-

smieciu

Komentarze użytkownika

@Jedwabne, czyli kto i po co wajchę dziś przestawił? (8 grudnia 2019 20:17)

To ja trochę pojadę Banasiem ala Ziobrystami :)

Jeśli ktoś czytnął moje teksty i komentarze to wie że Banaś jest częścią dużo większej operacji. Za dużo zbiegów okoliczności. Praktycznie w każdej działce gospodarki następują jakieś przejęcia, wymiany kierownictwa. Poza tym co zostało wyliczone w tekście drugim oraz pod nim, ostatnio do zabawy dołączył Jacek Sasin, który wymienia zarządy w spółkach skarbu państwa. Czyli mamy ten sam schemat: Dlaczego PiS zdejmuje ludzi, których sam tam umieścił mniej lub bardziej pośrednio?

Przydałoby się zaanalizować kto konkretnie kogo zwalnia, kto ma czyje plecy. Sasin wydaje się należeć do grupy nazwę to Układu. Chociaż mogę się mylić. Układ poza tym że jest anty Ziobrowy to charakteryzuje się także tym że jest bard ...

smieciu
9 grudnia 2019 00:15

@O trudnościach w łączeniu pierwiastków, czyli wątpliwe wdzięki obnażonej alchemii (7 grudnia 2019 01:42)

Dzięki ale naprawdę lubie takie rzeczy. Zresztą napiszę coś w podobnego choć współczesnego i z innej beczki ale też będzie trochę obrazów :)

smieciu
8 grudnia 2019 13:34

@O trudnościach w łączeniu pierwiastków, czyli wątpliwe wdzięki obnażonej alchemii (7 grudnia 2019 01:42)

Patrząc na dalszą część cyklu faktyczne można odnieść wrażenie że Matejko nie garnął się do roboty. Wyraźnie intencje zamawiających różniły się od wizji wykonującego. Szczególnie zakończenie cyklu, ostatni obraz wydaje się być taki ni w pięć ni w dziewięć.

Jeśli miałbym całość zinterpretować po swojemu to jako klucza użyłbym chyba zupełnie współczesnej ideologii. Którą być może już wtedy zaczynali realizować różnego rodzaju planiści.

Teraz mając cały cykl widać już wyraźnie że motywem przewodnim jest kobieta, płeć żeńska. Mają one decydującą moc sprawczą zarówno w pierwszej części jak i drugiej. W pierwszej jest to wyraźnie moc negatywna. Kobiety są obarczone winą za upadek świata, mężczyzny. Choć oczywiście jest ta dziewczyna anioł z pło ...

smieciu
8 grudnia 2019 11:52

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Wie pani co jest najzabawniejsze? Np. w wyborach prezydenckich? Że oni (KO) mówią to co ja mówię natomiast myślą to co myśli PiSowiec! Mówią: Duda i PiS to miernoty. Myślą: dobrą robotę chłopaki wykonujecie, tego właśnie od was oczekujemy. Czyż nie piękny paradoks?

smieciu
7 grudnia 2019 13:01

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Zawsze sobie myślę że jak PiS nakłada tyle obowiązków to powinien jeszcze jeden: każdy Polak powinien do 40 roku życia założyć firmę i prowadzić ją przez 4 lata. Tylko że dzięki temu, poznawszy realia, zniknęłaby większość pisowskich (i nie tylko) wyborców. No i też filmiki takie jak ten. I też przepychanki słowne taka jak ta nieco wyżej. Naprawdę nie rozumiem co jest złego w posiadaniu wewnętrznego wstrętu do PiSu. Czy ktoś zadaje sobie pytanie skąd on się bierze? Czy tak trudno zrozumieć że odnosząc się do faktów a nie medialnych iluzjami trudno o inną postawę? Ot przykład ostatni z wielu setek. PiS bierze na ministra Żyda z City, którego praca dotychczas polegała na realizacji zamordystycznego planu skończenia z obrotem gotówkowym (tak swoją drogą ...

smieciu
7 grudnia 2019 11:09

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

A i jeszcze jedno. Leć może i jeszcze donieś na mnie do odpowiednich organów ścigających mowę nienawiści za obrażenie wielu ludzi. Miej tą satysfakcję.

smieciu
6 grudnia 2019 14:40

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Kur... czy PiSowiec jest w stanie się odnieść do faktów zamiast czepiać się o każde gówno, które łyka gładko w innych tekstach? Czy potrafi zdobyć się coś więcej niż na pierdolenie w stylu „rozwija się emocjonalnie przy omawianiu PiSu”, czy w naprawdę jesteście taką esencją lemingozy niezdolnej nie widzącej świata poza swoim liderem, guru, który nie podlega żadnej krytyce?

