-

smieciu

Komentarze użytkownika

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Dobrze ujęte. Bieda nie ma nic do rzeczy. Raczej desperacja z różnych powodów oraz manipulacja. Którą właśnie łatwo poznać po hasłach. Nic co by ruszyło istotę rzeczy. Weźmy choćby ten VAT. PiS się chwali że coś tam załatał ale przecież nie powie że VAT jest patologią pod każdym względem. Która karze ludzi za obrót gospodarczy, tworzy ogromną papierologię i biurokrację, jest znakomitym narzędziem kontroli i manipulacji. Sterowania, tworzenia luk dla wybranych. To jest istotą VAT, nic więcej. Podatek symbol.

Wydaje mi się że dobrze byłoby określić też na czym komu zależy. PiSowcy argumentują przykładowo że Polska by się zawaliła gdyby nie PiS. Co jest całkowicie bez sensu. Bez przerwy mówię o tej Grecji, są też inne przykłady. W dzisiejszych ...

smieciu
16 października 2019 14:15

@Tu można ku...a oszaleć! Czyli pomiędzy impotencją a priapizmem (15 października 2019 09:36)

Polska to najbogatszy kraj świata. Kradną, kradną i ciągle tyle kasy jest. Ot w mig Morawiecki uzdrowił finanse :) Kurcze, program kosmiczny. Mi się podoba!

Co by się stało gdyby nas nie okradali? Tyle kasy że chyba chore to byłoby ;) Naprawdę, aż ciężko sobie wyobrazić ile! Ktoś może uważać PO za zło. Ale to nieprawda. Oni tylko pilnowali by Polacy nie ześwirowali. Z taką kasą ludzie sobie nie radzą. Szczęśliwie są tacy którzy nad tym czuwają. Obawiam sie że ciągle ci sami. No i skoro te 500+ tak sobie szczęśliwie przeleciało to spodziewajmy się uzdrawiającej korekty...

smieciu
16 października 2019 00:29

@Zyski nasze, koszty wasze, czyli jak wywołać kryzys... (15 października 2019 22:51)

Nie oglądałem ale subprimy były udzielaniem kasy Murzynom, których robotą było palenie gandzi. Wszyscy byli zadowoleni: Murzyn bo dostał kasę. Developer i jego wykonawcy bo Murzyn kupił dom. Banki bo miały komu udzielać kredytu. Murzyn zbankrutował? No i dobrze. Banki poszły do FED, FED kupił od zbankrutowanych przez Murzynów banków te murzyńskie kredyty i ... zabawę można było kontynuować.

A cała operacja wykonana tylko po to by Murzyny i (inny lud) nie zdechł z głodu, dzięki wprowadzeniu za pomocą niewypłacalnych fanów marihuany trochę kasy na rynek w celu podtrzymania iluzji funkcjonowania gospodarki w systemie kreacji pieniądza za pomocą długu.

smieciu
16 października 2019 00:11

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

No tak trochę udupili czy to jednak ich wina? Dla mnie bardziej realizacja planu Balcerowicza. Przekształcenie Polski w montownie instalowane przez obce firmy. Niemieckie? Akurat sąsiad :)  A jakby kto pogrzebał to cholera wie czyje.

To nie jest tak swoją drogą polska specyfika. Ważne działy gospodarcze są centralizowane w kilku raptem ośrodkach, rękach. Ten niemiecki model przykładowo doprowadził zasadniczo do bankructwa płd Europy, która została na różne sposoby skłoniona do kupowania niemieckich towarów, na ktore taki Hiszpan czy Grek dostawał kredyt czy inne dotacje. Dzisiaj, gdyby nie produkcja Euro przez ECB dla tych południwoych bidot, Niemcy już dawno mogłyby ogłosić ich bankructwo. Ale znów. Jest magiczna ręka, która to finansuje:

...
smieciu
16 października 2019 00:00

@Zyski nasze, koszty wasze, czyli jak wywołać kryzys... (15 października 2019 22:51)

