-

smieciu

Komentarze użytkownika

@Hipolit Cegielski wysyła plik JPK, czyli co nam dał postęp techniczny (16 grudnia 2018 12:08)

Bo o to chodzi. Przynajmniej z mojego punktu widzenia mikro przedsiębiorcy. Dla nas mandat 500 zł to nie jest drobna sprawa. Oczywiście raz na rok można takich haracz zapłacić ale przecież idea jest inna. Napierw mandat potem recydywa i możena biznes zamykać.

Po prostu nas ma już nie być. Morawiecki wyraźnie określił kto ma się ostać. Ci tylko co spełniają wymagania „małego ZUSu” czyli drobnica tak denna że nie warto się nią zajmować. Reszta ma być zasadniczo zlikwidowana na rzecz wielkich nowofeudalnych podmiotów.

smieciu
16 grudnia 2018 13:53

@Jak Putin rządzi światem (16 grudnia 2018 10:40)

Ok, ok. Po prostu jak wiemy Putin póki co zdaje się pełnić jednoznaczną rolę. Takie jego psie zadanie. Być złym brytanem. Taką dostał funkcję w światowym teatrzyku. Dlatego zdziwił mnie komentarz, gdyż nie wiadomo jak właściwie widzieć w takim razie Putina w sprawie Euroweeku. Skoro Putin jest ok, to kto jest zły? No, nie pasowało mi to ... Nie ta rola.

smieciu
16 grudnia 2018 13:47

@Hipolit Cegielski wysyła plik JPK, czyli co nam dał postęp techniczny (16 grudnia 2018 12:08)

A ta lokomobila... Pryktyczne urządzonko w przypadku braku elektryczności. Tak swoją drogą ciekawe jak by się sprawdzała jako napęd generatora prądu.

smieciu
16 grudnia 2018 13:40

@Hipolit Cegielski wysyła plik JPK, czyli co nam dał postęp techniczny (16 grudnia 2018 12:08)

Co Chińczyków to oni faktycznie są światową awangardą. Takie programy jak „Social Credit” przyznający punkty za bycie dobrym obywatelem (albo je zabierający jeśli jesteś złym) czy też monitorowanie twoich fal mózgówych (i nie tylko) w pracy by uczynić cię jeszcze bardziej wydajnym sprawiają że Chiny wyprzedzają innych.

Ale też jak można się domyślać nie będą mieć problemów by sprzedać tą technologię na Zachód...

smieciu
16 grudnia 2018 13:36

@Jak Putin rządzi światem (16 grudnia 2018 10:40)

Tak bo z tekstu wynikało że Putin jest zły. A z komentarza że jest dobry. Po prostu wydało mi się że komentarz wprowadza dziwny dysonans. Nie współgra z głównym tekstem. No ale dobra, może tak ma być...

smieciu
16 grudnia 2018 13:25

@Hipolit Cegielski wysyła plik JPK, czyli co nam dał postęp techniczny (16 grudnia 2018 12:08)

Dzięki za tekst.

A ja nie mogę się powstrzymać od uwagi że kiedy w proteście ludzie wyjdą na ulice i założą żółte kamizelki to przyleci zaraz nijaka Paris i inni i będą wszystkich informować że te prostesty są organizowane przez Sorosa i że nie wolno się brać za protestowanie. Tylko siedzieć, czytać książki. I myśleć o tamtych nieznanych nikomu wydarzeniach mając swoją małą ale sympatyczną emeryturę oczywiście.

Ale poza tym jest to kolejna informacja pokazująca jak świetnie funkcjonującym organizmem jest UE. Jak sprawnie dokładane są kolejne tryby do machiny podczas gdy lud pasjonuje się Brexitem czy opornymi Włochami. Zapominając że UE tak naprawdę nigdy nie miała większego znaczenia jako organizm polityczny tylko właśnie jako gospodarczy. Zbudowany wedle wytycznych r&oac ...

smieciu
16 grudnia 2018 13:20

@Jak Putin rządzi światem (16 grudnia 2018 10:40)

Otóż  hejt na subsydiowaną publicznym groszem obmacywankę zapoczątkował pewien Białorusin ex wolontariusz i, cóż za niespodzianka, zwolnnik Putina!

