysfakcję.,zeby komus dowalic. A dojrzałość wynika z postrzgania rzeczywistosci ,ktora nie jest czarno -biała, ona jest złożona..  

Zwyczajnie dostrzegam brak doswiadczenia zyciowego w Twoim psaniu.. Dla mnie to sa tzw. porywy młodzieńcze,z ktorych nic nie wynika.. Nic.. Tak jak nic szczegolne sie nie wydarzyło z Twojego zachwytu  nad żoltymi kamizelkami..  

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @DYNAQ 4 kwietnia 2019 11:27
4 kwietnia 2019 12:37

Tę armie można w bardzo prosty sposob uziemic,albo  dac wyzrazny sygnal,ze nie jest tak silna za jaka sie uważa.. Własnie Amerykanie to zrobili.. Wystarczylo wstrzymac dostawe części zamiennych do samolotów myslwskich F35, ktore tak ochoczo fruwaja razem z rosyjskimi.. 

zaloguj się by móc komentować

Vester @Draniu 4 kwietnia 2019 12:15
4 kwietnia 2019 12:52

To chyba Pan nie rozumie, że Śmieciu rozumie. Jego wpis daje upust pewnym emocjom - wolno mu chyba? Nie próbuje dawać recepty na szczęście - zresztą Pan też jej nie daje, acz sam zachęca do konkretów. Jak Gabriel jedzie po politykach, to grzecznie wszyscy czytają i cmokają. Jak ktoś inny się wychyli, to p(i)sami!

Gniew nie jest grzechem; wręcz jest niezgorszym punktem wyjścia. Nikt tu nikogo kijem nie okłada. Alternatywą jest jakaś psychiczna autocenzura: o papieżu nie wolno dyskutować, o PiS-ie też nie wolno. To o czym wolno? Stalagmitowi o wykopaliskach i Coryllusowi o rynku książki? Nie przyszło Panu do głowy, że to może nie Śmieciu jest za młody, tylko Pan za stary? Też jestem widać za młody, bo sekta 'niemarnowania głosów' działa mi szczerze na nerwy (i jak na ironię, są to ludzie wierzący). Oni doskonale "rozumieją", dlaczego jest, jak jest, i czekają na cud młodego pokolenia i Boską intewencję. 

Ja nie flirtuję z Mniejszym Złem, bo, jak mawiają egzorcyści, z Rogatym nie wolno rozmawiać. I nie jestem politykiem - nikt w SN nie jest - zatem mam ten komfort, że mogę (starać się) być moralnym, a nie usprawiedliwiać swoją bierność sytuacją w powiecie i na świecie. 

Skończyłem, można strzelać.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Vester 4 kwietnia 2019 12:52
4 kwietnia 2019 13:26

No to Pan sie myli, porownywanie Coryllusa do Śmiecia ,to jest gruba przesada. A roznica jest bardzo duza.. I ciezko jej nie zauwazyc. Dopatrywanie sie podobienstwa w jechaniu po politykach jest zwyczajnym ogolnym uproszczeniem i relatywizowaniem tego co robi Coryllus , a on nie tylko pisze .. 

Nikomu nie zakazuje wypowiadania się, odnosze sie jedynie do smieciowej mlodzienczej retoryki i strzelac nie mam zamiaru :)

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @Draniu 4 kwietnia 2019 13:26
4 kwietnia 2019 13:48

"[...] porownywanie Coryllusa do Śmiecia" - ja bym się nie odważył, no alem ja nie Draniu. :)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu
4 kwietnia 2019 14:06

Przez te wasze kłótnie to chyba postanowię zmarnować głos. 

Co mnie to wszystko obchodzi. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

rk3745 @smieciu
4 kwietnia 2019 14:50

Przekaz bardziej merytoryczny nie ma dużego potencjału. Główną siłą PO jest przywiązywanie ogromnej wagi do estetyki. A dla ludzi ma to duże znaczenie, szczególnie dla kobiet. PiS jest kontrastowany jako brzydki, obciachowy, nienowoczesny i nieświatowy.