Znakomite. Mi akurat najbardziej podoba się że 100 lat temu naturalne było postrzeganie centralnego sterowania a dzisiaj ludzie nie mogą sobie wyobrazić że po stu latach to dopero musi być ładna mega korporacyjna centralizacja :)

Aczkolwiek dzisiaj mamy zjawisko odwrotne, może dałoby się to jakoś zabawnie napisać ale czuję się trochę wypruty. Ale chodzi o to że dzisiaj ten Hardfist nakazywałby wszędzie cięcie kosztów i obniżanie cen. Bo nie chodzi już o zyski, które wystarczają na wszystko a nawet więcej. Chodzi o koszenie. Wszystkich nie należących do korporacyjnego układu. Cięcie kosztów i cen ma tą zaletę że wycina też wszelką konkurencję. Oczywiście ta konkurencja nie znaczy wiele ale takie zadanie wyznaczył właśnie Hardifst: wyciąć wszystkich. Całą średnią ...

smieciu
15 października 2019 23:45

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Właściwie to napisałem - w nawiasie „na kogokolwiek”. Nawet trochę chce mi się teraz śmiać bo dodałem ten nawias czytając tekst poraz drugi, przed puszczeniem, na wszelki wypadek by uniknąć niepotrzebnych domysłów :)

smieciu
15 października 2019 23:08

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Ale najpierw należałoby zdefiniować co niby takiego było złego w Berlinie?

Według mnie my mamy kompletnie wypaczone postrzeganie tej kwestii ze względu na (zafałszowaną) historię. Byliśmy pod zaborami, potem Hitler itp. To chyba tylko polska kwestia, czy na Słowacji albo w Finlandii boją się Berlina?

Tusk podobno założył partię bo dostał trochę marek. W porządku. I co zrobił takiego dobrego Niemcom? Czego nie robi PiS? Czy PiS zmniejszył nasze uzależnienie od Niemiec? Wygonił ich przedsiębiorstwa? Wywalił jakieś tablice niemieckie ze Śląska?

Może ci Niemcy działają u nas tak samo jak w Finlandii tyle że nakręcono antyniemiecką histerię? Czy narzucają nam swoją wizję historii tak jak Żydzi? Czy musimy Niemcom budować muzea i biczować się za wszystkie błędy, także niepopełnione? ...

smieciu
15 października 2019 23:05

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Mój tekst, moja opinia jest taka, jak napisałem że to jest taka przygrywka. Oczywiście, System musiał trochę ustąpić. Ja rozumiem co kieruje wyborcami PiS. Problem w tym że nic nie wskazuje na to by PiS został wypromowany do władzy by realizował jakieś marzenia jego wyborców. Tu jest problem. Co, co jest logiczne, jeśli wyborcy tak naprawdę przyłożyli podpisy pod jakimiś cyrografami, w których zgadzają się na coś naprawdę nieprzyjemnego? Udział w czymś o dalszej perspektywnie niż emerytura. To może być nawet udział dzieci dopiero, które rzeczy dla nas absurdalne będą brać za normę.

Wydaje mi się że warto znów odwołać się do historii. Do tych sił, które obdarzyły nas demokracją. Wyobrażacie sobie ludzi w XIXw. uznających za normalne skąpo odz ...

smieciu
15 października 2019 22:57

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Ale on wiele rzeczy mówi. Zauważ prostą rzecz: Kuchciński, przecież ważna persona, poleciał ze stanowiska ze względu na idiotyczną sprawę wyciagniętą przez „media”. Pierdołę całkowitą. A pisowskie służby specjalne i reszta aparatu władzy, który ma ogromne bazy danych dotyczących wszelkich spraw, nie potrafi przez 4 lata znaleźć niczego na istotnych ludzi PO i nie tylko. Mimo że twierdzą że kradli miliardy. No wszyscy czyści bardziej niż Kuchciński! A przecież każdy przedsiębiorca wie jak dokładnie jego działalność jest skanowana za pomocą szeregu różnorakich narzędzi!