Czyli w końcu Putin jest zły czy dobry?

 

smieciu
16 grudnia 2018 12:38

@Ruch Żółtych Kamizelek w Irlandii (13 grudnia 2018 22:47)

Państwa arabskie i Ukraina to nie są normalne państwa. A poza tym jaki związek. Uważacie że jeśli Francuzi nie będą protestować to będą mieć lepiej? Będą mieć niższe ceny? Farncuzi wyszli na ulice bo jest im dobrze i dają się komuś wpuscić w maliny? Komu? Temu co obali szlachetny rząd Macrona?

Przypomnę może jeszcze swój tekst, którym tutaj zadebiutowałem. Managment of Expectations. Plan raczej nie polega na tym żeby Francuzom czy Niemcom było dobrze. Przyszła kolej na przykręcenie im śruby i jest to robione. A ja czekam na wyjaśnienia dlaczego żółte kamizelki mają w tym pomóc?

Z mojej strony jeszcze raz powtórzę: jest to świetna okazja by poczuć tą siłę tłumu. By zobaczyć że są inni ludzie myślący podobnie. Że jest ich dużo. Jeśli każdy będzie ...

smieciu
14 grudnia 2018 17:02

@Ruch Żółtych Kamizelek w Irlandii (13 grudnia 2018 22:47)

Ale jak sobie wyobrażacie jakiekolwiek zmiany bez wywierania presji?

Według mnie te kamizelki to dobra okazja by się zaznajomić z taką formą protestu. Najtrudniej jest zacząć. Ale gdy się tam pojawisz i zobaczysz że istnieje szansa na organizację to czemu po prostu nie spróbować. Spróbować w zorganizowany sposób. Przyjechać z własną grupą. Wyznaczyć człowieka, który ma się dostać do centrum i który ma wywęszyć na ile to centrum jest autentyczne. Przecież większość tych ludzi jest autentyczna. Problem polega zwykle na tym całym zarządzie. Ale przecież takich grup jak twoja może być więcej. Czemu nie mielibyście nawiązać kontaktu itd?

Czym się właściwie przejmować? Przecież jeśli wy/my nie wyjdziemy do Systemu to on i tak do nas przyjdzie. To i ta ...

smieciu
14 grudnia 2018 14:43

@Tytus na dworze Jana Kazimierza (14 grudnia 2018 12:00)

No właśnie. Od razu pomyślałem o komiksie i czuję się zawiedziony :)

smieciu
14 grudnia 2018 12:32

@Ruch Żółtych Kamizelek w Irlandii (13 grudnia 2018 22:47)

A ja wam powiem że jesteście trochę śmieszni. A nawet więcej. Gdy czytam jak to ten ruch jest sterowany to mam wrażenie że System osiągnał to co zamierzał: nikt już się nie będzie ruszać, w nic wierzyć bo przecież wszystko jest sterowane.

Tylko co z tego? Co komuś przeszkadza zaprotestować przeciwko podwyżkom? Zebrać się w kupie innych ludzi. Poznać innych ludzi. Pogadać, znaleźć innych podobnych. Może będzie okazja zebrać się w autentycznym grodzie ludzi takich co im się chce.

Przecież dopóki takich Ruch nie ma nad sobą jakiejś partii, ugrupowania, którą promuje to co wam przeszkadza? Ok. W pewnym momencie mogą się zawsze pojawić jakieś Wałęsy czy Borusewicze ale póki co Macron twierdzi że Ruch go nie interesuje bo nie ma tam z kim rozmawiać.

Wiecie co je ...

smieciu
14 grudnia 2018 11:43

@Rosyjski skok do Wenezueli. Jak Moskwa otwiera nowe fronty rywalizacji z Ameryką. (12 grudnia 2018 08:17)

Co wy macie z tymi Brytolami...  Za dużo chyba naczytaliście się Coryllusa ale za mało wniosków wyciągnęliście :P  Ciąge siedzicie w tym XV czy XVIw. i nie możecie z niego wyjść. A przeciez były to czasy kiedy Angole dopiero można powiedzieć raczkowały. Co w takim razie mamy powiedzieć o dalszej historii?

Naprawdę wierzycie że Brytole ciągle dzisiaj muszą o cokolwiek walczyć? Sorki ale ta sprawa została zakończona.