I żeby było jasne i żebyś miał radochę i poczucie politycznej poprawności i wyższości i żebyś wreszcie skończył ten temat: Tak, pluję na całą klasę polityczną i polityków.

smieciu
6 grudnia 2019 14:37

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

A pan nie ma zielonego pojęcia o niczym.

Zaczynamy dziecięcą przepychankę w piaskownicy?

smieciu
6 grudnia 2019 14:07

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Rany, ile razy to wałkować. Specjalnie, na samym początku głównego tekstu, napisałem dlaczego to co robi PiS jest debilne. Każdy to przyznaje nawet Marcin-K. Po co robić tą inscenizację skoro PiS tylko na tym traci. Czekam na wytłumaczenie. Póki co nikt NIE podważył mojego, które logicznie wyjaśnia praktycznie wszystkie aspekty tej sprawy. Opiera się też na konkretach a nie domysłach kto jakie haki ma na kogo.

No i te bzdety (sorki ale jak mam to inaczej nazwać):

Co gorsza, bierzesz na serio całą inscenizację.

Nie wiem kiedy to dotrze, bo przecież przecież ciąglę o tym piszę: Czemu PiS tak brnie w tą inscenizację, posuwając się nawet do kompromitujacych prozpozycji z Konstytucją skoro nie ma z tego wyniknąć nic? Czekam na odpowiedzi. Także na tą oczywistą: ...

smieciu
6 grudnia 2019 13:30

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

No dobra, przeczytałem sobie tekst Toyaha. Tylko po to chyba by poznać typowy skręt mózgu pisowskiego wyborcy. Z jednej mamy tam wycinki w stylu:

No ale pojawia się w tym wszystkim coś znacznie ciekawszego. Otóż ja nie jestem w stanie wyjść z podziwu dla ludzi, którzy na dźwięk nazwy Najwyższa Izba Kontroli stają na baczność.

No i nagle pojawia się ten Banaś jako jakieś fatum, z którym jeśli Polska sobie nie poradzi, to możemy zacząć wygaszać oświetlenie.

W kontekście takim że tłucze to opozycja jak kiedyś Misiewicza a przecież to rzeczy bez znaczenia. I tyle w temacie. A mnie zawsze w takich sytuacjach zastanawia dlaczego taki PiSowiec nie zadaje tego pytania, które ja tu zadałem. Skoro to takie bez znaczenia, kolejna bzdetna wrzuta POKO to ...

smieciu
6 grudnia 2019 12:21

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Co wy z tym Karoniem... Może ktoś streści?

smieciu
5 grudnia 2019 20:57

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Ktoś tam dał, ten kto zorganizował całą tą imprezę. Tak jak napisałem pod poprzednim tekstem: to mnie właśnie zaintrygowało, kto jest w stanie w tym widowisku uczynić aktorami cały niemal zarząd PiS. Wyżej zaś, w głównym tekście napisałem że Kamiński obok Lipińskiego są dla mnie głównymi podejrzanymi o nakręcenie Prezesa. Tak by ten uległ ogólnej histerii i skłonił Banasia do dymisji. Tylko Kaczyński z Morawieckim mogli mieć u Banasia wystarczający autorytet by to zrobić. Tak więc Kamiński... mógł zwyczajnie znać całą sprawę od początku. Wiedział i wie więcej niż my :) Napewno dawno wiedział kim naprawdę jest Banaś i jak tam stoją jego interesy.