Kaczyński postanowił także utajnić ostatecznie Aneks do raportu WSI o którym Macierewicz sam mówił że skupiał się na gospodarczych powiązaniach służb. I to właściwie podsu ...

smieciu
15 października 2019 22:29

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Taką blokadę, pokojową, mogło zapewnić PO. Ok, sprawa jest szeroka, ktoś może nawet nie wierzyć w potrzebę blokady ale załóżmy. Weźmy np. jak głośno było kiedy podobno Macierewicz zablokował coś Chińczykom. USA mają swoje metody bardzo skuteczne. Np. sankcje, które bardzo dopiekły Putinowi. Choć można je obchodzić, to jest to strasznie kosztowne a kasa wiadomo gdzie płynie. Trudno właściwie winić Niemcy o to że pragną zarabiać kosztem Rusków. A tak często było. Utrzymywanie prymitywnej surowcowej gospodarki rosyjskiej, która nabywała niemieckie produkty. Przy czym co ciekawe przez większość czasu odbywało się to za pełną wiedzą i świadomością USA. Nic mi to nie przeszkadzało! Tak naprawdę dopiero Ukraina to zmieniła. W naprawdę dziwny sposób biorąc po ...

smieciu
15 października 2019 22:15

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Z drugiej strony warto zauważyć że tego typu postawy: manifestacje woli tłumu są zdecydowanie tłumione. Czy to gnojenie Marszu za PO a potem jego bezczelne przejęcie przez PiS z przy okazji zniszczeniem autorytetu dotychczasowych organizatorów. Ten sam przypadek mamy z referendami. Zwracania się do ludu każdy rząd boi się jak diabeł święconej wody. Raczej są zadowoleni z niskiej frekwencji wmawiając każdemu że to jest bez sensu.

Dla mnie naturalną rzeczą jest opieranie się na ludzie, ufanie mu, a nie kupowanie czy traktowanie jak głupka w telewizyjnej propagandzie. Czego efektem jest wyborca głupek, opierający się na prostych instynktach z jednej strony a z drugiej te wieczne pytanie: dlaczego oni głosują jak idioci. No ale jak mają głosować?

smieciu
15 października 2019 21:48

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Fajny wierszyk.

Podejmę temat z innej nieco beczki. Interesujące jest że ludzie wierzą w demokrację ale skąd ona się wzięła? Jak to się stało że lud dostał prawo wyboru? Przecież choćby tutaj można się naczytać jakie to wraże siły, antykatolickie i kasiaste sponsorowały różne rewolucje. Ostatecznie wszystkie te prawa są ich dziełem. Tych ludzi, którzy burzyli monarchie łapiąc lud na między innymi na prawa wyborcze.

Patrząc na to z pewnej strony ktoś mógłby uznać że oszustwem byłoby jeśli faktycznie lud miałby wybór i możliwość rządzenia. Na jakiej zasadzie skoro nie uczynił historycznie praktycznie nic by je zdobyć? Skoro są one wciąż taką samą prowokacją i wabikiem jak te 200 lat temu? Wydaje mi się że najpierw należałoby zawalczyć, faktycznie wdrożyć ...

smieciu
15 października 2019 21:40

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Czy głosowanie to jakieś przykazanie? Czemu uważasz że robię źle skoro wszyscy oni siedzą w czyjejś kieszeni? Czemu głosujesz skoro nie masz pojęcia na kogo tak naprawdę? Skoro nie masz podstaw, historycznych czy bieżących by uznawać że ICH plan skończy się dla ciebie czy Polski dobrze? Jak chcesz coś zmienić skoro jedynie przykładasz rękę do planu nie pisanego przez Polaków a ludzi o których nawet nie masz pojęcia?