Dzisiaj mamy zupełnie inne czasy. Zombo czasy. Kiedy np. możemy obserwować jak 2 trupy, Ruski i Wenezuleski tworzą pozory życia i lud w to wierzy. Co ciekawe i z pewnego punktu widzenia nawet jest zabawne że te trupy potrafią zachowywać się tak żywo. Jakoś tak żywe nie były lepszych czasach. Najwyraźniej otrzymują jakieś bodźce, które pobudzają ...

smieciu
13 grudnia 2018 15:50

@Scenariusz eskalacji à la russe. (7 grudnia 2018 13:16)

Ciekawe! Daje do myślenia. Ale też zgodne ze światowym scenariuszem.

W każdym razie jak wiadomo nie jest ważne czy ich rozważania o Afganistanie i Gorbaczowie mają sens i że jest tam ziarenko prawdy. Ważne jest faktycznie że coś takiego pojawia się w mediach i zaczyna stawać się jakąś ideą, która ma wydać owoce w umysłach ludzi. Jeśli ma być wojna to przecież od czegoś trzeba zacząć. Najlepiej od wykazania że to nie wojna a raczej polityka jest zła. Że to nie system dyktatorski jest zły a dyktator. Który tak swoją drogą jak się okazuje stał się już częścią rosyjskiej tradycji i kultury.

Klocki pasują. Nie da się ukryć. Naprawdę moim zdaniem powinniśmy się przygotowywać we własnym zakresie na stan nadzwyczajny. Cały problem leży w tym że tu już nie chodzi o zwykłą mo ...

smieciu
7 grudnia 2018 18:21

@Trzy uwagi o Ukrainie (4 grudnia 2018 12:11)

To może rozłożyć nogi jeszcze zeby teoretycznemu ukraińcowi było miło.

Żeby było jasne: to pan tak napisał. Mnie te idiotyzmy nie bawią.

Trzeba byc ofiranym i pomagać, ale też lać, a hardego zagrażającego życiu do śmierci też.

Nie ma jak stary dobry kodeks Hammurabiego. Jak pan zamierza lać? Kto będzie lać? KOGO konkretnie zamierza pan lać (ukaiński rząd?) I co ma z tego wyniknąć?

smieciu
4 grudnia 2018 14:38

@Trzy uwagi o Ukrainie (4 grudnia 2018 12:11)

Tak, to są rzeczy oczywiste. Tylko że tak naprawdę trochę bez znaczenia wobec tego:

Wśród moich marzeń jest i takie, że w Polsce gdzieś za siedmioma murami i siedmioma żelaznymi drzwiami stoi stół, przy którym analizuje się warianty, o których strach w ogóle wspomnieć publicznie... [I dalej w trzeciej części]

Po prostu jak wszyscy wiemy taki stół oczywiście istnieje tylko że nie w Polsce ale właśnie za siedmioma murami i siedmioma żelaznymi drzwiami. Polski rząd nie ma spójnej polityki wobec Ukrainy gdyż on nie ma żadnej polityki wobec czegokolwiek. Rząd zrobi to co mu każą. Koniec. Kropka.

Dlatego ja zawsze powtarzam i będę robić to także tutaj, że nadszedł czas byśmy porzucili myślenie globalne. Centralne. Państwowe. Nie ma pa ...

smieciu
4 grudnia 2018 14:15

@Kosmologia i Biblia (3 grudnia 2018 12:02)

A jakie ma to znaczenie skoro tych równań fizycy nie używają?

Bo gdyby używali matematyki a nie magii to nie wymyśliliby że jakiś pył zapadnie się grawitacyjnie. Tak sprytnie że tworzy płaską spiralę, dysk (czy pierścienie) zamiast jakiejś struktury trójwymiarowej. I zacznie się kręcić... Jakby to nie stanowiło dodatkowej przeszkody w tej „zapaści”. Nie wiadomo też jakim cudem miałyby się tam pojawić dodatkowe kręcące się spiralki tworzące planety itd. Naprawdę to cud większy byłby niż boska kreacja. Czy ktoś to z was w ogóle próbował sobie wyobrazić? Dlaczego przykładowo mamy pierścień kosmicznego gruzu między Marsem a Jowiszem, który nie przejawia żadnej grawitacyjnej zapaści?