PiS nie docenia tego aspektu. Tu chodzi tylko o formę. Ładne buzie, eleganckie ubrania, tło z pięknymi dziewczynami i zgrabne wypowiedzi wystarczą na dodatkowe 5 procent.

zaloguj się by móc komentować

klon @Maryla-Sztajer 4 kwietnia 2019 14:06
4 kwietnia 2019 14:52

Wczoraj mnie Pani natchneła dobrą myslą - 

Więcej Spokoju. Ja dodam. I ......dystansu ?

To dopiero przygrywka .... Na krótko przed terminem wyborów, to się dopiero zacznie dziać. :-))))))

A jasienią ????  

Piesek nie chce na słońcu pobiegać ?

zaloguj się by móc komentować


bendix @Draniu 4 kwietnia 2019 09:42
4 kwietnia 2019 15:20

Qwert, Zkr,Klasyk:

Że Wam się chce coś takiego komentować i wdawać się w dyskusje? A niech zostają w domu i się śmieją. Ciekawe po co ma ten TV w takim razie.

Chyba tylko żeby oglądać konkurencje jeżeli to TVP takie marne.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 4 kwietnia 2019 11:22
4 kwietnia 2019 15:55

ale w zasadzie dlaczego tego, co napisałeś, oczekujesz?

Skoro znaczącej większości wystarcza ten orzełek na koszulkach reprezentacji, poczucie ze "Ameryka " nas kocha i jakby co, to obroni, no iciepla woda i ochłapy.

Daleko nie wszyscy mają tak zawyżone aspiracje jak ty. 

I , rzecz jasna, nie jest to bynajmniej sytuacja wyjatkowa akurat  dla Polski.

zaloguj się by móc komentować


Draniu @rk3745 4 kwietnia 2019 14:50
4 kwietnia 2019 17:57

Tia.. Bo grzywka Trumpa miala wplyw na to kto jak bedzie glosował , zdecydowala o jego zwycięstwie.:) 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @szarakomorka 4 kwietnia 2019 17:35
4 kwietnia 2019 19:09

Ma ciekawy analityczny sposób widzenia wydarzeń. Od chyba 6 lat prowadzi bloga i dzięki temu wiem, że jego analizy okazywały się...hm....profetyczne dla dość sztampowo myślących ludzi na NB.

Mnie nie przeszkadza ta anarchizująca stylizacja. Całe życie pracowałam z młodzieżą i nie takie chwyty widziałam. Brakuje nam dobrych analityków. 

No ale ....

.

Smieciu MYŚLI.  A to nie jest uznawane za robienie czegoś. 

Co innego jak ktoś łopatą macha nad rowem...O...ten pracuje...:))

.

I proszę nie robić pospiesznych porównań z Gabrielem, bo akurat wiemy co robi. 

 

Ale...blog Smieciu jest do przejrzenia na NB. Widać dorobek ....

A pan/pani...? Gdzie możemy sprawdzić ewentualne zasługi czy choć aktywność? Jakiś blog, publikacje....?

Nie jest tak że z każdym kto mnie interesuje muszę się zgadzać. Ale ważne czy warto poznać.

Na pewno tekst pod którym komentujemy jest zapisem wrażeń, na gorąco.  Nijak się ma do dorobku blogera.  

.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Maryla-Sztajer 4 kwietnia 2019 19:09
4 kwietnia 2019 19:13

" Całe życie pracowałam z młodzieżą..."