To wszystko jest dość oklepane. Mogę to powtarzać ale też nie jest moim celem jakaś szczególna misyjność... Ot fajnie byłoby sobie pogadać z ludźmi, którzy podobnie jak ja to postrzegają. Pod innymi wpisami jest tak wiele różnych wpisów z innej bajki że traci to sens.

smieciu
15 października 2019 21:03

@My, którzy nie głosowaliśmy na PiS... (15 października 2019 20:32)

Pragnę zwrócić uwagę że nie o tym był tekst to raz. A dwa PiSu w obecnym układzie nie da się zastąpić. Może ty lubisz tam sobie zastępować jednych innymi. Na zmianę. Jak to w cywilizowanym świecie. Mnie interesuje tylko rozbicie całego Układu. Nie da się tego zrobić z milionami wierzącymi w PiS. Słowem: nie da się tego zrobić w ogóle. Ale można indywidualnie próbować przewidzieć co się stanie i się przygotować na tyle ile się da.

smieciu
15 października 2019 20:48

@Dlaczego Jarosław Kaczyński czyta Olgę Tokarczuk a nie Ignacego Schipera? (12 października 2019 08:40)

Ciekawe dlaczego wyczyścili jej historię. Cóż może być złego w ukraińskim pochodzeniu?

Nie wiele. No chyba że... U mnie np. lokalny kacyk medialny, właściciel głównej miejskiej gazetki w moim miasteczku jest synem tych Ukraińców z Wołynia. Zesłali go na wyganie za coś do mojego miasteczka jeszcze za PRL ale radzi sobie dobrze. Gdy posłowi PiS, który akurat jest z mojego miasteczka, podsunięto pomysł by założyć konkurencyjną gazetę stwiedził tylko: po co?

smieciu
13 października 2019 19:51

@Dlaczego Jarosław Kaczyński czyta Olgę Tokarczuk a nie Ignacego Schipera? (12 października 2019 08:40)

A jak książka, którą poleciłem, podobała się? :)

smieciu
13 października 2019 19:41

@Pogadanka i przygody w sklepie (11 października 2019 13:36)

Poczekajmy chwilę, jak wszyscy na ruchy PiSu w nowym rozdaniu, teraz każdy jest myślami zaangażowany gdzie indziej. W szczególności z pewnością mało zainteresowany tym co mam do zaproponowania :) Pora na chwilę odprężenia i zobaczenia co tam przyniosą pierwsze ruchy PiSu. I opozycji ;) Oraz nadchodzące wieści ze świata...

smieciu
12 października 2019 18:45

@Jak wytresować błazna (11 października 2019 18:01)

To błazeński kapelusz? Ten akurat zdaje się pasować do tego na medalionie Stańczyka.

smieciu
12 października 2019 14:35

@Dlaczego Jarosław Kaczyński czyta Olgę Tokarczuk a nie Ignacego Schipera? (12 października 2019 08:40)

Ciekawe czy to nie wynika z naleciałości z jakiegoś innego języka. Może jidysz? ;)

smieciu
12 października 2019 12:18

@Dlaczego Jarosław Kaczyński czyta Olgę Tokarczuk a nie Ignacego Schipera? (12 października 2019 08:40)

Mógłbyś napisać parę słów więcej o tych wekslach, jak to np. działało w środowisku szlacheckim?

Ostatnio czytałem o Brugii (w XIVw.) i uderzyła mnie jedna istotna sprawa: mimo istnienia (niemałej ilości) pieniądza kruszcowego ogromnie popularne było jego nie używanie... Wszyscy byli z jednej strony zadłużeni a z drugiej strony byli wierzycielami. Każdy obracający jakimiś pieniędzmi mieszkaniec miał bankiera, który prowadził mu saldo. Nawet jak ktoś taki kupował chleb u piekarza to niekoniecznie płacił mu gotówką, było jedynie odnotowywane zobowiązanie. Na którego postawie sprzedaca chleba mógł na tej samej zasadzie kupić np. mąkę we młynie. Było to dość sprytne gdyż niemal eliminowało potrzebę istnienia rzeczywistego pieniądza z jego wadami. ...

smieciu
12 października 2019 12:03

Strona 1 na 38.    Następna