Dlaczego w ogóle silnie zjonizowane cząsteczki p ...

smieciu
4 grudnia 2018 00:53

@Kosmologia i Biblia (3 grudnia 2018 12:02)

Mój „ahistoryzm” :) jest taki sam jak Coryllusa. Co ja mogę poradzić na to że rzeczy wyglądały inaczej niż nam się mówi?

Ale odnośnie tego tematu egzegezy nie zamierzam się w ogóle upierać. Napisałem powyższy komentarz tylko z takiego kronikarskiego obowiązku. Kompletnie nic mnie nie obchodzi czy ktokolwiek go on przekona gdyż nie taka jest wyższa idea :) Najwyraźniej o to biega żeby ludzie wierzyli w Einsteina, zapaść grawitacyjną i inne takie...

Z drugiej strony jednak fascynujące jest że ktoś wierzy w pustki przestrzeni Einsteina i jednocześnie w Boga a odrzuca egezegezę taką jak przytoczona przez mnie gdzie nie ma żadnej pustki a wszystko ma swoje logiczne miejsce i funkcję (także i Duch Boży) :)

Ale tak jak napisałem. Nic mnie to tak napra ...

smieciu
3 grudnia 2018 15:34

@Kosmologia i Biblia (3 grudnia 2018 12:02)

Ok. Mam teraz chwilę czasu.

Mamy np. pytanie skoro w pierwszym wersie już zostało stworzone niebo i ziemia to po co dalsze wersy, które znów prowadzą nas do tego samego? Sugerując jekieś dalsze procesy? Być może dlatego że owa ziemia i niebo były czymś innym. Podobnie rzecz ma się z wodami. Jak rozdzielać wody od wód i tworzyć morze?

Pewnie można podać różne odpowiedzi ale najprawdopodobniej po prostu nie było wtedy odpowiednich słów. Być może było tak:

 

1. Na początku Bóg stworzył Eter (niebo, zakazany nam świat, ukryty dzięki teoriom Einsteina) i Materię (ziemię, czyli znane nam atomy itp. rzeczy, na których obserwacje mamy pozwolenie).

2. A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży ...

smieciu
3 grudnia 2018 14:55

@Kosmologia i Biblia (3 grudnia 2018 12:02)

Z pewnością było zupełnie inaczej...

Trzeba bowiem zrozumieć że obecna ofijalna kosmologia to głupoty. Jakkolwiek to brzmi. Nie było BigBangu, Ziemia ani nasz Układ Słoneczny nie powstał dzięki „zapaści grawitacyjnej”, która jest niemożliwa jeśli ktoś się nad tym przez chwilę zastanowi. Cała historia naszego układu była zupełnie inna.

Warto przy okazji się zastanowić co tak naprawdę oznaczają pierwsze wersy księgi Genezis. Czy oznaczają ledwie naszą Ziemię czy coś więcej. Raczej związanego z budową i powstaniem Wszechświata? Słowa z wersów do 8 choć znajome mogą oznaczać struktury zupełnie inne niż nam się wydaje. Po prostu ludzie wtedy, owi pastrze krów i kóz nie znali pojęć takich jak materia i inne...

smieciu
3 grudnia 2018 13:28

@Z dwóch możliwych opcji wybierzmy raczej Putina, niźli Chodorkowskiego. (2 grudnia 2018 12:05)

Mi ta kampania Chodorkowskiego i jego przesłanie z kolei skojarzyło się z Trumpem. Czyli oddajmy władzę oligarchom oni już będą wiedzieć co robić. Reszta podobnie. Silna armia i forsowanie swoich interesów to również znak rozpoznawczy Trumpa. Znać tą samą szkołę. Kto wie może razem gdzieś tam pobrali odpowiednie lekcje. Jeśli nie w Szwajcarii to może w Tavistock ;)

Poza tym wydaje się interesujące że Chodorkowskiemu się w ogóle chce... Robi to bo wie że coś z tego będzie? Czy dlatego że nie ma nikogo lepszego na granie „opozycji”? Ale jeśli tylko miałby grać to właśnie... komu by się chciało po takich przygodach z Putinem?

smieciu
2 grudnia 2018 22:28

Strona 1 na 6.    Następna