smieciu
5 grudnia 2019 19:46

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Wydaje mi się że Ziobrystów należy potraktować poważniej. Nie zamierzam tu przy okazji wnikać w żadne kwestie etyczne itp. Kto tam co chciałby z Polską zrobić. Ale tylko jakie ma szanse na zdobycie silnej/dominującej pozycji. Ziobryści muszą mieć też niezłe w plecy (też w Londynie? :P) gdyż przecież bez tego byliby banalni do likwidacji. Nie byłoby potrzeby robienia iscenizacji takich ta, którą właśnie obserwujemy. Trudno ocenić jakie straty narazie ponieśli. Z pewnością mieliśmy do czynienia z kompleksową operacją. I Kościński i PKO S.A. itd. no i faktycznie, jeszcze ostatnio spory o to kto ma kontrolować PGZ. Czyim człowiekiem jest Sasin a czyim Błaszczak? Normalnie na naszych oczach odbywa się ostatnio jakiś wielki spektakl podziału polskiego tortu.

smieciu
5 grudnia 2019 16:55

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Nie chcę mi się naprawdę tego ciągnąć. Jeśli ktoś uzna że mam jakąś fobię na punkcie polityków PiS to proszę bardzo. Rzadko potrafię się powstrzymać żeby im nie wbić jakiejś szpili. PeOwcy są dla mnie lepsi gdyż nie grają świętoszków a błazenadę robią z otwartą przyłbicą. Schetyna, Petru i inni. Wiedzą kim są, nie udają (poważnie) nikogo innego. Jeśli ich błazenadę na serio ktoś bierze to po prostu mają radochę z idiotyzmu tego kogoś.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda z politykami PiS, którzy pozują na takich co coś chcą i mogą a nic nie chcą albo wydaje się im że coś mogą. Dla mnie to żałosne. I tyle. Niech tam każdy sobie to odbiera jak chce. Tym bardziej że już każdy doskonale zna mój stosunek do PiS.

smieciu
5 grudnia 2019 16:13

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Och, przepraszam! Na złych urzędników w urzędzie pociotków też złego słowa nie można powiedzieć? No nie, bo zostali obsadzeni przez POKO. Czyli winę za urzędników ponosi POKO i to po nich trzeba jechać. Dobrze. Tylko czemu pod każdym tekstem, a jest ich tu masa, widzących zło w Schetynie, Kidawie itp nie pisze pan tego samego? Nie zarzuca pieniactwa? To nie POKO przecież jest złe! tylko Centrala. W Berlinie czy gdzie kto tam woli. W UE. Ale ta przecież nie jest zła bo PiS ją uznaje i respektuje...

smieciu
5 grudnia 2019 15:35

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Tak samo być może należ potraktować to zawiadomienie o którym pisze Ewa Rembikowska. Miał być Rejestr a powstał STIR, do którego POKO ma utrudniony dostęp. Skompromitować w miarę możliwości Morawieckiego, wywalić Banasia, niech kontrolę nad finansami przejmie Kościński i dobierze się do tego STIRu. Taka pewnie była część planu.

smieciu
5 grudnia 2019 13:40

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Kościński a nie Kuchciński, sorki.

smieciu
5 grudnia 2019 13:36

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Dobrze pasuje. Chłopaki piszą o przekrętach służb do Ziobry i wylatują.

Banaś jak się wydaje stał się centrum wielkiej akcji. Bo przecież pojawia się Kuchciński. Ewidentnie w roli następcy Banasia. Gdyby wszystko wypaliło.

Podobnie chyba należy potraktować ostatnie przepychanki w sądownictwie aczkolwiek tutaj sprawa jest stara. Mimo wszystko właśnie ostatnio mamy nagromadzenie antyziobrowej sądowej nagonki.

smieciu
5 grudnia 2019 13:35

@Marian Banaś II (5 grudnia 2019 11:35)

Ale w czym problem? Czy ja się z panem nie zgadzam?

smieciu
5 grudnia 2019 13:16

@Centralny Rejestr Faktur, czyli posłowie PO składają zawiadomienie do prokuratury. (4 grudnia 2019 22:19)

Ach tak, trochę późno wczoraj pisałem - Rejestr Faktur vs JPK + STIR. Czy udało się pani dowiedzieć skąd się ten STIR wziął? Pobieżny rzut oka na problem sugeruje że Morawiecki (z Banasiem) porzuciwszy oryginalne założenia po prostu kupili gotowe rozwiązania, wprowadzone już gdzie indziej. Od kogo kupili? Za ile?

smieciu
5 grudnia 2019 09:57

Strona 1 na 45.    Następna