-

smieciu

Artykuły użytkownika

No dobra, po co ta wojna?

Wróćmy może do samego początku bo mam wrażenie że ludziom to umyka. Jak zwykle.

Kończy się rok 2013, jest listopad i jest zimno ale w Kijowie gromadzą się ludzie ale mało kogo to interesuje. No bo co miałoby się stać? Ale jednak. Niedługo potem mamy Majdan a Ruskie anektują Krym. Wybucha konflikt. Ok. Tylko między kim? I dlaczego?

Naprawdę ciekawe jest jak powstają te różne teorie podczas gdy przecież prawda jest taka że nie ma ani stron konfliktu ani (zasadniczo) powodu. Bo przecież Majdan jest sponsorowany przez tych samych oligarchów, którzy korzystali ze statusu, który nabyli za Janukowycza. Powodu również nie ma gdyż po co ci ludzie mieliby sobie utrudniać interesy? No i najważniejsze. Jakim cudem ktoś wierzy że na Ukrainie może nies ...

smieciu
26 listopada 2018 23:54

6     1200    3

Einstein a polityka

Ponieważ boson mnie zbanował u siebie to co mam za wyjście? Żeby chociaż napisał że mnie banuje a tak to ludzie piszą a ja nie mogę odpowiedzieć. Choć właściwie to na co? Na to że ktoś pisze żeby sobie rękę wsadził we wrzątek? Ok mogę wsadzić tylko czy poczuję ten wymiar skoro choć rękę będę mógł wyjąć to już jakoś odparzyć się nie będę móc. Więc co to za nędzny wymiar?

Problem leży w tym że taka argurmentacja jest na każdym kroku w przypadku dyskusji o bajkach Einsteina. Widziałem takie dyskusje w przypadku lepszych od siebie w tej działce. Ludzi, którzy podawali konkretne przykłady, sprzeczności. I zawsze było tak samo: przeczytaj se to i tamto. Bo niestety! Udowodnić że to nie są sprzeczności nie potrafili.

U bosona podałem np. link do fundamentalnego prob ...

smieciu
21 listopada 2018 20:07

48     1695    6

Rząd zwycięski, narodowcy dostali koncesję

Na naszych blogach napisałem tekst pod tytułem Narodowcy Rozbici. Tak tylko bowiem można postrzegać obecne zawirowania wokół Marszu a zwłaszcza działania strony rządowej. Pisała tutaj o tym Cicha.

Dzisiaj dowiadujemy się że generalnie narodowcy ustąpili stronie rządowej, która będzie się lansować na czele marszu i jako organizator, który „przyszedł z ratunkiem”. Choć nie był do niczego potrzebny. I tak powstaje pytanie co mają z tym fantem zrobić ci zwykli szeregowi narodowcy, którzy tak naprawdę wykreowali ten marsz przez lata?
1. Pójść za rządem? To będzie ich porażka i uwiarygodnienie działań rządu i zdrady Komitetu Organizacyjnego. Rząd przejmie imprezę i nada jej swoje zasady na stałe.
2. Nie przyjść na Marsz wyrażając wotum nieu ...

smieciu
10 listopada 2018 14:19

97     2220    6

Projekt pod nazwą PiS chyba nie wypalił

Na naszychblogach zamieściłem wpis pod tytułem PiS Wielka Iluzja. Nie wrzucałem go tutaj gdyż myślę że w tym miejscu ludzie raczej wielkich iluzji nie mają :) A ja nie chciałem umieszczać kolejnego tekstu o tym samym. Z drugiej strony czytając tutaj i gdzie indziej niektóre komentarze można chyba wyczuć pewien ciekawy ton. Czytając je odnosi się wrażenie że PiS jest iluzją nawet większą niż by się wydawało, że PiS jest iluzją, która już ledwo dyszy i wkrótce pryśnie jak mydlana bańka. W takim tonie np. pisze niżej ewaryst-fedorowicz, który twierdzi że w przyszłym roku PiS przerżnie już ostatecznie.

Ale przecież w tym momencie nic na to nie wskazuje. Wybory samorządowe a centralne to dwie różne bajki. Sondaże są wysokie. PiS jako partia i tak miała ...

smieciu
23 października 2018 16:31

32     1985    3

Management of Expectations

Witam wszystkich moim pierwszym wpisem!

Długi czas czytałem, doszedłem jednak do wniosku że wartoby także coś zacząć tu pisać. Zwłaszcza że jak się wydaje rzeczy na świecie trochę przyśpieszają więc nie ma na co czekać.

Jakby co to może ktoś mnie kojarzy z naszeblogi.pl Ja w każdym razię widzę sporo znajomych stamtąd. Pozdrawiam więc wszystkich na czele z gospodarzem, który przecież też kiedyś tam pisał!

Moja pierwsza notka tutaj jest kopią najświeższego wpisu stamtąd.

 

Wpis elig sprawił że odświeżyłem sobie kwestie wypowiadane przez Morawieckiego. Warto było do nich powrócić. Niby człowiek pamięta co tam Mateusz mówił tylko że wtedy wydawało się być to takie jakieś bez ładu i składu. Jednak co wtedy wydawało się trochę bełkotliwe po paru latac ...

smieciu
5 października 2018 14:59

98     4162    9

 Poprzednia  Strona 2 na 2.