Tak myślałem Pani Marylo. To są tzw. zawodowe "słabości" :-)

To wszystko wyjaśnia :-)))))))))

zaloguj się by móc komentować


bendix @Maryla-Sztajer 4 kwietnia 2019 19:20
4 kwietnia 2019 20:43

Sloganów można wymyśleć mnóstwo :-))))

np. Wzrastająca świadomość śmieciowej segregacji ;-)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Nieobyty 3 kwietnia 2019 23:39
4 kwietnia 2019 23:17

Mnie to już rybka, czy oni stracili twarz i czy dostają kopy w d.. Ale rezultaty tego poniesiemy my. Już ponosimy, a będzie jeszcze gorzej. 

zaloguj się by móc komentować

Vester @smieciu
5 kwietnia 2019 01:56

Ja trochę OT, a trochę o kinematografii polskiej, bo jestem na gorąco po filmie "Plac Zabaw" [r. 2016, logo Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na froncie]. Prawie zwymiotowałem. Film wieńczy 10-minutowa scena, jak dwaj 12-latkowie mordują 6-latka. Chyba na tym poprzestanę, bo co tu więcej pisać. Chyba tylko tyle, że ktoś, kto tworzy i finansuje takie patologie, nie powinien się narodzić. Film jeździł po festiwalach. Nagrody, nominacje...

 

zaloguj się by móc komentować


SalomonH @Draniu 4 kwietnia 2019 09:42
5 kwietnia 2019 07:25

Żadne personalne wycieczki, żadne obelgi nie zmienią faktu, że kogo by się w tym PiSie nie puknęło palcem w klatę, to jak kiedyś napisał bloger toyah, jest ryzyko, że palec wpadnie do środka i przez dziurę wyleci chmura owadów. Żaden burdel siedemdziesięcioletni nie usprawiedliwia używania glińskich i gowinów.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @Maryla-Sztajer 4 kwietnia 2019 19:09
5 kwietnia 2019 10:31

"Ma ciekawy analityczny sposób widzenia wydarzeń."?

Chyba dziecinny i "płaski" ?

Rad bym się dowiedzieć jak mają się "moje zasługi czy choć aktywność" do tego co prezentuje "śmieciu" na swoim blogu? - Czy nie widzi Pani w takim stwierdzeniu śmieszkności?

Owoce pracy z i nad młodzieżą widzimy na każdym kroku.

Największą "zaletą" większości młodego pokolenia  jest brak umiejetności wyciągania logicznych wniosków i zdawania sobie sprawy jak działają mechanizmy współczesnego państwa.

Właśnie tą wątpliwą "zaletę" widać jak na dłoni w produkcjach blogowych "śmieciu" i jemu podobnych. 

 

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @szarakomorka 5 kwietnia 2019 10:31
5 kwietnia 2019 11:33

I to jest ostateczne postawienie kropki nad "i"

Bardzo dziękuję.

zaloguj się by móc komentować


smieciu @szarakomorka 5 kwietnia 2019 10:31
5 kwietnia 2019 11:57

Fajnie byłoby mieć jeszcze jakieś argumenty, wykazać się tą logiką ale to ponad siły typowego pisowca... peowca itp. Ot wystarczy posłużyć się metodami codziennie przyswajanej propagandy. Ci są brzydcy, tamci to agenci, reszta jest dziecinna. No i te zasługi! Poszedłem na wybory, wrzuciłem kartkę, niech mi teraz nie podskakują tu jacyś kanapowi buntownicy od siedmiu boleści...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @szarakomorka 5 kwietnia 2019 10:31
5 kwietnia 2019 12:07

Widocznie łatwiej kogoś tępić niż wykazać się samemu  :))

.

Mam za duże doświadczenie w pracy z młodymi żeby mi takie mówienie o niczym coś zmieniało w postrzeganiu..

.

Idę z PSEM. 

:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @smieciu
5 kwietnia 2019 12:52

Czy ja kogoś tępię?  Przecież do "śmieciu" nie odezwałem się jednym słowem.

Nie mam do niego pretensji , że pisze. Ot, pisze.

Uważam jedynie, że głaskanie każdego za to, że "dał głos" za "grubą, grubą" przesadę.

Na temat pracy z młodymi mam o ile nie większe rozeznanie to przynajmniej porównywalne. Chociaż nie byłem belfrem, całe życie i to nie krótkie (80 na karku) spędziłem w ich towarzystwie. Znam układy pracy z młodzieżą jak własną kieszeń.

Jeże ktoś nie produkuje się na blogu to jest automatycznie pozbawiony oceny innych? Powiem  dosadnie: "co ma piernik do wiatraka".

Coś jest dobre albo złe i nie jest to zależne od wylanych hektolitrów atramentu, zaklęć i modłów.

Młodzież, a w konsekwencji my wszyscy zbieramy owoce bezkrytycznej metody chwalenia za byle co i za byle jaką działalność, w sztuce, polityce  ... na każdym polu.  

zaloguj się by móc komentować


bendix @Maryla-Sztajer 5 kwietnia 2019 12:07
5 kwietnia 2019 13:35

Tak?

"Przez te wasze kłótnie to chyba postanowię zmarnować głos. Co mnie to wszystko obchodzi."

zaloguj się by móc komentować

bendix @szarakomorka 5 kwietnia 2019 12:52
5 kwietnia 2019 13:38

Szacunek. Chylę czoła.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @bendix 5 kwietnia 2019 13:38
5 kwietnia 2019 13:55

Jestem chodząca tolerancją ;-)), ale nie wszystkiego ;-)).

zaloguj się by móc komentować

klon @SalomonH 5 kwietnia 2019 07:25
5 kwietnia 2019 14:46

 >>>Żaden burdel siedemdziesięcioletni nie usprawiedliwia używania glińskich i gowinów.<<<

Jest powód "używania glińskich & co". Ale nikt nie chce o tym pisać na SN. Ekonomia! np?  :-)))  Że nie ma przełożenia ?

A właśnie że jest!

ps. Czasu nie mam dziś.  Jak nikt nie rozwinie tematu, to krótki tekst wrzucę do niedzieli. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @bendix 5 kwietnia 2019 13:35
5 kwietnia 2019 14:46

Najwyraźniej jestem młodsza od Pana. Od kilku dni była dyskusja u Przemsy, gdzie pisałam szerzej czemu chodzę na wybory i czemu pójdę. 

Nie będę tu przepisywać. 

.

Rozumiem że przy tak długim stażu nauczycielskim wiele osób cierpi na syndrom wypalenia zawodowego i nie ma już cierpliwości. I też doskonale rozumiem że w pewnym wieku chce się mieć święty spokój nawet tłumiąc głos młodszego pokolenia. 

Może po części dlatego wyjeżdżają? 

.

Pisałam wyżej że znam dorobek naszego tu gospodarza od kilku lat. Jego analizy sytuacji po prostu sprawdzały się w krótkim czasie co forumowicze na Naszych Blogach że zdumieniem konstatowali. To wszytko jest tam cały czas jeszcze dostępne.

Napisałam też wyżej że nie muszę się zgadzać z rozmówca żeby docenić jego zalety. 

Możemy się rozstać z ,,protokołem rozbieżności,, by tak rzec.

.

I też pod pierwszą tutejszą notką Smieciu jest mój komentarz, że skoro Gabriel tutaj zaprasza blogera czy wyraża zgodę.....? .....To zna ten dorobek.     

Wie kto to i co pisze. 

I napisałam tam jeszcze że Smieciu musi się liczyć też z tym że Gospodarz zmieni zdanie

.

Ta notka co też wyżej napisałam nie jest reprezentatywna bo wyraźnie jest to odreagowanie tv. Nie mam tv od 22 lat...więc też się czegoś dowiedziałam. 

I tyle. 

.

Proszę sobie już rozmawiać dalej bez mojego udziału

:)

.

 

   

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @bendix 5 kwietnia 2019 13:35
5 kwietnia 2019 15:09

WSZYSTKIE wybory są fałszowane, a wcześniej manipulowane, żeby wyborcy zaakceptowali z góry zaplanowany wynik. Jeśli manipulacja się nie powiedzie, a wyborcy jednak zagłosują nie tak jak trzeba, fałszuje się na chama. Szkoda emocji na lichy teatr. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Rozalia 5 kwietnia 2019 15:09
5 kwietnia 2019 15:37

W to że są to nie wątpię. Cała to coś nazywane demokracją jest fałszerstwem logicznym.

I ta pseudodemokracja zawsze zmierza w lewą stronę. Tak już ma z definicji.

Ale w takim razie jeżeli wszystko to lichy teatr to po co marnować emocje na pisanie/czytanie czegokolwiek z naciskiem na SN.

Bo do tego się sprowadza Pani wypowiedź niestety :-(

Czy nie lepiej wziąć chrupki i usiąść sobie wygodnie?

Ktoś mi w poprzednim 8-letnim okresie wielkiej smuty raczył radzić żebym się udał na emigracje wewnętrzną jak mi się nie podoba. To jest bełkot. Nie można się udać na żadną emigracje bo rzeczywistość która jest wytwarzana ma niestety wpływ na życie i moja emigracja im wisi a ich kreacja mi NIE WISI bo np. muszę płacić większe podatki, zamyka mi się szkołę, kasuje komisariat MO i wiele wielw innych.

Rozumie Pani że się nie da od wszystkiego odciąć? Nawet w Bieszczadach na odludziu i w szałasie?

Ja jestem u siebie. To niech oni wypierdalają stąd - jak powiedział śp. mistrz Pawłowski szermierz.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @smieciu
5 kwietnia 2019 18:07

Nie zamierzam udawać  się na wewnętrzną emigrację. Dlatego że mi zależy, oszczędzam siły. Czas wielkich emocji i nadziei w wieczór wyborczy, mam za sobą. Wystarczą mi znaki. Na przykład o tym kto wygra wybory w Warszawie wiedziałam w lutym 2018 kiedy teoretycznie wydawało się,  że będzie odwrotnie.  'Namaszczony' http://rozalia.szkolanawigatorow.pl/ . Trzeba było zbierać siły i przygotować się na skutki dramatu. Szykować linię obrony i obmyśleć osobiste formy przetrwania.

Potrafię zrozumieć gniew za sianie defetyzmu, kiedyś też tak miałam, ale miałam też więcej wiary w ludzi. Są młodsi silniejsi chętni do walki, ja teraz mogę tylko wskazać gdzie jest zagrożenie. I tyle. 

Chrupki sobie daruję.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Rozalia 5 kwietnia 2019 18:07
5 kwietnia 2019 18:21

@bendix 15:37

Errara: Miał być obrazek,  jest obrazek. 20 lutego 2018 r.

Tak się robi demokrację.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Rozalia 5 kwietnia 2019 18:07
5 kwietnia 2019 18:25

Wybory w Warszaszawie wygrywają "człowieki" spoza tego umęczonego miasta.

Ja zauważyłem (czytam tutaj) że Pani leje miód na serce innej kobiety (kocham kobiety) która cały czas zionie jadem.

Tego nie będę akceptował.

Jeżeli Pani nie wie o kogo chodzi to to jest pewna Pani od "qrwidołka"

To Panią "unieważnia"

Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @bendix 5 kwietnia 2019 18:25
5 kwietnia 2019 18:56

Jestem umęczonym mieszkańcem umęczonej Warszawy i wiem kogo Pan ma na myśli. Różną ludzie mają ekspresję.

A jak Pan chce, niech Pan mnie unieważnia. Jakoś to przeżyję.

zaloguj się by móc komentować

bendix @Rozalia 5 kwietnia 2019 18:21
6 kwietnia 2019 03:58

Obrazek jest przesmutny :-(

Niestety...

zaloguj się by móc komentować

bendix @Rozalia 5 kwietnia 2019 18:56
6 kwietnia 2019 04:05

Ekspresja ekspresją, ale czemu inni to jeszcze podpierają - tego nie jestem w stanie pojąć.

Jakaś solidarność kobieca?

Proszę to przemyśleć.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować