-

smieciu

Czy Jezus Chrystus był głupi?

Jak wiecie piszę sobie te teksty o anarchistycznym i antypisowskim zabarwieniu i mam swoich krytyków. Ja mam wrażenie że to co piszę jest najnaturalniejsze na świecie. A moi krytycy ... no mają swój pogląd na ten temat. No i przyszło mi do głowy wziąć ich krytykę na serio i zastosować wobec metod użytych przez Jezusa Chrystusa. Wygląda na to że był głupi i można na ten temat napisać cały elaborat ale ja może skupię się tylko na paru kwestiach.

 

Pierwsza głupota Chrystusa

Czyli dlaczego nie zwrócił się On do jakiejś instytucji rządowej ze swoim programem? Przecież był Sanherdyn no i Piłat. Cóż to było dla niego przedstawić im swój program i przekonać do nowej religii? Miałby odrazu organizację na start. Więcej! Poparcie państwa. Urzędów. Instytucji. Nie potrzebne byłyby ofiary. Męczennicy. Można było wszystko zrobić zasadniczo legalnie. Zgodnie z Systemem. Cóż to byłoby dla Niego wejść w jakąś istniejącą sektę żydowską, rozkręcić jej działanie? Można też było zademonstrować parę cudów przed Piłatem i bach! Kto by się nie przekonał? Uczynić chrześcijaństwo rzymską religią państwową! Gdyby dzisiaj przyszedł Jezus Chrystus jaką by usłyszał propozycję? Słuchaj, jest Kościół Katolicki i PiS. Dobre chłopaki. Jedyne co trzeba zrobić to parę sztuczek by pchnąć zorganizowane już struktury do przodu. Powiedzieć ludziom co mają robić. Rozstawić na pozycjach, rozdać wytyczne i ruszamy do boju z Układem! No bo chyba panie Jezu nie myślisz o tak absurdalnej rzeczy jak...

Druga głupota Chrystusa

Zwróceniu się ze swoją nauką do ludu? Człowieku! Sorki, Boże! Kto tam zrozumie Twoją myśl! Po co się w ogóle wysilać! Nie po to powstał Kościół, Rządy by zawracać sobie głowę dyskusjami z tłumem. Nie to że to jest nawet głupie technicznie ale przede wszystkim logiczne. Ludzie są zbyt głupi. Nie mają o niczym pojęcia! Im jest potrzebny ktoś kto powie jak ma być. Co jest Dobre! Charyzma, przed, którą klękną nie brnąc w głupie kwestie. Elita, która Ciebie zrozumie i lepiej rozeznaje się wśród tych prostaczków. Często zboczonych, złodziejskich i zachłannych. Z morderczymi instynktami! Potrzebny jest Król. Partia! Która przekaże twoją wolę dalej. To jest rozwiązanie. Zamiast się z tym pieprzyć osobiście po prostu zapisz się partii! Znasz się na rzeczy, powiesz jak ma być i partia to wprowadzi. Rozwiązanie proste, słuszne i z dawien dawna przetestowane. Ludzie tam wiedzą jak zarządzać masami, są zawodowcami. Wystarczy pokierować urzędnikami, zapanować nad sędziami. No bo chyba nie myślisz by

Trzecia głupota Chrystusa

Rany! Chyba nie myślisz o tym by ktoś tam komu się wydaje że Ciebie rozumie, w Ciebie wierzy sam zaczął organizować to w swojej okolicy? Jakiś kolo z ulicy, który nie zna 24898 paragrafów Kodeksu Karnego na pamięć? Był po prostu jakimś wędkarzem albo o zgrozo urzędnikiem skarbowym. No chociaż ten urzędnik to może ok. Kasa jest ważna albo nawet bardzo ważna! Tu akurat się zgadzamy. Bez kasy się nie da ruszyć do przodu. Urzędnicy Skarbowi mogą być ale nie jacyś niedorobieni w życiu wędkarze! Opierać się na nich to przecież przepis na porażkę! Mamy nadzieję że nie zwariowałeś... Ci ludzie nic nie mogą i nie będą móc. Taka jest prawda. Jedyne co można tą drogą osiągnąc to chaos i katastrofę!

Rozumiesz?

Zrobimy więc tak. Założymy partię. 5% próg? Nie pękaj. Pokażesz się mediach. Mówisz że nie dadzą ci czasu antenowego i gówno będzie? Dobra to inaczej. Po co się rypać z zakładaniem partii skoro już jest. Dobrzy ludzie. Wystąpisz w TV i ... Jak to nie wystąpisz? Aaa boisz się że Ciebie sprzątną gdy się o Tobie dowiedzą. No tak, już raz to zrobili. No dobra to inaczej. Będziemy ściemniać! Nikt nie będzie wiedzieć że jesteś z nami ale będziesz kierować. Co? Kapną się bo będziemy robić dobrze? Nie... nie jesteśmy głupi! Będziemy robić źle! Wszystko to co oni będą chcieć i tak się rozwiniemy! Mówisz że wtedy nie zdobędziemy poparcia? Co za bzdura! Nie ma nic łatwiejszego niż nakazać ludowi by robił co ma robić. Można np. wsadzać ich do pierdla. ???! Spokojnie my tego nie będziemy robić. Ludzi przecież można też łatwo kupić damy im po (tajna kwota zaczynająca się liczbą 5) i już ich będziemy mieć! Czy to wystarczy? Oczywiście że nie! To dłuższy proces, niestety trzeba będzie kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać. Dla ich dobra. Oczywiście. To będzie nasza metoda na wykiwanie Układu. Zrobimy wszystko to czego chcą, nie kapną się te ciućwoki. Hehe. Widziałeś tą żałosną opozycję? To wszystko na co ich stać. Idziemy jak burza! Robimy to co nam każą? To tylko chwilowe, zrobimy wszystko co nam każą, to jest właśnie rzecz, której się nie spodziewają i nasza tajna broń. Do końca nie będą wiedzieć że jesteś z nami. Nikt nie będzie wiedzieć! Podczas gdy im będzie się wydawało że wydają rozkazy my będziemy robić swoje! Zobaczysz. Tym razem się uda.

 

 

Zanim zaczniecie pisać że oklepane, zmanipulowane, głupie czy co tam wam przyjdzie do głowy. Albo że jest obraźliwe czy coś równie bezsnesownego to przyjmijcie że służy to tylko przedstawieniu pewnego punktu widzenia. Może jest głupi ale jest i tyle. Jak ktoś tak uważa to proszę. Można komentować nawet bez podawania argumentów. Nic nie rozumiesz, bełkoczesz może być (tyle razy to usłyszałem że ok, trudno). Na takie nie będę odpowiadać ale też proszę by się ograniczyć do jednej tego typu wypowiedzi.tagi:

smieciu
14 stycznia 2020 01:39
144     3423    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
smieciu @smieciu
14 stycznia 2020 01:40

Późno jest też więc też narazie znikam.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu
14 stycznia 2020 05:59

1. Nie mógł uczynić żadnego cudu u swoich...bo tam był synem cieśli i tej Maryśki ...co to wiecie...

....tak go widział sanhedryn.

 

Itd....

.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @smieciu
14 stycznia 2020 06:21

Napisałeś właśnie socjalistyczną agitkę. Zakładam, że wiesz o tym. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @smieciu
14 stycznia 2020 07:45

Powiedziec ze pan bladzi to za malo.

Pan chyba po prostu za duzo wypil dzisiaj.

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu
14 stycznia 2020 07:49

Nie powinienes nic pisac i publikowac po 22.00. Nie wiem czy wiesz, ale w nocy sie spi.

zaloguj się by móc komentować

SilentiumUniversi @smieciu 14 stycznia 2020 01:40
14 stycznia 2020 07:59

Organizację założył (chwilami rządową). Przez dwa tysięce lat próbuje się z nią walczyć z mniejszym lub większym powodzeniem i bez skutku. Do wyboru członków użył dziwnych kryteriów. Najmądrzejsi profesorowie do dzisiaj nie potrafią zakumać o co chodzi a jej zasady potrafią przyjąć debile.

Muszę się jeszcze trochę zastanowić, ale ta Twoja prowokacja warta jest chyba plusa. Na Twoją niekorzyść działa niestety na szczęście nieudana próba realizacji idei anarchistycznej w Hiszpanii w latach trzydziestych dwudziestego wieku.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @SilentiumUniversi 14 stycznia 2020 07:59
14 stycznia 2020 08:04

Szaweł ----///-----Paweł

.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @smieciu
14 stycznia 2020 08:07

Zmysł ironii to wielki dar od Boga, można sie tego nauczyć, ale trwa ten wysiłek wiele lat i trzeba zawsze uważać na każde słowo i akcent. Długa droga przed tobą jeszcze

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @smieciu
14 stycznia 2020 08:35

Ja tam bliskim, którzy używają, mówię, że to prezentacja słabości.

zaloguj się by móc komentować

atelin @smieciu
14 stycznia 2020 09:14

Aaaa tam, zrobiłem sobie przerwę w harówie i zajrzałem tutaj i takie mam przeczucia, że jak ktoś robi błędy ortograficzne http://smieciu.szkolanawigatorow.pl/solejmani-czyli-nie-jest-dobrze-kiedy-lud-ma-sie-dobrze to może też robić błędy myślowe.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @smieciu
14 stycznia 2020 09:25

Zamien Jezusa na machometa i podeslij to na jakies forum muzlimow.... odwazniaku.

Zawsze sie dziwuje ze ten Jezus taki zawsze .... a nikt z tych odwazniakow, przedstawicieli punktu widzenia nie wezma sobie na tapete mahomea lub innego np. zydowskiego swietego.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @smieciu
14 stycznia 2020 09:46

Polecałbym zważać na to, by nie wymieniać imienia Pańskiego nadaremno.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
14 stycznia 2020 10:00

1/ napisales scenariusz Netfixowi-chron prawa autorskie...

2/ pod celą nie ma ludzi, jest pan i niewolnik,

 Tam w jego kajecie, jest sama prawda – ciągnął dalej Wierchowieński – Tam jest szpiegostwo. U niego każdy członek społeczeństwa pilnuje drugiego i ma obowiązek denuncjować go. Każdy należy do wszystkich, wszyscy do każdego. Wszyscy są niewolnikami, równymi w niewolnictwie. W wyjątkowych wypadkach – oszczerstwo i zabójstwo. Lecz zawsze równość. Zaczyna się od zniżenia poziomu wykształcenia, wiedzy, talentów. Wysoki poziom wiedzy i talentu dobry jest tylko dla uzdolnionych. Nie trzeba ludzi uzdolnionych! Bardziej uzdolnieni zawsze zdobywali wiedzę i byli tyranami. Nie mogli być tyranami. Więcej deprawować, niż przynosić korzyści. Tam, w dziele Szygalewa, wypędza się ich i skazuje na śmierć. Cyceronowi obcina się język. Kopernikowi wykłuwa się oczy. Szekspira się kamienuje! Oto jest szygalewszczyzna! Niewolnicy muszą być równi! Nie było nigdy wolności, ani równości bez despotyzmu, lecz w stadzie musi być równość. I to jest szygalewszczyzna! (…)
– Niech pan posłucha, Stawrogin! Góry zrównać – to piękna myśl, wcale nie śmieszna. Jestem za Szygalewem! Nie trzeba wykształcenia, dość już wiedzy! Bez nauki wystarczy materiału na tysiące lat, trzeba jednak, aby utrwaliło się posłuszeństwo. Żądza wiedzy jest żądzą arystokratyczną. Byle rodzina, byle miłość – a już rodzi się pragnienie własności. Zabijemy to pragnienie. Puścimy w ruch pijaństwo, oszczerstwo, denuncjację! Rozplenimy niesłychaną rozpustę! Każdego geniusza zgasimy w kolebie. Wszystko pod jeden strychulec! Równość całkowita! Niedawno robotnicy angielscy powiedzieli: „Mamy rzemiosło, jesteśmy uczciwymi ludźmi nic nam więcej nie potrzeba!” od dziś hasłem kuli ziemskiej będzie: potrzebne jest tylko to, co niezbędne. Potrzebne są jednak i dreszcze, a o tym pomyślimy, my, władcy! Niewolnicy muszą mieć panów! Całkowite posłuszeństwo, całkowite zabicie jednostki, lecz raz na trzydzieści lat Szygalew puszcza dreszcze, a wtedy jedni zaczynają pożerać drugich, tylko do pewnych granic, byle się tłum nie nudził; nuda jest uczuciem arystokratycznym. W szygalewszczyźnie nie będzie pragnień. Pragnienia i cierpienia dla nas; dla niewolników – szygalewszczyzna.

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @ikony58 14 stycznia 2020 10:09
14 stycznia 2020 10:24

Można komentować nawet bez podawania argumentów. 

 

 2016-11-03 (Czwartek) @ 14:06:26

Długa jest lista firm, organizacji pozarządowych, spółek medialnych, które otrzymywały wielkie sumy publicznych pieniędzy, którymi dysponowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wczoraj podaliśmy, że warszawski ratusz finansuje fundację kierowaną przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Jerzego Stępnia. Ale to nie wszystko. Jeden z użytkowników Twittera ujawnił, że dotacje trafiały do m.in. Agory S.A, AMS SA – agencji reklamowej należącej do Agory, fundacji gdzie jako wiceprezes zarządu widnieje Zofia Komorowska, fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, czy spółki będącej właścicielem portalu Tomasza Lisa.

Internauta zamieścił serię screenów dokumentów, potwierdzających dokonanie przez warszawski ratusz przelewów na konto Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, prezesem której jest sędzia TK w stanie spoczynku, były prezes tej instytucji, Jerzy Stępień. Pisaliśmy o tym wczoraj.

Dodatkowo może okazać się, że pieniędzmi w ratuszu rozporządzał zięć Andrzeja Rzeplińskiego.

Czy dobrze rozumiem-zięć prezesa Rzeplińskiego z upoważnienia HGW kierował pieniądze miejskie do fundacji kierowanej przez s.Stępnia? Bajka.
— Kamil Zaradkiewicz (@zaradkiewicz) 23 października 2016

Jedna wielka rodzina. Albo raczej pajęczyna. pic.twitter.com/y7iBczHQmP
— Michał Górnicki (@michalgornicki) 23 października 2016

Użytkownik „antyleft_” ujawnił sporo szczegółów wydatkowania publicznych pieniędzy. Do kogo były kierowane i za co?

AGORA S.A.
Według przedstawionych dokumentów HGW zapłaciła Agorze za patronat (31 980 zł, 35 178 zł), za współpracę redakcyjną związaną z organizowaniem spaceru po Warszawie – 49 000 zł. Agora zapewniając artystów podczas pikniku „Zrób to w Warszawie” zainkasowała 225 213 zł. Za pomoc w wydawaniu kalendarza warszawskiego jako dodatku do „Gazety Wyborczej” miasto zapłaciło 45 510 zł. I perełka – 20 000 zł za redagowanie tekstu związanego z budżetem partycypacyjnym.

Opórcz fundacji Hania zadbała również o Agorę </div>

	
<a class=zaloguj się by móc komentowaćDraniu @smieciu
14 stycznia 2020 10:28

Przestań pisać o anarchii, przynajmniej na jakiś czas.. Albo w  ogole.. Czy Twój zasób tematów jest , aż tak ograniczony ?  

Zacznij postrzegać swiat takim jakim jest i wyciągaj wnioski ..Inaczej skończy się to w Twoim wypadku chorobą psychiczną.. 

Brniesz w ślepą uliczkę.. Błagam , opamietaj się ,bo masz talent do pisania, wykorzystaj go odpowiednio.. Nie każdy ma taki dar np ja go nie mam...

Twoja nawigacja to mielizna, urojenia.. Prawie kazdy zwraca Ci uwage, probuje doradzić.. A tu jak grochem o ścianę..

Przyjmij do wiadomosci ze czlowiek popelnia błędy i wpada w pułapki , czasem  jest tak ,ze trzeba o 180 stopni zmieniać swoje myślenie.. My tu wszyscy uczymy się, przynajmniej ja, a Ty non stop udowadniasz ,ze masz mózg z betonu.. Umysł zeby dobrze funkcjonował powinien być otwarty, a Ty tkwisz w jakies totalnej głupocie i ją non stop powielasz.. 

Zmień temat i proszę nie pisz już o anarchii.. To tylko moja próśba..

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
14 stycznia 2020 10:36

mozna kom....cos' 

2016-11-03 (Czwartek) @ 14:06:26

Długa jest lista firm, organizacji pozarządowych, spółek medialnych, które otrzymywały wielkie sumy publicznych pieniędzy, którymi dysponowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wczoraj podaliśmy, że warszawski ratusz finansuje fundację kierowaną przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Jerzego Stępnia. Ale to nie wszystko. Jeden z użytkowników Twittera ujawnił, że dotacje trafiały do m.in. Agory S.A, AMS SA – agencji reklamowej należącej do Agory, fundacji gdzie jako wiceprezes zarządu widnieje Zofia Komorowska, fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, czy spółki będącej właścicielem portalu Tomasza Lisa.

Internauta zamieścił serię screenów dokumentów, potwierdzających dokonanie przez warszawski ratusz przelewów na konto Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, prezesem której jest sędzia TK w stanie spoczynku, były prezes tej instytucji, Jerzy Stępień. Pisaliśmy o tym wczoraj.

Dodatkowo może okazać się, że pieniędzmi w ratuszu rozporządzał zięć Andrzeja Rzeplińskiego.

Czy dobrze rozumiem-zięć prezesa Rzeplińskiego z upoważnienia HGW kierował pieniądze miejskie do fundacji kierowanej przez s.Stępnia? Bajka.
— Kamil Zaradkiewicz (@zaradkiewicz) 23 października 2016

Jedna wielka rodzina. Albo raczej pajęczyna. pic.twitter.com/y7iBczHQmP
— Michał Górnicki (@michalgornicki) 23 października 2016

Użytkownik „antyleft_” ujawnił sporo szczegółów wydatkowania publicznych pieniędzy. Do kogo były kierowane i za co?

AGORA S.A.
Według przedstawionych dokumentów HGW zapłaciła Agorze za patronat (31 980 zł, 35 178 zł), za współpracę redakcyjną związaną z organizowaniem spaceru po Warszawie – 49 000 zł. Agora zapewniając artystów podczas pikniku „Zrób to w Warszawie” zainkasowała 225 213 zł. Za pomoc w wydawaniu kalendarza warszawskiego jako dodatku do „Gazety Wyborczej” miasto zapłaciło 45 510 zł. I perełka – 20 000 zł za redagowanie tekstu związanego z budżetem partycypacyjnym.

Opórcz fundacji Hania zadbała również o Agorę   20 tysi za usługę, która przerosłaby urzędników:) pic.twitter.com/BQxPuNTfLG
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Wspołpraca redakcyjna z Agorą. Część 2  Mogliby chociaż poważniejszą nazwę przedmiotu zamówienia umieszczać:) pic.twitter.com/LKahTvPaBk
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016 

Agora po raz trzeci. „zapewnienie artystów” za 225 tysi   pic.twitter.com/laW1YTUxyB
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Agora po raz pierdylionowy. Patronat medialny ofkoz:) pic.twitter.com/yZoV7Lb1cA
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Kalendarz Warszawski z Agorą   pic.twitter.com/M79N2Mz30J
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

AMS S.A.
AMS SA to agencja reklamy zewnętrznej, powstała w 1990 roku. Spółka należy do grupy medialnej Agora od 2002 roku.

Kwoty jakie znajdują się na skanach udostępnionych w internecie za emisję spotów w warszawskim metrze, naklejki na szybach metra, czy umieszczanie materiałów na wiatach autobusowych: 46 759 zł, 53 227 zł, 69 433 zł, 51 967 zł, 62 699 zł, 500 000 zł, 150 000 zł, 400 000 zł, 150 000 zł.

Zaraz wyjdzie, że gdyby na promocję budżetu obywatelskiego Hanka wydała więcej niż na sam budżet:) pic.twitter.com/dazRSOq7Ua
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Agencja Reklamowa Agory na tym budżecie obywatelskim rozbiła bank:) pic.twitter.com/dUGScFqhAV
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Budżet partycypacyjny i Agora. Odsłona 15483 pic.twitter.com/gv5qMV0Gw1
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

A jeśli Agory za dużo to można dać kasę Agencji Reklamowej Agory pod nazwą AMS. Proste. Hania potrafi! pic.twitter.com/jeOOlm6KKW
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Nie potrafię doliczyć się zer. HGW i wiaty przystankowe Agory   pic.twitter.com/5MluOovYul
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

WOW! Te wiaty i naklejki Agory to nie był jednorazowy przelew:) pic.twitter.com/N1MRxxDpk2
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

I pewna refleksja autora tweetów:

„Teraz się zastanawiam na spokojnie i nie mogę tego ogarnąć. Dlaczego za umieszczanie materiałów na wiatach autobusowych to HGW płaci agorze?”
„Serio? Agora ma przystanki autobusowe? Jaja sobie robicie? :)”
„Nie lepiej byłoby miastu wykupić te gabloty na wiatach autobusowych niż płacić co roku blisko 10mln złotych Agorze za wynajem?”

Autor podkreśla, że screeny, które umieścił w sieci dotyczą okresu 2014-2016 oraz że jest to „zaledwie jeden wydział w magistracie. JEDEN”.

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
W zarządzie ww fundacji wiceprezesem jest Zofia Aleksandra Komorowska – córka polityka związanego z Platformą Obywatelską, byłego prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego.

Fundacja otrzymywała wpłaty w wysokościach: 2160 zł, 61 725 zł, 5777 zł, 22 000 zł, 26 691 zł, oraz 6150 zł za przygotowanie lunchu dla 55 osób. W tym ostatnim wypadku dopisano:

„Na jakiej podst. Fundacja Komorowskiej może przygotowywać posiłki? Czy ma takie zadania wpisane w KRS? Przecież to nielegalne”
I dalej ten sam wątek:

„Jeśli HGW zleca fundacji Komorowskiej organizację cateringu a potem ta fundacja wynajmuje podwykonawcę to są jaja”

„Jak również nikt nie może zabronić HGW by przekazała 3 tysie córce Komorowskiego na organizację cateringu, który robi de facto podwykonawca”.

FISE (Wujec), Kataryna (FRSO) Stocznia (Komorowska) czyli jak Hanka z Wawy upasła swoje maskotki (2015-2016) PART2 pic.twitter.com/gJKIMSFuGN
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

FISE (Wujec), Kataryna (FRSO) Stocznia (Komorowska) czyli jak Hanka z Wawy upasła swoje maskotki (2015-2016) PART6 pic.twitter.com/0KUubtxofS
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Zosia Komorowska i jej fundacja za badanie na temat Centrum Paca 20 tysi. Pewnie urzędnicy by nie podołali:) pic.twitter.com/Eam9XexVYa
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Podsumowanie 3 lat fundacji gdzie zasiada Komorowska:

Dopytujecie mnie, ile z Ratusza zgarnęła młoda Komorowska poprzez drenaż kasy na Stocznię. Mogę wam podać dane za 3 lata z jednego wydziału. pic.twitter.com/LpBELYm7nB
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE)
W Fundacji inicjatyw społeczno-ekonomicznych członkiem rady nadzorczej jest Henryk Wujec. Wujec przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi w 2010 roku został członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. 12 października 2010 roku objął funkcję doradcy prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ds. społecznych, którą pełnił do 5 sierpnia 2015 roku.

Ooo fundacja Wujca rozbiła bank!!!   PART7 pic.twitter.com/OVMDXyRBUH
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Wpłaty na rzecz ww. fundacji z warszawskiego ratusza: 37 361 zł, 12 300 zł, 2 273 368 zł.

Syn Henryka Wujca – Paweł Wujec pracował jako dziennikarz w „Gazecie Wyborczej”, później przeszedł do pracy w Agorze. Jak czytamy na stronie Agory Paweł Wujec od 2012 roku jest „dyrektorem segmentu Internet Agory – odpowiada za biznesy internetowe Spółki”.

Glob360 Sp. z o.o.
Glob360, czyli spółka wydająca portal naTemat.pl dostała 45 000 zł. Prezesem zarządu jest Tomasz Machała, jednym ze wspólników Tomasz Lis.

Ooo Hania nie zapomniałą również o właścicielach na temat – Tomku Machale i Tomku Lisie! Brawo ona! pic.twitter.com/5HWBlDBCqN
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej – żony byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego otrzymała 5 000 zł.

Nawet Fundacja Jolki Kwaśniewskiej się znalazła   HGW daje wszystkim po równo:) pic.twitter.com/ttfxcVyPij
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum
„120 tys. dla fundacji Pani B. Machul-Telus na szkolenia antydyskryminacyjne:) Urzędniczki w Kancelarii Sejmu za panowania PO-PSL” – czytamy w opisie skanu dokumentów.

120 tys. dla fundacji Pani B. Machul-Telus na szkolenia antydyskryminacyjne:)
Urzędniczki w Kancelarii Sejmu za panowania PO-PSL. pic.twitter.com/EQzU5qvm6f
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Fundacja otrzymała od ratusza: 43 740 zł, 8 900 zł, 59 852 zł.

Ludzie Sorosa
Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS

„A gdybym wam jeszcze wrzucił ile dostaje od HGW fundacja, w której zasiadają ludzie Sorosa to byłoby pewnie już za wiele jak na dzisiaj???” – czytamy na Twitterze.

No to macie moi mili na dobitkę. HGW jak rzuca ludziom Sorosa to robi to z rozmachem!   pic.twitter.com/taEDK8dzxo
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Stowarzyszenie otrzymało 7 077 240 zł.

Info o tym, że Gedeon Werner to człowiek Sorosa ma potwierdzenie w tym linku na str. 30(czł. Rady Nadzorczej PAFPIO) https://t.co/1hjYArG9GD
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

A tutaj jeszcze potwierdzenie na temat Wernera, żeby nie było. żródło: https://t.co/pKTAmrFQ2x pic.twitter.com/uYC3YQzUmA
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

No to jedziemy dalej. Po lewej zarząd PAFPIO (look at Rada Nadzorcza). Po prawej bonusik od BK (look at number 9). Voila. pic.twitter.com/EgslB9EW1v
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

Autor wpisów zaznacza, że „wszystkie moje dzisiejsze tweety mają pokrycie w raportach, dokumentach i danych KRS oraz BIP UM Warszawa. Dziękuję. Pozdrawiam”.

Na koniec dnia apel. Wszystko to, co wrzuciłem dzisiaj dzieje się majestacie prawa. Jedyne co można zarzucić cwaniakom to niegospodarność.
— antyleft_ (@antyleft_) 23 października 2016

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ikony58 14 stycznia 2020 10:36
14 stycznia 2020 10:48

mozna kom..-koncze @smieciu, juz tu sie na SN nie pojawie, na koniec zajrzyj,jesli zechcesz, do @betacoola+...

https://twitter.com/witoldglowacki/status/870333830770688001

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @DWiant 14 stycznia 2020 10:25
14 stycznia 2020 11:57

Jezus Nazarejczyk złożył śluby nazireatu. Kto złożył takie śluby zobowiazywał sie dpo życiaw stanie bezżennym i w stanie czystosci cielesnej, nie przystrzygał włosów itp. . W tamtej epoce i w tamtej stronie świata serio traktowano własne ślubowania, zwłaszcza złożone  wobec Boga.

Kto nie wie co to jest nazireat moze sobie łatwo wyguglować. Francuscy prowokatorzy zafiksowani antychrzescijańsko, wiedzą, że francuskie lemingi  -  ofiary tamtejszego systemu edukacji (podobnie jak jego ofiary polskie)  -  nie mają o tym najmniejszego pojęcia.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @ikony58 14 stycznia 2020 10:00
14 stycznia 2020 12:03

Nie przesadzajmy, to jest opis budowy struktury w Tczewie przez Sławka Neumanna a nie powstawania religii. Sławomir co prawda cudów nie zrobił ale potrafi ogarniać sytuację i nawet jak coś powie nieładnego to nikt się nie gniewa bo wszyscy rozumieją sytuację. A co do Netflixa to właśnie wypuścili serial "Mesjasz", polecam.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Draniu 14 stycznia 2020 10:28
14 stycznia 2020 12:18

Może i ma talent do pisania, ale bez logiki. Z. Bauman go uczył, czy co? Skacze z miejsca na miejsce, jak nie przymierzając dzieci w piaskownicy, wybierając lepsze miejsca do budowy babek z piasku, nie wiedząc, że te dobre, to obsikane. Mąciwoda i tyle.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
14 stycznia 2020 12:33

Hah, potoczyło się z grubsza tak jak można było przewidywać. Może rzeczywiście słabo to uwypukliłem w tekście choć wydaje mi się że jednak dość wyraźnie. Ale napiszę otwartym tekstem:

Was, moich krytykantów (nie piszę o wszystkich mnie komentujacych oczywiście) nie interesuje przekaz wiedzy. A jedynie ekspozycja własnej wyższości. Was nie interesuje dotarcie do człowieka. Was interesuje poczucie należenia do elity, która ani nie ma potrzeby tłumaczenia czegokolwiek. Sorki ale jesteście jak ten Krakówek z jego Piwnicą pod Baranami czy jak tam to wygląda. Szczęśliwi poczuciem posiadania wiedzy tajemnej i wyższości nad niekumatym pospólstwem. Tylko ten może się dostać do tego Towarzystwa kto grzecznie będzie potakiwać i słuchać. Tylu z was tu jest wiedzących lepiej ale przecież nikt z moich krytykantów nie będzie sobie zawracać przekazaniem prawdy nierozumiejącemu. Czemu miałoby to niby służyć?

Myślałem że to dotrze, ten kontrast, jak ja go postrzegam, między metodą ewangeliczną a starożytno-kapłańsko-tajemną.

Jednak dobrze że napisałem ten tekst, to był jakiś taki nocny impuls. Nagle przyszło mi do głowy że można coś takiego napisać i musiałem to zrobić wtedy bo wiedziałem że następnego dnia już tego nie zrobię.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @olekfara 14 stycznia 2020 12:18
14 stycznia 2020 12:37

w zasadzie metoda na popularnosc sprawdzona. Gdyby napisał cos mądrego, z sensem, mało kto by to skomentował, no bo trzebaby merytoryucznie., a nie kązdy w danym teamacie miałby cos takiego do dodania,  A w przypadku tekstów smieciu , łatwo mozna  mu wytknąć płytkość, schematyzm, wtórnosc  i dyletantyzm w  jego prowokacjach, niech będzie, że intelektualnych.  Choć  ich  poziom akuratnie na onet. Ale wówczas wartko kręci się młynek z komentarzami.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
14 stycznia 2020 12:40

@ikony58

Tak, to jest właśnie najlepsze że ja jestem wrogiem, bo piszę o ideach, których System nawet nie śmie promować. Chciałbym np. by ludzie mieli wpływ swoje życie, decydowali o sprawach państwa a nawet mogli uczestniczyć w aparacie sądowym na takich samych dla każdego.

Co za absurd! Przecież każdy wie że tym wszystkim może zająć się tylko rząd i inni odpowiednio wyszkoleni ludzie. A problem leży tylko w tym by to byli ci dobrzy a nie ci źli.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 14 stycznia 2020 12:40
14 stycznia 2020 12:45

szanowny, dla wolnosci obywatelskiej  potrzebne są dwie zasadnicze sprawy:

prawo do posiadania broni i  niskie podatki (czyli ich łaczny wolumen nie przekracza progu 20-25 procent).

Regime, który nie spełnia wskazanych parametrów jest miejszą lub większą opresją, bez względu na to jak się będzie przedstawiał propagandowo.

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu 14 stycznia 2020 01:40
14 stycznia 2020 12:48

A ja sobie absolutnie wypraszam łączenie tego najwazniejszego dla mnie Imienia z tym przymiotnikiem.

To obraża moje uczucia religijne.

Juz dawno miałam ochotę napisac że "smieciu jest głupi" - ale jednak tego nie czynilam

ALe teraz tak -czynię to obecnie .

amen

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @smieciu
14 stycznia 2020 13:17

Patrząc na tytuł notki pomyślałem, to już na SN też.

Tekstu praktycznie nie czytałem, bo po co. Czy muszę czytać? No przecież, nie. Tak samo, jak nie muszę czytać, co pisze Terlikowski, czy gada Hołownia, czy pisze książki redaktor Paweł Lisicki - Czy Jezus jest Bogiem?

ja z nimi walczę i walczyć będę. Tak samo, jak np ze Świadkami Jehowy, którzy nawet tutaj zaczepiają mnie na ulicy i "gonię ich, jak psy". Gdy jestem w formie nie wytrzymują kilku minut rozmowy.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @smieciu
14 stycznia 2020 13:39

Przydałaby się papuga von Nogay'a.

On przynajmniej był von.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @smieciu
14 stycznia 2020 13:57

Jest taka życiowa złota reguła. Piłeś, nie pisz. 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @smieciu
14 stycznia 2020 14:11

Skandal!`Bluznierstwo`i`groza

zaloguj się by móc komentowaćsmieciu @Maryla-Sztajer 14 stycznia 2020 14:38
14 stycznia 2020 15:18

Problem leży w tym że patologia jest słaba. Homoseksualiści czy mordercy nie mają przecież ani autorytetu ani przyzwolenia w społeczeństwie. Jeśli jednak patologie zdobywają przewagę to dlatego (sporo tutaj przytoczył tak swoją drogą ikony58) że istnieje centralna siła, która to umożliwia i promuje. Cały obecny System polityczno-finansowo-społeczny. W ramach którego ludzie próbują dokonać zmian. Bojąc się działań radykalnych, tzw. chaosu, który byłby jedynie przywróceniem naturalnych wartości i autorytetów.

Skąd ktoś wie że nie na tym polega idea Boga? Pomijając jednak kwestie teologiczne, wynik byłby ten sam. Tu po prostu nie ma sprzeczności.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 14 stycznia 2020 15:18
14 stycznia 2020 15:34

No i zawsze warto się zastanowić czego oczekują chrześcijanie wspierając w istocie ten system patologii? Mówią że nie wspierają że to be. Ale potem, dobrowolnie całe swoje życie umieszczają w tym systemie. Choćby robiąc zakupy w Lidlu. Biorąc kredyt. Skądś przecież System musi mieć kasę na promocje patologii. Skąd jak nie z posiadania dochodowych przedsięwzięć?

Sorki ale to stało się zbyt wielkie zbyt wszechoplatające by dało się zgrabnie rozwikłać. Albo żyć obok tego.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ikony58 14 stycznia 2020 15:17
14 stycznia 2020 16:07

Tak, ciekawie mówi Kluska. I podaje jeden z przykładów czym REALNIE zajmuje się PiS. Tworzeniem tysięcy regulacji oraz totalną inwigilacją by państwo miało pod kontrolą wszystko. PRL było przy tym co się dzisiaj dzieje żałosną popierdółką. Ale no tak... przecież PiS prowadzi nas ku świetlanej przyszłości. No i... po co właściwie ciągle o tym pisać, to nie tu tkwi problem.

zaloguj się by móc komentować


Autobus117 @smieciu
14 stycznia 2020 16:54

Człowiek, który był Czwartkiem - czytał Pan?

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @krzysztof-laskowski 14 stycznia 2020 09:46
14 stycznia 2020 18:00

"Polecałbym zważać na to, by nie wymieniać imienia Pańskiego nadaremno."

Dziekuje panie Krzysztofie, ze pan to przypomnial.

Ominalem to w swoim komentarzu. To chyba jest rzecz najwazniejsza.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 14 stycznia 2020 10:28
14 stycznia 2020 18:02

"Zacznij postrzegać swiat takim jakim jest i wyciągaj wnioski ..Inaczej skończy się to w Twoim wypadku chorobą psychiczną.. "

Tez mam takie wrazenie.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu
14 stycznia 2020 18:20

Miałem przerwę we wchodzeniu na SN i teraz czytam to. Gdybym był tu nowy, pomyślałbym: o, ku.wa, dziękuję, wychodzę. 

zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu
14 stycznia 2020 19:16

cbrengland @smieciu 14 stycznia 2020 13:17 "Patrząc na tytuł notki pomyślałem, to już na SN też". ALe dlaczego mamy to znosic?? DLaczego jestesmy juz tak wytresowani ze mamy znosic obrazanie nas, wypisywanie glupot EEEEch co ja tu zreszta bede pisala to sa oczywiste oczywistosci! A tyle sie tu pisze o lemingozie
zaloguj się by móc komentować

syringa @smieciu
14 stycznia 2020 19:20

cbrengland @smieciu 14 stycznia 2020 13:17 "Patrząc na tytuł notki pomyślałem, to już na SN też". ALe dlaczego mamy to znosic?? DLaczego jestesmy juz tak wytresowani ze mamy znosic obrazanie nas, wypisywanie glupot EEEEch co ja tu zreszta bede pisala to sa oczywiste oczywistosci! A tyle sie tu pisze o lemingozie
zaloguj się by móc komentować


przemsa @krzysztof-laskowski 14 stycznia 2020 09:46
14 stycznia 2020 19:45

To znacznie więcej, niż tylko wymienianie Jego imienia na daremno. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @smieciu
14 stycznia 2020 19:46

Miałam nie komentować, ale niech tam...

Po pierwsze: "Królestwo moje nie jest z tego świata". Po drugie: "Czyńcie sobie ziemię poddaną", ale patrz p. 1.

Do tego Dekalog, ofiara Krzyża i Zmartwychwstanie. Bo to, że wiara/religia (chrześcijańska), nie jest polityką, to chyba oczywista oczywistość. No i ta nieszczęsna wolna wola, co pozwala upadać, źle wybierać, błądzić, ogólnie grzeszyć. Ale: "W domu Ojca jest mieszkań wiele", a ten cel raczej nie uświęca środków.

Chyba, że się mylę i wkrótce Pan Bóg powoła Smieciu na osobistego doradcę, aby po tysiącleciach wreszcie zapanował raj na ziemi.

Tfu, apage, satanas!

zaloguj się by móc komentować

MZ @DWiant 14 stycznia 2020 09:25
14 stycznia 2020 20:10

Coraz bardziej słaniam się,że to prowokator.

zaloguj się by móc komentować

klon @log 14 stycznia 2020 20:21
14 stycznia 2020 20:31

Gospodrzem? I robi co chce ? Jest u siebie, jak "przysłowiowa" żaba w satwie :-))))))

Ja i Ty mamy wybór: wejśc - nie wejś. Co nie ?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @jolanta-gancarz 14 stycznia 2020 19:46
14 stycznia 2020 20:47

Oczywiście poruszyła pani ważne kwestie o których warto byłoby pogadać jeśli nastąpi bardziej sprzyjający moment. Wydaje mi się że jednak warto zwrócić uwagę (a to jest motywem mojego tekstu)  że Chrystus swoją energię skierował do zwykłych ludków i na nich się oparł. Ktoś mógłby wyciagnąć wniosek że wszystkie rzeczy tak jak się potoczyły, czy taki był plan czy z innych powodów, najwyraźniej musiały mieć miejsce w takim środowisku. To nie zwykły lud wydał na niego wyrok ani go wykonał. Chrystus nie podjął żadnych prób dogadania się z tamtejszym układem. Przekonania! Czy to przypadek że Ukrzyżowanie odbyło się w takich a nie innych okolicznościach? Czy była możliwość by Chrystus przyszedł gdzieś ze swoją nauką i został zabity przez zwykłych ludzi a nie reprezentatów dobrze zorganizowanych struktur władzy?

Kolejną kwestią nad którą się warto zastanowić w tym kontekście jest rodzaj argumentacji jaka działa na masy a jaka działa na ludzi władzy. Konstantyn Wielki jest tu przecież też znakomicie symboliczny. Uczynił chrześcijaństwo religią panującą tworząc podstawy dzisiejszego Kościoła Katolickiegio ale sam chrześcijaninem nie został. Dlaczego? Czy była możliwość by reprezentant władzy usłyszawszy dokładnie te same teksty, którymi Chrystus raczył zwykłych ludzi, mógł przyjąć szczerze przesłanie?

Zaraz potem pojawia się naturalne pytanie. Na ile człowiek władzy jest w stanie być chrześcijaninem? Na ile jest w stanie potraktować serio całe przesłanie (jakie konsekwencje właściwie niesie działanie na serio?) zamiast ograniczać się jedynie do politycznie poprawnego formalizmu?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @log 14 stycznia 2020 20:21
14 stycznia 2020 20:48

Cóż ciebie tak obraziło?

I nie kłam.

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 14 stycznia 2020 12:33
14 stycznia 2020 20:51

"Was, moich krytykantów (nie piszę o wszystkich mnie komentujących oczywiście) nie interesuje przekaz wiedzy. A jedynie ekspozycja własnej wyższości. Was nie interesuje dotarcie do człowieka."

Taaak. Poniżej też fragment / linkowanej poniżej/ Pana notki. Dociera tu Pan do człowieka pisząc o innych ludziach. A wie Pan o nich wszystko chyba, bo tak lekko idzie wydawanie opinii.

[ http://smieciu.szkolanawigatorow.pl/czy-tylko-ja-widze-te-farse]

"(...) Niepojęte jest dla mnie jak ktokolwiek poważny może poważnie traktować tych błaznów? Czuć satysfakcję z pokonania idiotów, wyrażać zadowolenie że ich debilne występy doprowadziły porażki. Przecież to jest poziom podstawówki by wierzyć że Układ nie potrafi wykreować czegoś więcej niż debili.

No chyba że Układ nie musi. Bo z drugiej strony ma infantylną Szydło i resztę wiejskich, niedouczonych chłopków nad którymi pieczę musiał objąć z desantu biedny Morawiecki, który musi gadać za nich wszystkich gdyż reszta ani bee ani mee nie potrafi, wielkiego świata nie widziała ani nawet ręki Solorza do pocałowania nie dostała."

Takich tekstów na pewno nie będę w ogóle komentował.
[To zdanie jest do mnie - ode mnie.] :-))))))

Ma Pan potencjał, ale żeby tak to niweczyć ?
Poczekam na lepsze teksty.

 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Autobus117 14 stycznia 2020 16:54
14 stycznia 2020 20:51

Idzie ci o tego dymitarda Śmiecia? ;)

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon 14 stycznia 2020 20:51
14 stycznia 2020 20:59

"(...) Niepojęte jest dla mnie jak ktokolwiek poważny może poważnie traktować tych błaznów? Czuć satysfakcję z pokonania idiotów, wyrażać zadowolenie że ich debilne występy doprowadziły porażki. Przecież to jest poziom podstawówki by wierzyć że Układ nie potrafi wykreować czegoś więcej niż debili.

No chyba że Układ nie musi. Bo z drugiej strony ma infantylną Szydło i resztę wiejskich, niedouczonych chłopków nad którymi pieczę musiał objąć z desantu biedny Morawiecki, który musi gadać za nich wszystkich gdyż reszta ani bee ani mee nie potrafi, wielkiego świata nie widziała ani nawet ręki Solorza do pocałowania nie dostała."

Może trochę mocnych słów ale prawdziwych. Naprawdę klon przesadzasz. To trochę tak jak dzisiaj w szkole z dziećmi. Nie wolno dotknąć, powiedzieć ostrzejszych słów bo dziecko się popłacze a wychowanie jest bezstresowe, przyjdzie tatuś i powie co myśli o tej szkole...

Dobra. Niech będzie że troszkę prowokujące lub impulsywne ale nie odmówisz mi że ja to tak zostawiam i wychodzę mając radochę. Przeciwnie. Ja wracam i podaje kolejne przykłady, argumenty mimo że z tego tytułu oklasków nie zbieram. Ale jak już coś powiedziałem to pcham to do przodu. Traktując to poważnie.

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 14 stycznia 2020 20:59
14 stycznia 2020 21:15

Uważam, że nie przesadzam. Gdzieś garnica być musi, bo jeśli jej nie postawimy to dojdzie właśnie do tego, co w szkołach się zdarza/dzieje obecnie - kubeł na głowie kolegi, nauczyciela.

"Z kulturą na "ty" - Ty k.....! "    Impulsywnie, nie znaczy że można wszystko.  Ale to wiesz. 

Nie jest tak, że ja nie znam .....polszczyzny literackiej? :D. Staram się nie robic "bagna" w miejscach publicznych, lub dostępnych dla szerokiego grona, w zasadzie obcych mi ludzi. Zważywszy że czasem wracam. :-). 

 

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @smieciu
14 stycznia 2020 21:20

Jezus CLICKBAIT :)

 

zaloguj się by móc komentować

emi @smieciu
14 stycznia 2020 21:22

Nie dostaje Pan oczami i uszami do Ewangelii, może nawet nie czytał (tak porządnie, od dechy do dechy; w moim rankingu to najlepsza książka, od paru ładnych lat wygrywa każdego roku)

patrzyli oczami, a nie widzieli,
słuchali uszami, a nie rozumieli,
żeby się nie nawrócili i nie była im wydana
[tajemnica]».

 

Nie z takimi "mędrcami" miał Pan Jezus do czynienia za bycia w ciele i czasie.

Póki życia, póty nadziei, proszę się modlić o łaskę wiary.

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 14 stycznia 2020 12:33
14 stycznia 2020 21:28

Podoba mnie sie ten cytacik z ciebie - " Może rzeczywiście słabo to uwypukliłem".

Tu masz racje - rzeczywiscie slabo. Wydlubane kozy z nosa to nie jest zadna wiedza.

Najpierw potrenuj na brudno. Napisz na poczatek jedno proste zdanie orzekajace - takie, ktore bedzie mialo podmiot, orzeczenie i okreslenie i wysil sie troszku w kierunku, zeby to zdanie spelnialo kryteria pewnosci i powszechnosci. Wtedy sie otrzesz o wiedze.

Co to jest "pewnosc" i "powszechnosc" w odniesieniu do sądow - to juz musisz ogarnac sam. Zrob to za dnia. W nocy sie spi, a praca i nauka w warunkach zmeczenia jest nieefektywna.

zaloguj się by móc komentować


smieciu @valser 14 stycznia 2020 21:28
14 stycznia 2020 21:40

Nudzisz mnie valser.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @smieciu
14 stycznia 2020 21:42

Gdyby pan chciał rzeczywiście rozmawiać na ważkie tematy, nie umieściłby pan takiego tytułu notki, który obraża uczucia religijne tutejszych dyskutantów. To jest bardzo słaba prowokacja. Bardzo.

Mam wrażenie, ze zależy panu wyłącznie na wciągnięciu oburzonych do dyskusji, żeby wrzucali "nawrócenia" lub pana krytykę, po czym określi pan ich wszystkich jako ograniczone stado, rozgrzeje jeszcze bardziej emocje tylko po to by notka z takim tytułem zaliczyła jak najwięcej wejść i komentarzy.

To mój ostatni komentarz u pana i mam nadzieję innych osób również. 

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 14 stycznia 2020 21:40
14 stycznia 2020 21:46

czyli pompek tez nie robisz.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @smieciu
14 stycznia 2020 21:49

https://youtu.be/qNMzBnuBC6Y

Muszę podsumować po swojemu.

.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ainolatak 14 stycznia 2020 21:42
14 stycznia 2020 21:58

Proszę pani po pierwsze tytuł nikogo nie obraża. Nie róbmy z siebie jakiś panienek niewiniątek. Nie wiedzących co to jest pytanie retoryczne. Po drugie musiałem coś takiego napisać gdyż to co pani widzi pod moim tekstem trochę zaczęło mnie drażnić. Gdyby pani coś pisała i bez przerwy musiała się z tym użerać też pewnie by jakoś zareagowała. Niech pani sobie przejrzy jak to wyglądało pod ostatnim wpisem pani Ewy Rembikowskiej.

Tekst, który napisałem okazał się całkiem niezły gdyż obnażył metodę. Raptem parę osób przeczytało ze zrozumieniem dla reszty okazał się tylko pretekstem by ... pisać co ich tam bawi. Co tam sobie wyobrażają.

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 14 stycznia 2020 21:58
14 stycznia 2020 22:07

Hm... to moze jeszcze jeden twoj cytacik...

" No i przyszło mi do głowy wziąć ich krytykę na serio i zastosować wobec metod użytych przez Jezusa Chrystusa. Wygląda na to że był głupi i można na ten temat napisać cały elaborat".

Mnie od wielu lat skutecznie sluzy "teoria pieciu zdan". Ona jest prosta. Jak ktos w pieciu zdaniach nie pisze nic interesujacego, albo dupcy fleki, tak jak ty, to dalej nie ma sensu go czytac.

Zapytam retorycznie - czy smeciu jest madry?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @valser 14 stycznia 2020 22:07
14 stycznia 2020 22:21

Valser. Wyobraź sobie po prostu że tak jak ty uważasz że nie ma tam nic ciekawego tak ja uważam że jest i być może twoje teksty są nudne. Czy twoje teksty mają 5 zdań?  Dopóki nie wytkniesz błędów logicznych lub wynikających z niewiedzy to tkwimy w piaskownicy z której nie wyjdziemy.

Tu tkwi istota sprawy. Uważacie (nie wszyscy - żeby ktoś się nie doczepił)  że piszę głupoty ale nie potraficie tego wykazać. Zatem ja nie mam powodu by uważać się za niemądrego. Nie podajecie argumentów. Przeczytaj to co tam trochę wyżej napisałeś. Odniosłeś się do treści? Naprawdę myślicie że takie wrzutki mnie zdołują? Sorki ale robicie odwrotną robotę, ja was przez to lekceważę i przez to czasem się nadmiernie rozpędzam. Jeśli jest jakaś rzecz, której się obawiam to że ktoś mnie przyciśnie logicznym wywodem. Reszta naprawdę nie robi na mnie wrażenia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @smieciu 14 stycznia 2020 22:21
14 stycznia 2020 22:28

"Zatem ja nie mam powodu by uważać się za niemądrego."

Nie wiem za kogo pan sie uwaza.

Ale ja, rzucajac okiem na panskie teksty i rozwazania od czasu do czasu, dochodze do wniosku, ze to jest taniec paralityka.

Breakdancer - Faneuil Hall.jpg

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Szczodrocha33 14 stycznia 2020 22:28
14 stycznia 2020 22:34

Niesamowite. Szkoda tylko że tak banalne. Oklepane i ciągle powtarzające się. No i też ciągle pokazujące tą niemoc. Naprawdę tylko tyle potrafisz? Tylko taką wiedzą i możliwościami dysponujesz? Na czym wogóle bazujesz skoro odwołujesz się do takich nędznych wrzutek?

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 14 stycznia 2020 22:21
14 stycznia 2020 22:39

Czwarte i piate zdanie w twoim tekscie - No i przyszło mi do głowy wziąć ich krytykę na serio i zastosować wobec metod użytych przez Jezusa Chrystusa. Wygląda na to że był głupi i można na ten temat napisać cały elaborat. 

Twoj tekst jest glupi, ale  na ten temat elaboratow nie ma co pisac. Tlumaczyc nie ma sensu, bo istota i natura glupoty i tak nie pozwala na zrozumienie o co chodzi i dlaczego tak?.

Nie licz na to, ze ktos cie tu przycisnie "logicznym wywodem". A to z tego powodu, ze to co piszesz nie ma z logika nic wspolnego. Probowalem cie na logike nakierowac, bo to rzeczywiscie jest jakis ratunek. No, ale wtedy trzeba opanowac przynajmniej rachunek zdan, przyswoich sobie co to jest "pewnosc i powszechnosc" sadow - zdan zbudowanych z podmiotu, orzeczenia i okreslenia. Ty juz mi na to odpowiedziales - "ble,ble,ble" wiec dalsze dyskusja w tym kierunku nie ma sensu.

I nie jest dziwne, ze trzeba ci to jeszcze tlumaczyc. Grasz tutaj goscia prezentujacego "kontrowersyjne tresci", a tymczasem to jest prezentacja deficytow i niedojrzalosci. Tak sie zachowuja niewychowani smarkacze. Probuja na sile zwrocic na siebie uwage.

Wyjscie jest ogarnac temat i dorosnac. Szkoda zycia na pisanie pierdow, ktore niczemu madremu nie sluza i do niczego konkretnego nie prowadza.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
14 stycznia 2020 23:00

Cóż, może kiedyś napiszesz coś konstruktywnego w komentarzu. A narazie faktycznie. Do niczego to nie prowadzi.

zaloguj się by móc komentować

valser @smieciu 14 stycznia 2020 23:00
14 stycznia 2020 23:17

Sprobuje ostatni raz. Obrazkowo.

No wiec tak... Wiekszosc dzisiejszych komentujacych usiluje ci przekazac wiadomosc, ze nie wchodzi sie do szafy, zeby zrobic kupe. Uznales je za "niekonstruktywne". Zamiast tego oczekujesz "logicznego wywodu", ktory udowodni, ze rzeczywiscie w szafie sie nie sra.

zaloguj się by móc komentować

dbx @log 14 stycznia 2020 20:57
14 stycznia 2020 23:37

Jezus Chrystus jest Synem Najwyższego, naszym Panem i Bogiem!!!

ps

Jestem Chrześcijaninem i Katolikiem!!!!

Wyraźnie widać brak spójności powyższego wpisu z tematem - jakkolwiek by go potraktować - ale ważniejszy jest dopisek o którym można rzec: "to poważna sprawa", tym gorzej, że w przedstawionej kolejności, przynależność taka, raczej mało się "rymuje".

Zastanawiające, skąd się bierze tak zaciekły opór, przed innym niż zwykle przyjętym, sposobem wyrażania myśli ? Czyżbym sam sobie na to pytanie odpowiedział ?

Zdawałoby się, że piszą tu ludzie "otrzaskani" a mimo to, tak "twardzi", jak wspomniani tu przez jednego z komentatorów, Jehowi. Sposób w jaki się tu "otrząsacie" jest praktycznie tożsamy.

ps. Pisanie w liczbie mnogiej, może być przejawem braku roztropności i zrozumienia tego, co próbuje się na siłę przypisać innym, lub uchybieniem, bo, brakiem wskazania tego, kogo "naszym" dotyczy? O ile posiada się pewność co do tego, że Bóg, w którego obronie się staje, jest faktycznie Bogiem Najwyższym, należy mieć również wiedzę o tym, czy potrzeba mu czyjejkolwiek pomocy, by w jego domniemanej obronie, byli w stanie stawać ludzie przez niego stworzeni. A wydaje się, że bronicie raczej czegoś, zgoła innego, niżby Boga Stwórcę, który, stosując religijne przekonania, jest również stwórcą autora tematu, z którego tak ochoczo szydzicie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @dbx 14 stycznia 2020 23:37
14 stycznia 2020 23:43

log jest prowkiem, który swoimi wpisami ma ośmieszyć "fanatyzm" rekigijny.

Skoro odpowiadasz na jego prowokacje , to może oznaczać , że wasze wpisy pod tym tekstem stanowią zaaranżowaną   "ustawkę".

zaloguj się by móc komentować

smieciu @dbx 14 stycznia 2020 23:37
14 stycznia 2020 23:44

Jakby co to ten log to troll był zwykły. Założył sobie konto tylko po to by napisać te parę tekstów. Napisał powyższe jako czystą prowokację.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @dbx 14 stycznia 2020 23:37
14 stycznia 2020 23:44

log jest prowkiem, który swoimi wpisami ma ośmieszyć "fanatyzm" rekigijny.

Skoro odpowiadasz na jego prowokacje , to może oznaczać , że wasze wpisy pod tym tekstem stanowią zaaranżowaną   "ustawkę".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 14 stycznia 2020 23:44
14 stycznia 2020 23:44

miało być: prowokiem (tj. prowokatorem).

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu
14 stycznia 2020 23:45

A ogólnie proponuję może zakończyć już z komentowaniem. Zrobmy sobie przerwę. Jest może opcja wyłączenia możliwości komentowania?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @smieciu 14 stycznia 2020 22:34
15 stycznia 2020 00:19

Jeszcze koncowa uwaga.

Uwazam, ze ja, podobnie jak i wszyscy pozostali komentujacy pod notka ze znamiennym tytulem, popelnilismy jeden zasadniczy blad.

Trzeba ja bylo po prostu zignorowac. Zero komentarzy.

I to jest moj ostatni komentarz  u blogera smieciu.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @smieciu 14 stycznia 2020 23:45
15 stycznia 2020 00:27

Przeczytaj ze zrozumieniem, bo potrafisz. To dzisiejsza Ewangelia. Tam jest o nas, czy o tobie też?

Ewangelia
(Mk 1, 21-28)
W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: "Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga". Lecz Jezus rozkazał mu surowo: "Milcz i wyjdź z niego!" Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: "Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne". I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @smieciu
15 stycznia 2020 00:48

... Hmmm... Czyli jednak kierunek Umschlagplatz...

zaloguj się by móc komentować


syringa @smieciu
15 stycznia 2020 08:04

A dla mnie zadziwiajace jest co innego

Smeciu "puscil" tego bąka 14.1. o 1.39

I przez 12 h wszyscy -tacy juz oswieceniu i wychowani w SN !- na powaznie dyskutowali te wypociny

I choc wiekszosc katolikow (podobno) -nikogo nie obrazilo to sformulowanie.

Dopiero po 12h -po przytomnym komentarzu wrociliscie do pionu

eech!

"Kto sie mnie zaprze przed ludzmi tego i ja przed Panem"

SPrawdzal Was na ile sobie moze tu pozwolic.

I test wypadl (dla niego) zadowalajaco 

Za chwile bedzie bluznierstwo pod adresem Maryi.

NIe wejde tu nigdy wiecej -chyba ze w obronie Jej Imienia

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @smieciu
15 stycznia 2020 08:46

Nie wiem co jest gorsze - to, że ten tekst nie został od razu skasowany przed administrację za trolling i parszywą prowokację, czy to, że ma on aż tyle komentarzy. Wstyd środowisko nawigatorów.

zaloguj się by móc komentować

valser @syringa 15 stycznia 2020 08:04
15 stycznia 2020 08:48

Przeczytaj moze jeszcze raz cztery pierwsze komentarze.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 15 stycznia 2020 08:46
15 stycznia 2020 08:49

Niepotrzebnie dramatyzujesz.

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @MarcinD 15 stycznia 2020 08:46
15 stycznia 2020 08:50

Panie Marcinie tu chodziło jednak o napomnienie, potraktowali człowieka z szacunkiem. Przecież był tu jakiś czas. Myślę, że nie ma co tak się kajać.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @syringa 15 stycznia 2020 08:04
15 stycznia 2020 09:08

Przepraszam, ale nie popadajmy w skrajność tak jak to robi smieciu.. .Jemu chodzi o wzburzenie emocjonalne tym sie żywi.. Mnie nie wciągnął w te swoje chore urojenia.  Anarchia to słabość, agresja to słabość.. Prowokacje to oznaka słabości. Smieciu to udowadnia swoja mizerna pisaniną.. O i jeszcze jedno.. Jest przykładem wzorcowym. Jest zwyczajnym grafomanem...

On jest Jachirą w męskiej skórze.. W każdej wsi jest jakis odmieniec, biedaczysko ,któremu się pomieszalo w główce...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @MarcinD 15 stycznia 2020 08:46
15 stycznia 2020 09:14

On sie sam unieważnia, po co go kasować.. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @valser 14 stycznia 2020 23:17
15 stycznia 2020 10:06

Dosadnie,dokładnie,lecz nieładnie szanowny valser.Niedawno  napisałam do @ smieciu,że komunę obalono,lecz nie sprawdzono,czy jest w ciąży....Nie raczył tego skomentować.No cóż ja szara mysza -czytelniczka,co tam ja znaczę.... Myślę,że @smieciu poronił...A szkoda,bo anarchiści też potrzebni na stan obecny w Polsce. Przecież mógł użyć Prezesa do przenośni ,zamiast Jezusa,byłoby to zgodne z jego azymutem i zrozumiałe....

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Szczodrocha33 15 stycznia 2020 00:19
15 stycznia 2020 10:11

Właśnie tak,nie inaczej.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 15 stycznia 2020 08:49
15 stycznia 2020 10:39

Mylisz się, piszę to zupełnie na zimno. Ale dobrze, ujmę to inaczej, żeby było może lepiej zrozumiane.

Proszę więc administrację portalu i właściciela o usunięcie tego "wpisu", ponieważ obraża on moje uczucia religijne i godzi wprost w sferę sacrum naszej wspólnej wiary, wiary która jest chyba najważniejszym fundamentem naszego środowiska, a o sferze sacrum się nie dyskutuje. Proszę też o upomnienie autora, że takie wpisy nie będą tutaj tolerowane. Bo tu nie chodzi o dramatyzowanie ani o to, że autor się sam unieważnia, chodzi o stawianie prostych granic. Jeśli nie będziemy umieli tego robić, czeka nas los gotowanej żaby. Oburzamy się na akcje z figurami Matki Bożej, a pozwalamy na takie coś na naszym wspólnym podwórku.

Dla mnie to co się dzieje pod tym wpisem, to jest błędne rozpoznanie sytuacji. I powinniśmy to sobie jasno powiedzieć. Takie jest moje zdanie. Na tym kończę.

zaloguj się by móc komentować

valser @BTWSelena 15 stycznia 2020 10:06
15 stycznia 2020 10:45

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, ze wczesniej probowalem tlumaczyc inaczej. Niestety nie bylo to skuteczne i nie mam pewnosci czy "nieladnie" dotarlo. Zakladam dla bezpieczenstwa, ze nie dotarlo. Ale nie jest to moj problem.

Komuna w Polsce jest wszedzie i szanse, zeby sie z tego uwolnic sa raczej nikle i iluzoryczne.

Szczesliwie wyrwalem sie z tej matni i jakos zyje. Gdybym w Polsce zostal to prawdopodobnie bym juz nie zyl, albo siedzial z jakims dlugoletnim wyrokiem.  A tak, od trzynastu lat mieszkam w Szwajcarii, w kraju w ktorym czerwoni nigdy nie byli u wladzy. Szwajcarscy "politycy", ktorzy deklaruja sie jako "komunisci" stanowia mniej niz pol procenta sceny politycznej. A to jest mniej niz granica bledu statystycznego. W zwiazku z tym na oglad polskich spraw mam odpowiednia perspektywe i material z zycia do analizy porownawczej.

W Polsce, tradycyjno-konserwatywno-wolnosciowo-katolicki posel umawia sie na pogawedke z corka czerwonego bandyty i cos tam beda miedzy soba ustalac i wyjasniac. To jest patologia. Ciezko sie z tego wyrwac, bo jak wyjdzie sie z polskiego domu na ulice to na kazdym kroku sie czlowiek potyka o bolszewickie rozwiazania i nie ma sily, zeby sobie tym czerwonym gownem rak nie ubrudzil. No, ale co innego jest ubrudzic sobie rece, co innego jest kupe konsumowac, a jeszcze co innego jest kupe promowac.

 To wszystko kreuje niejednoznaczne, falszywe zyciowe sytuacje, ktore generuja patologiczne wybory i kazda podjeta decyzja bedzie z gruntu zla.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 15 stycznia 2020 10:39
15 stycznia 2020 10:56

Jak slysze kogos, kto przytacza jako argument, ze cos "obraza uczucia religijne", to mnie zaczyna mdlic. Ten tekst nie jest obraza uczuc, tylko jest obraza dla rozumu. Autor ma rozum jak najbardziej. Problem w tym, ze go nie uzywa.

Mnie to w zaden sposob nie oburza, bo moja wiara nie jest uczuciem.  Smeciu zrobil kupe w szafie. Nic ponadto. Tak to widze.

To co prawda budzi jakies odczucia, ale generalnie tylko smierdzi i trzeba to komus posprzatac. Tlumaczenie mu niestosownosci tekstu nie przynioslo rezultatu wiec zgadzam sie, ze nadchodzi pora na klapsy. Jak sie bedzie te klapsy wymierzac, to tez trzeba byc ostroznym, bo "wolnosc slowa" i inne bzdury moga zrobic z niego swieckiego meczennika, a chodzi tylko o to, zeby gosciu mial guza i zeby lekcje na dlugo zapamietal.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 15 stycznia 2020 10:39
15 stycznia 2020 11:02

jestem zdaniam, ze znacznie przesadzasz. tekst był prowokacją, ale bynajmniej nie religijną. Autor posłuzył sie imieniem "Jezus" na zasadzie wabika, ze to gwarantuje przykucie uwagi, nawet przypadkowego czytelnika.

Jest to czysto formalny, erystyczny  chwyt, dosuyć czesto stosowany, aby użyciem go wyakcentowaćć zasadniczy problem.

Jasne, że Autor miesza dowolnie czasy, sytuacje, samo sedno zagadnień, spłycając je do bieżączki politycznej.

Ale bez przesady. Tekst nie traktuje przecież o Jezusie Nazarejczyku, To tylko hasło, kontrapunkt, pewna technika argumentowania.

Autor jest jednostronnie nakierowany na krytykę obecnego SYSTEMU, ale jego brak wyczucia umiaru  w takiej krytyce  pooduje, że staje sie ona przeciwskuteczna zamieniając  sie w osmieszanie  takiej krytyki.

Nie nalezy bronić imienia Bożego przed każdym niewydarzonym jego użyciem, gdyz  inaczej zycia by nie starczyło na zrobienie czegoś  innego.

 

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @MarcinD 15 stycznia 2020 10:39
15 stycznia 2020 11:19

Tekst powinien zostać na WIECZNĄ RZECZY PAMIATKĘ.

Komentarze kolegów nawigatorów DRANIU i VALSER powinny pomóc koledze SMIECIU przynajmnie rozeznać. Gdzie jest i co tu rządzi, a on jakoś wybrał SZAFĘ

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 11:02
15 stycznia 2020 12:58

i jeszcze jedna kwestia, wg mnie istotna.

 

Otóz chrześcijanin, czlowiek wierzący nie posłuzyłby sie imieniem Jezus dla tak banalnej tresci. Miałby opory, by posłuzyc sie takim zabiegiem stylistycznym do prezentowania swoich obsesji. Natomiast dla człowieka praktycznie niewierzącego imię Jezus czy jakiekolwiek imię kojarzone z sacrym to tylko jeden z wielu rekwizytów kodu pojęciowego, który mozna uzywać, gdy sie tylko zechce. Nie ma wtedy tabu, nie ma wyczucia konwencji, nie ma poczucia, ze mozna urazic innych. Skor autora to nie razi, to innych osadza po sobie (po swojej wrazliwosci , czyli jej braku).

Na tym polega nioeporozumienie z takim rodzajem  formatywania tresci notek. Noe ma gradacji wazności, nie ma hierarchii bytów, wszusystko jest takiej samej rangi. Płaski, jednowymiarowy  świat wyobraźni.

Brak wiary to   rodzaj upośledzenia. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 11:02
15 stycznia 2020 13:03

i jeszcze jedna kwestia, wg mnie istotna.

Otóż chrześcijanin, czlowiek wierzący nie posłużyłby się imieniem Jezus dla tak banalnej tresci. Miałby opory, by sięgnąć po taki zabieg stylistyczny w celu zaprezentowania swoich obsesji. Natomiast dla człowieka praktycznie niewierzącego imię Jezus czy jakiekolwiek imię kojarzone z sacrum to tylko jeden z wielu rekwizytów kodu pojęciowego, z których można dowolnie korzystać . Nie ma  tabu, nie ma wyczucia konwencji, nie ma poczucia, że można urazić wrażliwość innych. No bo skoro Autora to nie razi, to i innych osądza po sobie (po typie swojej wrażliwosci, czyli jej braku).

Na tym polega nieporozumienie z takim rodzajem formatowania treści notek. Nie istnieje gradacja ważności, nie ma hierarchii bytów, wszusystko jest tej samej rangi. Płaski, jednowymiarowy  świat wyobraźni.

Brak wiary w Boga to  rodzaj upośledzenia. 

zaloguj się by móc komentować

syringa @valser 15 stycznia 2020 10:45
15 stycznia 2020 14:04

Szwajcarscy "politycy", ktorzy deklaruja sie jako "komunisci" stanowia mniej niz pol procenta sceny politycznej.

No, nie powiedzialabym...

BO zalezy, gdzie te "pol procenta " jest rozmieszczone. BO jesli w strategicznych punktach to....

W koncu lat 90.(!) bylam z dziecmi na nartach w gorach za Bernem, w okresie tuz po BOzym Narodzeniu .

I Chanuce

zwykla wioska retoromanska, KATOLICKA . Gdzie wielu "z miasta" ma swe "domki weekendowe" .

I widzialam  na ilu domach wisiala gwiazda Dawida.

TO bylo przeszlo 20 lat temu.

zaloguj się by móc komentować

syringa @valser 15 stycznia 2020 10:56
15 stycznia 2020 14:07

TO ze Pana nie obraza nie oznacza ze tak musi byc z kazdym

Kwestia wrazliwosci (sumienia)

A tolerancja musi dotyczyc najslabszego ogniwa.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 15 stycznia 2020 10:45
15 stycznia 2020 14:13

> W Polsce, tradycyjno-konserwatywno-wolnosciowo-katolicki posel umawia sie
> na pogawedke z corka czerwonego bandyty i cos tam beda miedzy soba ustalac i wyjasniac.

Ten poseł i całe jego otoczenie zasługuje na zapomnienie. Choć nie jestem pewien, że sam się nie powstrzymam i czegoś jednak nie napiszę.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 11:02
15 stycznia 2020 14:17

Nic nie spłycam ale mniejsza o to. Wreszcie komentarz z sensem.

Używanie imienia Jezusa nie jest też żadnym nadużyciem. Został podany jako przykład. Jaki lepszy przykład miałem znaleść? Jaki lepszy autorytet? Chyba czemuś służyła misja Jezusa. Chyba nie temu żeby tylko wisiały obrazki w domach a dyskusja była zakazana.

Ta tylko dlatego zeszła ona w te idiotyczne rejony gdyż do komentujących nie dotarła ta prosta sprawa, którą pan opisał.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 13:03
15 stycznia 2020 14:19

Treść nie jest banalna. Jest zasadnicza. Problem jest zasadniczy. Więc zarzut jest bezpodstawny. Rzecz w tym że nie da się na ten temat porozmawiać. Tak szczerze to nawet nie mam pojęcia czy wy wogóle macie jakąś koncepcję gdyż ta nie została przez nikogo przedstawiona. Do czego dążycie? Jak sobie wyobrażacie rozwój społeczny?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 11:02
15 stycznia 2020 14:22

> jestem zdaniam, ze znacznie przesadzasz.

Trochę tak, trochę nie. Jednak to smutne, że takie coś wisi w SN, ale też trudno o to winić gospodarza. Portal ma być różnorodny.
 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 12:58
15 stycznia 2020 14:23

> Otóz chrześcijanin, czlowiek wierzący nie posłuzyłby sie imieniem Jezus dla tak banalnej tresci. 

Jestem gotów się założyć, że Smieciu nie jest ani chrześcijaninem, ani tym bardziej katolikiem. Swoją drogą ciekawe, ile ma lat.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2020 14:17
15 stycznia 2020 14:24

Mnie to "nie obraza", chociaz jestem katolikiem praktykującym (od zawsze).

Gdyby przejrzeć  wszystkie tytuły artefaktów medialno-kulturowo-publicystycznych, z użyciem imienia Jezus (odnoszącym sie jednoznacznie do Nazarejczyka), chocby z jednego oku i jednego kraju, nazbieałoby sie tego sporo.

Poza tym w tytule był pytajnik, co oczywiście  komentatorów "świętszych od papieża" powinno zreflektować, no ale  najwyraźniej chcieli sobie pofolgować. A wtedy łatwo o przesadę, gdyż ma zastosowanie reguła wzajemnego nakręcania się (tzw. spirala absurdu).

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 14:24
15 stycznia 2020 14:34

Dzięki.

Przecież dla każdego powinno być jasne Jezus Chrystus jest dla mnie postacią jak najbardziej pozytywną i godną naśladowania. Gdyż tak jak napisałem, użył metod, które są dla mnie przykładem. Owszem, poszło potem trochę  antypisowskiej ironii ale to wszystko ma swoje logiczne umocowanie. Nie jest to sprawa płytka. Gdzie umieszczamy autorytety. Przecież z łatwoscią mógłbym odbić piłeczkę! Ja podałem Chrystusa jako autorytet ale dla większości ludzi, także tutaj, jak się wydaje, większym (biorą pod uwagę realną postawę) jest PiS.

Naprawdę dziwnie się to potoczyło ale tak jak napisałem, może i dobrze, widać to całe podejście, osobiste uprzedzenia, jakieś dziwne reakcje nie mające związku z tekstem itp.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 15 stycznia 2020 14:34
15 stycznia 2020 14:41

> ale to wszystko ma swoje logiczne umocowanie. 

Tragiczno-komiczne jest, że szczerze w to wierzysz.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @przemsa 15 stycznia 2020 14:41
15 stycznia 2020 14:44

Przemsa nie wiem co mam powiedzieć. Rzecz leży w tym że nic nie osiągasz takimi komentarzami gdyż są jedynie twoim osobistym uprzedzeniem. Z mojego punktu widzenia pokazują jedynie twoje braki gdyż poza personalną wycieczką nie masz nic do powiedzenia. Nic na poparcie itd. Stąd 90% bezdetnych komentarzy wyżej. Pisanych na tej samej zasadzie co twój.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @smieciu 15 stycznia 2020 14:44
15 stycznia 2020 14:47

W sumie to nawet ciekawe. Kto jest bardziej tragiko-komiczny. Ja czy chrześcijanin popierający PiS?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 15 stycznia 2020 14:44
15 stycznia 2020 14:57

Kolejnym twoim problem jest to, iż wydaje Ci się, że Twój tekst zasługuje na polemikę jak każdy inny mniej lub bardziej kontrowersyjny tekst.
Otóż nie.
Gabriel napisał Ci o tym grzecznie, inni grzeczniej trochę mniej, jednak zupełnie nie dociera. Trudno. Najwyraźniej tak masz i już.

zaloguj się by móc komentować


smieciu @przemsa 15 stycznia 2020 14:41
15 stycznia 2020 15:09

Przymyślawszy nad tym jeszcze chwilę doszedłem do wniosku że trafiłeś z tą tragiko-komedią chyba w sedno sprawy. Tyle politycznej dyskusji się tu odbywa (na SN ogólnie) ale nie została ona ujęta w taki zgrabny dwuwyrazowy sposób. Z jednej strony błazenada, z drugiej przecież też polityczna tragiczna rzeczywistość. Ktoś musi się mylić a ktoś mieć rację. Obawiam się że bez polemiki się nie obejdzie. Ani też nie jestem kontrowersyjny. Ja po prostu piszę to co wielu (ok, może chwilowo jest ich niewielu ale są) tu myśli.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @smieciu 15 stycznia 2020 15:09
15 stycznia 2020 15:19

Właśnie. Tutejsi bywalcy nie dorośli do Twoich tekstów. Świetna puenta. I na niej poprzestańmy.

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @valser 15 stycznia 2020 10:45
15 stycznia 2020 15:33

Z pewnością dotarło,bo @smieciu chce uchodzić za anarchistę,a idę o zakład ,że w życiu prywatnym to czuły tata,lub dobry mąż. Takie chce mieć poglądy i mimo to,że przebywa z SN kawałek czasu-wcale nie chce tych pogladów  chociaż zrewidować ,bo w/ niego Q.....a po co?.... a szkoda ,bo całkiem czasem zgrabnie i z wiedzą pisze.... Byłam troszkę w Szwajcarii,w innych krajach dłużej. Zawiązałam tam przyjaźnie,lecz to nie moja bajka. Z pewnością lżej się tam mi żyło,lecz wróciłam,bo tutaj moje korzenie,moja Rodzina,moje stare mury mojego starego miasta ,znajome lasy i jeziora. I chociaż moje młodziutkie wspomnienia sięgają wspomnień 1968 r.jak Zomowcy wygarnęli nas ze starego tramwaju pod Colegium UJ i bili starych i młodych ,szczuli psami...to jest to moje miasto. I pamiętam wszystko.A najbardziej goryczą mnie napełniało,jak zdesperowani robotnicy po manewrach Balcerowiczowskich stwierdzali"owszem komuna kradła,ale i nam pozwalali". Czyż można bardziej doprowadzić ludzi do upodlenia?...Ale  ludzie odejdą,narodzi się NOWE... Bóg da,że coś się zmieni.... Czytam co pan pisze zawsze !...... i tak w ogóle to wszystkich.....

zaloguj się by móc komentować

syringa @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 14:24
15 stycznia 2020 16:14

1. Mnie to "nie obraza", . to nie znaczy ze tak musi byc z kazdym  -prawda?

2. Gdyby przejrzeć  wszystkie tytuły artefaktów (...)  nazbieałoby sie tego sporo. I   Pan to uwaza za tlumaczenie?  Oswajaja nas oswajaja... I przyspieszenie -z braku oporu -jest straszliwe Obawiam sie ze obudzimy sie z ręką w ....

3. A wtedy łatwo o przesadę, gdyż ma zastosowanie reguła wzajemnego nakręcania się (tzw. spirala absurdu).

 

Iiiiii tam....

zaloguj się by móc komentować

smieciu @BTWSelena 15 stycznia 2020 15:33
15 stycznia 2020 16:27

Ale dlaczego miałbym wałkować ten anarchizm skoro byłby bez sensowny. Jest mnóstwo ciekawych spraw, o których chciałem pisać na SN ale jak też wiele razy pisałem, nie spodziewałem się że tak bardzo wszystko zjedzie w tym kierunku.

Póki co nikt nie stanął do polemiki mimo nawet tego tekstu na górze. Sorki ale mam swoje argumenty. Znakomite argumenty. Których podważyć się nie da.

Dlaczego, czyż to nie zabawne, nie wyciągnać z historii człowieka  jakichś wniosków? Ja np. nie rozumiem że widząc prostą zależność: im bardziej zcentralizowane państwo tym więcej zamordyzmu, zbrodni i antyhumanizmu, nie pójść w kierunku przeciwnym? Czym były dyktatury, komunizm, nazim. Czy my się cieszymy z demokracji czy nie? Czy ma sens wyciągnięcie z tego jakichś wniosków czy tak mamy do końca świata płynąc z prądem kierowanym przez innych. Czy naprawdę dziwne są powyższe pytania? Czy naprawdę nie ma sensu dyskusja na nie? Jakie ma znaczenie że wychodzę ze stanowiska anarchistycznego? W czym jest gorsze od tego co się dzieje obecnie?

Przecież na naszych oczach odbywa się budowa zamordyzmu absolutnego. Uczestniczy w tym PiS. Naprawdę to takie nieważne? Że wprowadza te tysiące regulacji, promuje kolejne narzędzia inwigilacji? Czy na tym ma polegać rola państwa? Jak ma wyglądać społeczeństwo zarządzane przez UE, której nadrzędność PiS również uznaje? Jakie to niby zagadnienia są ważniejsze? Przecież to co robi UE ma w istocie charakter religijny! Tym bardziej że przecież z nawet tutejszych lektur wynika że Kościół Katolicki był być może głównym celem sił, które zdobyły dominującą pozycję w Europie i Świecie. Jakie to niby wartości reprezentuje UE jak nie te podręcznikowe Voltaire'a i innych ideologów tych sił?

Jedynę co robię to próbuję umieścić dyskusję we właściwym kontekście. A nie jest tym kontekstem żałosny polski teatrzyk polityczny na którym skupia się uwaga ludu. Mnie się wydawało że to co piszę i dlaczego piszę powinno być naturalnie jasne i dyskusja powinna pójść do przodu. Zamiast tego mamy jakieś dziecinne dłubanie, przypieprzanie się do mojej antyspisowskiej postawy. Sorki ale nie wiem jak może być inna. W jakim systemie wartości, w jakich okolicznościach faktów, wiedzy historycznej czy nawet tylko współczesnej może być inna.

PiS jest pewnym symbolem. Otumanienia. Ciągle tej samej historyjki, kolejnego wabika, który poprowadzi lud zgodnie z planem. Rzecz leży w tym żeby wydobyć się tej przyziemnej, mało znaczącej rzeczywistości kreowanej przez media i jednak, naprawdę jednak spojrzeć na to co się dzieje z historycznego punktu widzenia. Z uwzględnieniem odpowiednich proporcji sił. Mechanizmów itp. Myślałem że ludzie tutaj potrafią spojrzeć na to z takiej perspektywy. Niestety. W większej części nie potrafią. Ciągle tkwią tam na dole. W wykreowanym specjalnie dla nich pudełku. I nie zmienią tego te wszystkie żałosne docinki. One tylko niestety potwierdzają tą diagnozę. I nie obchodzi mnie tutaj jak ktoś odbierze to co napisałem. Moją osobę. Tylko dlatego drażnię bo drażni prawda. Drażni bo ludzie upierają się by tkwić w tym pudełku, opierając się wszelkim przejawom rozsądku. Którego użycie dałoby narzędzia do polemicznej walki. No ale skoro nie to nie.

Można mnie ignorować, próbować ośmieszyć, cokolwiek. No i kolejny raz popłynąć bez większej refleksji  tam gdzie niesie prąd. Tym razem jak się wydaje, do już docelowego miejsca. Przy czym, co ciekawe wierząc w swoje idee. Te mądre, nie tak głupie jak moje. Tylko jakie to niby są to idee, które pozwalają tak się nieść?

zaloguj się by móc komentować

onyx @smieciu 15 stycznia 2020 14:44
15 stycznia 2020 16:32

Duża część tego co piszesz to twoje osobiste uprzedzenia, sam się zresztą do tego przyznajesz, więc może nie rób komuś takich uwag i nie rób z tego problemu. Każdy ma jakieś uwarunkowania, projekcje i obiekcje. Nikt nie siedzi w twojej głowie ani Ty nie znasz tego co kto myśli głębiej.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
15 stycznia 2020 17:06

 1/ @smieciu, o twojej niewiedzy i braku logiki

Dopóki nie wytkniesz błędów logicznych lub wynikających z niewiedzy to tkwimy w piaskownicy z której nie wyjdziemy./to twoje/

 

Jakie ma znaczenie że wychodzę ze stanowiska anarchistycznego? W czym jest gorsze od tego co się dzieje obecnie?/to tez twoje/

kontra

 Anarchia jest oczywistym zabobonem, przynajmniej jeśli odnosi się do społeczeństw złożonych. W ciągu 5000 lat dziejów ludzkości nie jest znany ani jeden wypadek, w którym anarchia nie byłaby połączona z ogromną masą niesprawiedliwości, mordów itp. i z szybkim upadkiem społeczeństwa. Można więc być anarchistą tylko pod warunkiem, że się zakłada inny jeszcze zabobon, a mianowicie wierzenie w postęp. Warto zauważyć, że zwolennicy anarchizmu nie zawsze przeczą konieczności wszelkiego autorytetu, ale tylko autorytetu sankcji. Wydaje się im, że dobrowolnie uznany autorytet powinien wystarczyć i że ludzie mu się poddadzą, nawet gdy żadna sankcja im nie grozi. Ale i to jest zabobonem. Wiadomo bowiem, że w każdym społeczeństwie bez wyjątku jest pewien odsetek jednostek niekarnych względnie zbrodniczych, nie poddających się woli większości. W naszych czasach jest to jeszcze bardziej oczywiste niż dawniej.

Przyczyną rozpowszechnienia tango zabobonu jest odczuwanie istniejącego porządku i panującej władzy jako niesprawiedliwych, co w wielu wypadkach może być słuszne. Ale anarchizm nie jest lekarstwem na to zło, bo prowadzi zwykle do większych nieszczęść, niż te, od których chciałby ludzi uwolnić.

Do spopularyzowania anarchizmu przyczynił się walnie marksizm. Sam Marks przejął bowiem ideały anarchistów jako cel polityki. Jego zdaniem w “raju na ziemi”, jakim ma być komunizm, nie będzie już państwa* ani w ogóle żadnego przymusu. Jego celem jest więc całkiem wyraźnie anarchia. Jednym z dziwolągów marksizmu jest, że głosząc taki ideał, hołdując w teorii anarchicznemu zabobonowi, w praktyce uprawia wszędzie, gdzie jest u władzy, skrajny totalitaryzm.

troche męczysz...

 

 

peace on you

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
15 stycznia 2020 17:23

 @smieciu, o twojej nieeeewiedzy,

 PiS jest pewnym symbolem. Otumanienia. Ciągle tej samej historyjki, kolejnego wabika, który poprowadzi lud zgodnie z planem./.../naprawdę jednak spojrzeć na to co się dzieje z historycznego punktu widzenia./.../Tylko dlatego drażnię bo drażni prawda. Drażni bo ludzie upierają się by tkwić w tym pudełku, opierając się wszelkim przejawom rozsądku. Którego użycie dałoby narzędzia do polemicznej walki. No ale skoro nie to nie.

 

nie sadze by ponizsze zaprzatało twoj umysl- btw, czy prawda drazni?

 

Jakie więc nasuwają się pytania, które wymagają odpowiedzi? Na pierwszym miejscu potrzeba historycznej refleksji nad genezą i naturą komunizmu i narodowego socjalizmu. Czym one naprawdę były? Na czym się opierały i co głosiły? Co to znaczy, że komunizm był ucieczką od żydowskości (Trocki, którego ojciec mówił tylko w jidisz, chętnie opowiadał niewybredne dowcipy o Żydach)? Czy jest prawdą, że antykomunizm narodowych socjalistów był silniejszy niż ich rasizm? Kto, dlaczego i w jakich okolicznościach tworzył te systemy i wyposażył je w odpowiednie zaplecze ideologiczne i polityczne? Co to znaczy, że sojusz z komunizmem „został wymuszony przez żydowski los”? Dlaczego tak komunizm, jak i narodowy socjalizm, zyskały wielkie poparcie wśród ówczesnych elit? Jakie korzyści, jeżeli w ogóle, odnosiły z nich masy? Na czym polegała   nadzieja wyzwolenia się rozbudzona przez socjalistyczną międzynarodówkę? Kogo komunizm i narodowy socjalizm hołubiły („stałem się komunistą, bo jestem Żydem”) i przeciw komu się zwracały? Bardziej konkretnie: Kto i dlaczego sprzyjał rewolucji bolszewickiej w Rosji i ją finansował? Jak reagowano na jej okropności i wynaturzenia? Tuż przed wyborami Hitlera, dokonanymi według demokratycznych reguł, w latach 1930-1933, ponad sto tysięcy więźniów Gułagu kopało na rozkaz Stalina dwustutrzydziestokilometrowy kanał, który połączył jezioro Onega z Morzem Białym. Większość nie miała nawet łopat, ponad sto tysięcy zginęło z wycieńczenia. Kogo to obchodziło? Kto potępiał sprawców okrutnej śmierci milionów ludzi podczas sztucznie wywołanego przez komunistów Wielkiego Głodu na Ukrainie? Dlaczego Hitler doszedł do władzy, kto go popierał i finansował jego kampanię? Wkrótce potem wielu Żydów wyjechało z Niemiec - jak się to miało do specjalnej umowy narodowych socjalistów z syjonistami, która stanowiła o możliwości tych wyjazdów? Czym tłumaczyć totalną obojętność Niemców wobec emigracji ich żydowskich kolegów i sąsiadów? Dlaczego w połowie lat 30. Adolf Hitler został obwołany „Człowiekiem Roku”? Dlaczego „Człowiekiem Roku” obwołano również Józefa Stalina? Czym się zasłużyli oraz za co ich nagradzano? Dlaczego Hitler chciał się pozbyć Żydów z Niemiec? Dlaczego niemieckie elity, tylko z nielicznymi wyjątkami, sprzyjały temu, co się działo? Czym wyjaśnić współpracę części niemieckich działaczy syjonistycznych z NSDAP? - Shraga Elam, żydowski historyk i dziennikarz z Zurychu, wyjaśnia, że „obie strony miały coś wspólnego: chciały pozbyć się Żydów z Europy i wywieźć ich do Palestyny”. Jak reagowano na wypowiedź Goebbelsa z 1935 r., że bolszewizm to wyzwanie do wojny ze strony Żydów? Jak rozumiano wtedy i odbierano wypowiedź czołowego esesmana Reinharda Heydricha: „Jako narodowcy socjalista, jestem syjonistą”? Jak przedstawiano i oceniano wryjazd w 1937 r. Adolfa Eichmanna do Palestyny, by zbadać możliwości żydowskiej emigracji na Bliski Wschód? Dlaczego Ameryka zamknęła granice przed Żydami? W jakim stopniu narodowosocjalistyczny antysemityzm był elementem stosunku „niemieckiej wspólnoty ludowej” (Volksgemeinschaft) do Wschodu, postrzeganego jako brudny i barbarzyński, który trzeba podbić, skolonizować i „po niemiecku” ucywilizować? Dlaczego w 1939 r. Polska przyjęła kilka tysięcy Żydów, których Niemcy wyrzucili za swoją granicę? Dlaczego Hitler i Stalin sprzymierzyli się przeciwko Polsce i we wrześniu 1939 r. wspólnie na nią napadli i między siebie podzielili? Dla Rosjan „wojna ojczyźniana” zaczęła się w 1941 r. Tak samo dla Amerykanów, którzy w Waszyngtonie wznieśli pomnik z napisem: „II wojna światowa 1941-1945”. A co z pamięcią o martyrologii polskiej i innych narodów w latach 1939-1941? Zabrakło miejsca na Katyń, a przecież była to zbrodnia ludobójstwa, która poprzedziła Holocaust. Polscy oficerowie zginęli dlatego, że byli Polakami! Związek Radziecki do 1941 r. pozostawał największym sojusznikiem Hitlera, a wtedy jeszcze Holocaustu nie było. W 1940 r. w Zakopanem spotkało się Gestapo i NKWD - zachowały się fotografie, ale archiwów nie ma. U podstaw jednej i drugiej ideologii znajdowały się te same lub podobne zasady i cele - dlatego tak dobrze się ze sobą dogadywali. Największym obozem koncentracyjnym był Workutłag w Workucie (autonomiczna republika Korni). Kto i co o tym wie? 

  Co tak mocno i tak nagle poróżniło Hitlera i Stalina, że w czerwcu 1941 r. Hitler uderzył na Związek Radziecki? Ile prawdy zawiera się w stwierdzeniu, że sam rasizm nie był elementem wystarczającym do wystąpienia Hitlera przeciwko Żydom - potrzebny był element polityczny, a mianowicie jego strach przed komunizmem i nienawiść do komunizmu. Podobne pytania można jeszcze długo mnożyć... A po wojnie i po Zagładzie. Czy rozliczenie z przeszłością „na rozkaz”, którego dokonano w byłej RFN i NRD, uzasadnia fakt, że wielu Żydom nadal wciąż było (i jest) bliżej do Niemców niż do Polaków? Jeden przykład, z polskiego punktu widzenia absurdalny: Katrin Himmler, stryjeczna wnuczka Heinricha Himmlera, nie widziała żadnych problemów w tym, że wyszła za mąż za polskiego Żyda... Żydowska pamięć, jak każda pamięć, jest selektywna - ale żeby aż tak?! Forsowanie wyjątkowości Holocaustu nie może się odbywać za cenę zakłamywania historii i podmywania pamięci, kosztem prawdziwych bohaterów i przez rozdymanie fałszywych autorytetów. Egzemplifikację tego procederu stanowi hołubienie Marcela Reich-Ranickiego, funkcjonariusza stalinowskiej służby bezpieczeństwa, którego umieszczano na podium i ogłaszano arbitrem moralnym i intelektualnym. Nie wolno godzić się na odgórne redukowanie badań historycznych i takie ich ukierunkowanie, które uniemożliwia wolność wypowiedzi, a nawet wolność myślenia. Słownictwo i nowomowa, używane również w naszym kraju przez fałszerzy historii, przejęły bardzo wiele z narzędzi obu totalitaryzmów - czerwonego i brunatnego. Zatem: Dlaczego się o tym wszystkim nie rozmawia, nie pisze, nie bada i nie uczy? Wprawdzie można te kwestie omijać i nie nazywać rzeczy po imieniu, ale wówczas miejsce historii  zajmuje jej karykatura; znamienne, że jest to najczęściej karykatura antychrześcijańska i antykościelna. 

 

peace on you

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
15 stycznia 2020 17:29

Dlaczego, czyż to nie zabawne, nie wyciągnać z historii człowieka  jakichś wniosków?

 

MIŁOŚĆ. Rzecz dziwna, że miłość, a więc przeżycie, zdawałoby się, wszystkim dostępne i piękne, stała się przedmiotem zabobonów. Aby to zrozumieć, wypada przypomnieć parę zasadniczych cech miłości, wypracowanych w XX wieku przez filozofów (Scheler i inni). Pierwszą taką cechą jest to, że przedmiotem miłości godnej tej nazwy jest zawsze konkretna osoba ludzka, a nie anonimowe indywiduum, i to o tyle, o ile jest nam bliska, o ile ma tożsamości z nami. Inną cechą miłości jest jej wielka złożoność. Z jednej strony odróżniamy (już od czasu dawnych stoików) cztery typy czy rodzaje miłości: miłość rodzinna (storge), przyjaźń (filia), miłość erotyczną (eros) i miłość duchową (agape). Skądinąd, wobec tego, że możemy wyróżnić w człowieku co najmniej trzy poziomy: roślinny, zwierzęcy i duchowy -miłość może występować na każdym z nich. Przy tym pełna miłość obejmuje je wszystkie równocześnie.

Pierwszy zabobon, odnoszący się do miłości, dotyczy jej przedmiotu. Tym zabobonem jest altruizm, który jest miłością innego człowieka w abstrakcji, anonimowego - i to dlatego, że on jest inny, obcy nam.

Innym zabobonem, bardzo niestety rozpowszechnionym, jest sprowadzanie miłości do jednej z jej postaci, przede wszystkim do jednego tylko poziomu. Niektórzy widzą miłość tylko na poziomie roślinnym, płciowym; tak np. w języku francuskim “uprawiać miłość” znaczy po prostu tyle co spółkować. Inni - i to jest najbardziej rozpowszechniony zabobon - sprowadzają miłość do uczucia. Miłość jest niewątpliwie także uczuciem, ale nie tylko uczuciem. Jeśli jest pełna, obejmuje także z konieczności wolę służenia i wolę dobra ukochanej osoby

peace on you

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @smieciu 15 stycznia 2020 16:27
15 stycznia 2020 17:30

Myślę,że będzie wygodniej jak napiszę per Ty,tak zgodnie z formułą internetu.Nawiasem mówiąc mimo z pewnością dzielącej nas różnicy wieku. Tak więc "anarchista",jest to bezsensowne wałkowanie i wolisz poruszać ciekawsze głębsze analizy. Lecz wszystko sprowadza się do PiS i formuła dyskusji przybiera formę dzielenia np"bo Wy myślicie,twierdzicie". Odnoszę wrażenie,że każde sformułowanie nawigatorów,podnoszące krytykę PiS -dodaje Ci skrzydeł i wprost wprowadza w ekstazę. No cóż mamy co mamy ,czy uważasz ,że należałoby wyjść na ulicę ,zwalić z nóg PiS i wprowadzić dyktaturę?.Jak można inaczej? " Przecież na naszych oczach odbywa się budowa zamordyzmu absolutnego" .Jakoś pomijasz genezę tego zamordyzmu,że to trwa nie od czasów rządów PiS... Tyle lat absolutnej krwawej na początku ,a nawet później idoktrynacji na robotnikach ,inteligencji etc,etc..To jak sieć pająka opleść,zniewolić ,wyssać i mieć w tej sieci na zakąskę.Bezbronnej fizycznie i psychicznie. Przecież Transformacja ustrojowa nie dokonała się tylko przy okrągłym meblu i Magdalenkowych układach,czy zebraniu towarzyszy partyjnych.Całe te manewry,jak np FOZZ,czy Balcerowiczowskie ,oraz wszechwładne służby specjalne ,etc,etc,pilnowały abyś tam nie wsadzał nosa,jakby co to topiłeś się w wodzie po kolana... I teraz nie inaczej "COŚ" nad ludem bożym czuwa,aby zagłosował odpowiednio... Czy możemy z tym "COŚ" pogodzić się wszyscy ? Nie z pewnością nie.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
15 stycznia 2020 17:43

PiS buduje zamordyzm na calym swiecie,logiczne @smieciu?- i oczywiscie daje ciala w uprawianiu polityki,prawda?

Przecież na naszych oczach odbywa się budowa zamordyzmu absolutnego. Uczestniczy w tym PiS. 

 

URZĘDNIK. Urzędnicy w ścisłym słowa znaczeniu, tj. członkowie państwowej biurokracji, wykonującej władzę (w przeciwieństwie do pracowników upaństwowionych przedsiębiorstw) są potężną klasą, złożoną w większości z pasożytów i wyzyskiwaczy. Nowsze badania wykazały, że w dziejach często są okresy, w których urzędnicy wyzyskują w okrutny sposób twórczych pracowników; tak było w dawnym Egipcie, tak jest dzisiaj w krajach komunistycznych. Ale i w innych liczba i potęga klasy urzędników stale rośnie.

Aby ukryć pasożytniczy charakter swojej klasy, urzędnicy szerzą zabobony, mówiące o “państwie”, “władzy”, “klasie” itp., podczas gdy chodzi w rzeczywistości o nic innego niż o interesy ich klasy. Urzędnicy mają bowiem naturalną skłonność do mnożenia się jak króliki. Aby zapewnić posady swoim kuzynom i przyjaciołom, starają się, by ukazywały się coraz nowe ustawy i rozporządzenia. Klasa urzędników jest rodzajem raka społecznego, który rozrasta się kosztem zdrowego organizmu i - jak rak - zabije go, jeśli się nie położy tamy jego rozwojowi. Obalenie zabobonów szerzonych przez urzędników jest warunkiem przynajmniej częściowego uwolnienia społeczeństwa od wyzysku.

Oto przykład rozrastania się tego raka społecznego. W Japonii ustawy i przepisy dotyczące lotnictwa mnożyły się stale i doprowadziły do tego, że obecnie urząd lotniczy wymaga składania planu lotu dwie godziny przed każdym lotem, nawet przed prostą woltą wokół lotniska. Skutek jest taki, że nie można się w Japonii szkolić w lataniu; podstawowe wykształcenie lotnicze otrzymują piloci japońscy w Stanach Zjednoczonych. W ich własnym kraju urzędnicy zabili małe lotnictwo i możliwość podstawowego szkolenia.

Jedną z przyczyn szerzenia się zabobonów dotyczących urzędnika jest socjalizm, a mianowicie dążenie do usunięcia prywatnych przedsiębiorców, których miejsce muszą zająć urzędnicy. Katastrofalny skutek ich gospodarki jest powszechnie znany, ale motywy socjalistyczne są nieraz tak silne, że nie pozwalają ludziom dostrzec niebezpieczeństwa grożącego im ze strony zabobonów szerzonych przez urzędników. Komunizm, jako skrajna postać socjalizmu, jest jedną z największych sił popierających te zabobony.

peace on you

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
15 stycznia 2020 17:49

peace on you @smieciu

UTOPIA. Tytuł fantazji św. Tomasza Morusa, znaczy tyle co “bez-miejsce”, tj. ustrój nigdzie nie istniejący. Dziś oznacza fantastyczny, niemożliwy do urzeczywistnienia ustrój polityczny i społeczny. Utopia jest więc rodzajem mitu odnoszącego się do ustroju. Związany z tym zabobon twierdzi, że utopia, choć wiadomo, że jest fałszywym, niemożliwym ideałem, jest mimo to pożyteczna, bo zapładnia myśl ludzką i pobudza do czynu. Otóż, aczkolwiek być może tak jest, jedna rzecz jest pewna: że w dziejach utopie odgrywały prawie zawsze złowrogą rolę, stając się przyczyną masowych mordów, zniewalania ludzi i innych nieszczęść. W XX wieku taką rolę odegrały dwie utopie: hitlerowska i komunistyczna. Każda z nich kosztowała miliony żyć ludzkich. Wiara w pożyteczność utopii jest więc nadzwyczaj niebezpiecznym zabobonem.

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ikony58 15 stycznia 2020 17:06
15 stycznia 2020 17:50

Nie wiedziałem że w cywilizowanym świecie funkcjonował gdzieś anarchizm... Tak na poważnie.

Chętnie bym się zaznajomił z przykładami z 5000 lat ;) Tych zbrodni.

No i jakie znaczenie ma co tam Marks gadał? To tylko jeden z wielu tysięcy ludków, którzy mówił że jakiś system/przywódca zaprowadzi do szczęścia ludzkości. Prawicowców (lub też takim mianem się oreślających) też wśród nich pewnie było niemało. Co zabawne Marks jednak ostatecznie z jakichś powodów dał sobie spokój z anarchizmem (choć wątpię by próbował w ogóle). I skończyło się na manifeście komunistycznym.

Rzeczywistość jest taka że anarchizm był nawet formalnie zbyt niebezpieczny by ktokolwiek, kiedykolwiek myślał o nim na serio. Był dobry jedynie by złapać paru ludzi i użyć do jakichś zamachów. Skompromitować. I tak naprawdę już dawno wyszedł z mody. Nie promuje go poważnie nikt. A już nie pozytywnym kontekście.

Mówić o anarchiźmie że jest zły jest w istocie podobną metodą co mówić że KK był zły. Ileż się w sieci nasłuchasz o wojnach z powodów religijnych. Z powodu samego Kościoła Katolickiego. Jezuickie zło. Gdzie zwykle masz do czynienia z manipulacjami lub propagandą. Anarchizm we współczesnej historii nie odegrał praktycznie żadnej roli. Trudno go oskarżać o cokolwiek, poza byciem narzędziem, etykietką w rękach ciągle tych samych sił. Niektórzy ci powiedzą że Kościół Katolicki jest w tych samych rękach zresztą. I będą to ludzie, którzy uczciwie wierzą że to oni są prawdziwymi katolikami. Będą toczyć dyskusje o II Soborze Watykańskim itp.

Ostatecznie wynikiem jest to co zawsze. Etykietkę można przypiąć każdemu. Każdy może próbować osmieszyć każdego. Póki co nie powstał ani idealny, wzorcowy system ani jego wzorcowy brak :) Należałoby coś wypracować. W anarchiźmie jedna rzecz jest piękna. Ja nie będę ci narzucał swojego rozwiązania. Wolność polega na tym że mogę też jednak odrzucić twoje. Nawet monarchia może być anarchizmem (że tak pojadę swoją wersją anarchizmu :) ) jeśli osiągniesz akceptację ludu. Tylko chodzi o to by ten ktoś nie mieszał się w sprawy tych, którzy mają inną wizję organizacji społecznej.

Odnośnie sankcji to nie mam pojęcia skąd miałby w anarchiźmie wynikać ich brak. Niestety wadą (ale też nakręcają cechą) anarchizmu jest to że niemożliwe właściwie jest ujęcie jego w jakieś ramy. Tak jak napisałem wyżej. No ale chyba normalne jest że skoro powiedzmy ktoś coś kradnie, to ty możesz ukraść jemu? Itd. Cóż dziwnego jest że na czyjąś akcje spotka się z reakcją? Co niby ma chronić mordercę po morderstwie? Dlaczego on ma mieć prawo do zabijania a ty nie? Nie ma też powodu by prowadziło to do chaosu. Morderstwa nie są codziennością. Codziennością są drobniejsze przewinienia nie wymagające drastyczniejszych reakcji. I jak się wydaje społeczeństwo anarchistyczne może mieć swój bolesny dla szkodnika sposób. Czyli wykluczenie lub podział społeczności. Gościu robiący przekręty zostaje wykluczony i siłą rzeczy nie ma wesoło. Jeśli ktoś jest chroniony przez jakąś grupę to ty zakładasz swoją.

Oczywiście, ja wiem jak to brzmi, wydaje się że nad tą sieczką nie da się zapanować ale ... Jest pewien haczyk, takie ciekawe coś co jednak mogłoby wybitnie pomóc. Każdy tu może mieć swoje ciekawe teorie.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ikony58 15 stycznia 2020 17:23
15 stycznia 2020 17:56

Matko Jedyna ! ikony58 ! - peace on you !

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu
15 stycznia 2020 18:10

Nie wiedziałem że w cywilizowanym świecie funkcjonował gdzieś anarchizm.../twoje/

a,

W ciągu 5000 lat dziejów ludzkości nie jest znany ani jeden wypadek, w którym anarchia nie byłaby połączona z...

@smieciu, zjedz cos, odpocznij i odejdz od kompa,

peace on you

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @prowok 15 stycznia 2020 17:01
15 stycznia 2020 18:11

odnosnie linka:

ja sobie wyszukałem w necie, to chyba i Ty potrafiłbyś?

PS

Oświeć mnie jak brzmi imię Boga.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 18:11
15 stycznia 2020 18:19

Ten kolo to chyba znowu log.... No i nie da rady odpowiedzieć.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2020 18:19
15 stycznia 2020 18:22

Jakiś mój prześladowca z s24. Domyślam się kto to zacz, ale, póki co,  nie mam pewności.

Przekonamy się, czy zaryzykuje odpowiedź.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @ikony58 15 stycznia 2020 18:10
15 stycznia 2020 18:22

Nie no ikony58 ale pojechałeś brzydkim ogólnikem.

W ciągu 5000 lat nie powstało nigdy państwo, organizacja, która nie byłaby połączona z wojnami, zbrodniami itp.

Proponuję nie sięgać tak daleko. Może maks 1000 lat by nie pływać niepotrzebnie.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 18:22
15 stycznia 2020 18:23

Tylko że nie będzie w stanie, chyba że pan tego chce...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2020 18:23
15 stycznia 2020 18:25

Aż tak bardzo to mi nie zależy.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 15 stycznia 2020 18:23
15 stycznia 2020 18:37

dla jasności:

ja w dyskusjach z "nickami" nie używam  form per pan/pani i nie wymagam tego wobec siebie od innych użytkowników w sieci, skoro mój nick na "SN" ma brzmienie: stanisław-orda (na s24 brzmiał on: unukalhai). Dotychczas  na danym  forum występowałem pod innym nickiem. W tekstach prasowych (historia sprzed lat) używałem nazwiska "literackiego" Stanisław Dawidowicz. Jak łatwo się domyślić,  imię jest  metrykalne, zaś nazwiska są  "pożyczone". 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @smieciu 15 stycznia 2020 18:22
15 stycznia 2020 19:51

jednak prowokujesz, zacząłeś pić?

brzydkim ogólnikem/powiadasz/

o anarchizmie mowi sie od  XIX wieku- ta twoja niewiedza i upór.Potrzebujesz pomocy?

z nami koniec

/cholera tyle razy juz mialem to zrobic/

 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @BTWSelena 15 stycznia 2020 17:56
15 stycznia 2020 19:54

'mala myszko', własnie otwieram flaszke, uważaj...bo Cie wyleją z SN z mojego powodu.Pokój z Tobą.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ikony58 15 stycznia 2020 19:54
15 stycznia 2020 20:20

Flaszka nie jest lekiem na frustrację.Dlaczego mieliby mnie wylać.? Nikomu krzywdy nie robię i szczerze mówiąc lubię tutaj być... Jestem z natury przyjazna wszystkim,a już z pewnością nie papuga... Ktoś mi przyjaźnie napisał ,że wiedza kosztuje.Ja z niej korzystam nie tworząc tutaj nic.Czytam.Chyba dla mnie już za późno,tak szczerze mówiąc. Więc prosiłam o kredyt... zobaczymy...  .Pokój z Tobą @ikony .

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @janur 15 stycznia 2020 20:37
15 stycznia 2020 21:35

 W przytoczonym  przez Ciebie cytacie nie ma imienia Jezus. A wszak o takim imieniu jest mowa.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @Maryla-Sztajer 15 stycznia 2020 21:51
15 stycznia 2020 23:22

Nie wiem kim jest Marcin Majewski (autor linkowanego tekstu), ale kilka kwestii wymagałoby doprecyzowania. Pierwsza  to taka, że nie jest znana nam wymowa owych czterech liter alfabetu hebrajskiego: JHWH  na określenie Boga (czyli Tetragram). Punktacja samogłoskowa  to VI wiek po Chrystusie, czyli w przybliżeniu  1000 lat od ostatecznej redakcji Tory i poszczególnych jej ksiąg.

 A kapłani Ludu Wybrania nie czytali bynajmniej Tetragramu jako Adonai (Pan (mój)), tylko używali zwrotu Adonai ZAMIAST, przy odczytywaniu  tekstu pisanego w miejscu, w którym znajdował się Tetragram. A że nie wymawiali Teragramu, stąd nie jest dzisiaj wiadomo jakie faktyczne brzmienie miało owe słowo na oznaczenie Boga. Stąd  Jahwe albo Jehowa to wersje greckie, nie wiadomo na ile odpowiadające brzmieniu oryginalnemu.

Co do Jezusa. Jezus jest Synem Bożym, ale Bóg jest jeden (powtarzamy, jak w Credo nicejskim,  że "w trzech osobach", ale wszak nie bardzo wiadomo co to dokładnie znaczy). Zatem nie możemy twierdzić, że Jezus i Bóg to jest jedno i to samo. Jezus jest drugą "osobą boską", w sensie technicznym niejako "operatorem"  Boga użytym  na  ludzkim teatrze zbawienia. Ustawianie Jezusa na  miejscu Boga Najwyzszego wynika z nadgorliwości teologów. Przedobrzają, choć , moim zdaniem, niepotrzebnie.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @stanislaw-orda 15 stycznia 2020 23:22
15 stycznia 2020 23:35

Zgoda co do ostatniego akapitu.

Wcześniejsze objaśnienie przyjmie bo nie znam się tak jak Pan.

 

Tekst znalazłam w guglu.

Natomiast nasz gospodarz w moim poczuciu owszem prowokował tytułem, ale nie czułam się obrażona.

To co zdarza mi się słyszeć u mnie ...na żywo...gdy nie mogę zareagować....to jest obraza.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @january 16 stycznia 2020 10:45
16 stycznia 2020 14:32

Zmieniasz nick dla każdorazowego wpisu w komentarzach.

Ja nie zajmuję się   terapią   w przypadku  takiego  rodzaju zespołu maniakalnego, ani żadnego innego, zatem udaj się ze swoja dysfunkcją do stosownego specjalisty.

A mniej akademicko to:
Петух, отвали отсюда.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @smieciu
16 stycznia 2020 14:34

Czy możecie przestać komentować tę prowokację, która uaktywniła podwójnie zalogowanych troli? Taka prośba. To jest chyba łatwe do zrozumienia. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować